Sponsor Reklam

Youtube bağış sistemi kullanıma sunuldu

In Haberler

Youtube tarafından yeni bir sistem kullanıma sunuldu. Video platformundaki kullanıcılar artık video yükleyen kişileri desteklemek için onlara bağışlar yapabilecekler. Dünya çapında ki en büyük ve en başarılı video paylaşım platformu olarak adlandırılan youtube artık video içerik sağlayıcılarına bağış hizmeti vermeye başladı. Bu bağış sisteminin kullanıma sunulacağı konusunda bazı söylentiler çıkmıştı ve bu söylentiler birkaç ay öncesine dayanıyordu. Bağış sistemi sayesinde artık youtube’a video yükleyen bir kişinin kendi hesabına para gönderebileceksiniz ve onu içeriklerini daha güzel bir hale getirmesi için destekleyebileceksiniz. Bu özel sistemi daha öncelerden tanıyoruz twitch isimli sitede de kullanıcılara bir şekilde bağış yapıyor ve onları destekliyorduk. Youtube hesabınıza giriş yaparak artık sizler de sevdiğiniz kişileri desteklemek adına onlara bağışlar yapabileceksiniz. Bazı kaynaklar bu sistemin gelmeyeceğine yönelik haberler vermişti video paylaşım platformunun amacının dışına çıkmasını engellemek adına bu özelliğin kullanıma sunulmayacağı konuşuluyordu fakat bugün yapılan açıklama neticesinde youtube bağış sistemi devreye sokulmuş oldu.

Geçtiğimiz yıllarda Google tarafından satın alınan video paylaşım platformu youtube bu özelliğinin ismine “tip jar” ismini verdi. Türkçe ismi ile “bahşiş kavanozu” bu sisteme sizler de para aktararak takip ettiğiniz kişileri destekleyebilecek ve onların daha başarılı daha kaliteli işler çıkartmasını sağlayabilirsiniz. Tip jar özelliği sayesinde artık youtube’da az izlenme sayısına ve az takipçi sayısına sahip video içerik üreticilerinin paylaşımlarının devam edebilmesi ve daha kaliteli hale gelebilmesi konusunda ki maddi bir destek yaratılmış olacağı belirtiliyor. Tip jar ile en az 1 dolar bağış yapabiliyorsunuz. Bu sistem Türkiye’de 1 liramı yoksa 3 lira şeklide mi olacağını ilerde göreceğiz. Bazı kaynakların söylediğine göre youtube gaming’in twitch e rakip olması adına ve üstünlük sağlaması adına bu özelliğin kullanıldığı belirtiliyor.

Youtube yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre ise tip jar özelliği kullanıldığı zaman Google bu bahşişlerin %5 kadarını alacak. Fakat google’ın alacağı ücretler bu kadar ile sınırlı değil bu ücretin yanında ulaştırma ücreti de kesilecek bu ücret ise 0.21 dolar olacak. Özetle bir video içerik üreticisine 10 dolar gibi bir ücret bağışladığınız taktirde içerik üreticisinin eline geçecek olan tutar 9.29 dolar olacak.

Tags: #Youtube #Youtube bağış #Youtube bağış nedir #Youtube bağış sistemi #Youtube nasıl bağış yapılır #Youtube tip jar

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "Youtube bağış sistemi kullanıma sunuldu"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi