Sponsor Reklam

Windows 10 Anniversary Güncellemesi

In Haberler

Microsoft tarafından yayınlanan Windows 10 işletim sistemi bundan tam bir yıl önce yayınlanmaya başlanmıştı. Windows 10 işletim sistemi yayınlandığı günden beridir güncellenmeye ve geliştirilmeye devam ediliyordu. Geçen bir yıllık sürenin hemen ardından ücretli olarak yayınlanmaya devam eden Windows 10 işletim sistemi üzerinde birçok geliştirme yapıldı. Windows 10 daha önce çıkan sürümlere nazaran daha başarılı bir işletim sistemi olarak geçse de tam olarak stabil çalışmamakta. Windows 10 da bazı göze çarpan hatalar bulunuyor bunun yanında kişiselleştirme olanaklarının yeterli olmamasıyla birlikte pratik uygulamaların Windows 10 işletim sisteminde sunulmamasından kaynaklı bir çok kişi tarafından eleştiriliyordu.

Windows kullanıcılarının yaptıkları eleştirileri ciddiye alan ve bu konuda ki çalışmalarına eleştirilere göre yön veren Microsoft yeni bir güncelleme yayınladı. Çok önemli yenilikler ile birlikte gelen Windows 10 Anniversary ( yıldönümü) güncellemesi bundan kısa bir süre önce duyurulmuştu. Bu zamana kadar olan güncellemeler arasında en kapsamlı olanı olan Windows 10 güncellemesi bugün itibariyle dağıtılmaya başlandı.

Güncelleme içeriğinde Microsoft Edge tarayıcısının geliştirilmesi konusunda yenilikler yapıldı. Bunun yanında bildirim merkezi daha da kapsamlı bir hale getirildi. Aynı zamanda ara yüzde de çok daha kapsamlı bir kişiselleştirme ayarı sunuldu. Yapışkan notlar tarzında bir çok ek özellik de Windows 10 yıl dönümü güncellemesi ile Windows 10 a dahil edildi.

Windows 10 güncellemesi kısa sürede dağıtılacak

Şu an için microsoft’un bu güncelleme listesinin neye dayanarak belirlendiği konusunda bilgiler mevcut değil fakat kademeli olarak Windows işletim sistemine sahip cihazlara tek tek Windows 10 Anniversary güncellemesi yayınlanıyor. Alınan bilgilere göre Windows 10 güncellemesinin çok uzun vadeye yayılmayacağı ve kısa bir süre içerisinde çok fazla cihaza yeni Windows 10 özellikleri dahil edilecek.

Önemli not: eğer evinizde veya işyerinizde birden fazla Windows 10 kullanan cihaz bulunuyorsa o zaman www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 bağlantısına giderek buradan güncellemenin iso dosyasını indirerek güncelleme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Böylece hem her bilgisayar için indirilme işlemini beklemek zorunda kalmayacaksınız hem de kotanızı boş yere harcamış olmayacaksınız.

Tags: #Windows 10 anniversary #Windows 10 güncelleme hatası #Windows 10 güncellemesi #Windows 10 nasıl güncellenir

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "Windows 10 Anniversary Güncellemesi"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi