Sponsor Reklam

Xperia Z6 özellikleri nasıl olacak

In Mobil

Sony tarafından bu yıl içerisinde tanıtılacak olan Xperia z6 model ismine sahip akıllı telefonu ile alakalı olarak ilk bilgiler geldi. Xperia z6 s piyasaya yine üstün performans özellikleri ile çıkacak. Gelen bu bilgiler şu an için tahminden ibaret olsa da doğruya yakın ve mantıklı görülen tahminler. Xperia z6 bu sene karşımıza çıkacak ve cihazda 5 GB RAM ve 33 Megapiksel kamera olacağı düşünülüyor. Bu özelliklere sahip bir telefonu bu güne kadar hiç görmemiştik. 2016 yılına girmemizle birlikte her alanda beklentilerimiz arttı. Gerek oyun gerek akıllı telefon gerekse donanım bilgisayar donanım birimleri için birçok yeniliğin duyurulacağı 2016 yılı için en çok beklenen ürünler yine mobil cihazlar cephesinde olacak. Geçtiğimiz yıl tanıtılan ürünlere baktığımız zaman 2016 yılında gelecek olan ve tanıtılacak olan ürünler merak uyandırır hale geldi.

Dünyada ilk ve tek 4K ekrana sahip olan Xperia z5 premium modeli tanıtılmıştı ve sony Xperia z6’da ne gibi yenilikler yapacağı tahmin bile edilemiyordu. 2016 yılında çıkacak ürünlerin tanıtılmasına çok bir zaman kalmadı ve çeşitli kaynaklardan çıkması düşünülen ürünler için tahminler ve sızıntı haberler gelmeye başladı. Bu haberlerden bir tanesi de Xperia z6 içindi çin kaynaklı bu bilgiler Xperia z6’nın ne gibi donanım özelliklerine sahip olacağı konusunda.

Xperia z6 özellikleri nasıl olacak?

Alınan bilgilere ve sızıntı haberlere göre Xperia x6 5 GB RAM ile gelecek ve 5.2 inç ekran boyutlarına sahip olacak ekran çözünürlüğü ise 1920 x 1080 olacak. Exmor RS Dram sensörüne sahip f/2.0 değerine sahip olacak. OIS destekli 33 megapiksel değerinde bir kamera ile gelecek. İşlemci tarafında ise qualcomm snapdragon 820 yonga seti kullanılacak. Cihaz bir 6.7 mm kalınlığında olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şu an için Xperia x6 ile gelen bilgiler bu yönde gelişiyor.

Xperia x6 Compact özellikleri nasıl olacak

Sony’nin amiral gemisi modellerinde uyguladığı 2 – 3 farklı model ile piyasaya çıkma taktiğini biliyoruz. Gelecek olan modellerden bir tanesi olan Xperia z6 compact modeli ise Xperia z6’nın küçük kardeşi olacak. Küçük kardeş dediğimize bakmayın donanım özellikleri olarak oldukça üstün özelliklere de sahip olarak karşımıza çıkacak. Xperia z6 compact modeli 4 gb RAM ve 4.7 inç büyüklüğünde Full HD bir ekran ile geliyor. İştemci tarafında yine snapdragon 820 yonga seti tercih edilecek ve cihazın kalımlıgı ise 7.9 mm olacak. Bu bilgileri veren kaynak Xperia z6 çıkış tarihi ve Xperia z6 compact çıkış tarihi ile alakalı bilgiler de verdi. Alınan bilgilere göre Xperia z6 çıkış tarihi mayıs ayında yapılacak bir fuarda netlik kazanacak. Bu fuarda Xperia z6’nın tanıtılacağı belirtiliyor. Xperia z6 compact çıkış tarihi de yine aynı şekilde olacak fakat Xperia z6 premium modelinin olup olmayacağı konusunda şuana kadar net bir bilgi gelmiş değil.

Tags: #sony xperia z6 #sony xperia z6 çıkış tarihi #sony xperia z6 compact #xperia z6 compact özellikleri #xperia z6 donanım #xperia z6 inceleme #xperia z6 işlemci #xperia z6 kamera #xperia z6 özellikleri #xperia z6 tanıtım

author
Author: 
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır Bildiğiniz
Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi, fiyatı
Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi, fiyatı
ASUS tarafından haziran ayı içerisinde tanıtılan Zenfone
Google Pixel Fiyatı ve Özellikleri
Google Pixel Fiyatı ve Özellikleri
Google tarafından resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilen Google
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler Makale

Sponsor Reklam

Leave a reply "Xperia Z6 özellikleri nasıl olacak"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi