Sponsor Reklam

Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak

In Donanım

Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) araştırmacıları tarafından geliştirilen bir çözüm sayesinde artık internet kullanıcıları 10 kat arttırılmış Wi-Fi hızına sahip olabilecekler. Peki, 10 kat hızlı Wi-Fi hızına nasıl erişebileceğiz?

İnternet kullanıcılarının mobil olarak internet deneyimi yaşamak için kullanmış oldukları çözümlerden bir tanesi olan Wi-Fi bağlantı noktaları toplumsal alanlarda ortak kullanımlarda birçok farklı sorunu da yanında getirebilmekte. Konser, kafe ve stadyum gibi mekanlarda aynı anda birden fazla kullanıcı bu Wi-Fi bağlantı noktalarına erişmek istiyor ve bundan dolayı da birçok sorun meydana geliyor. Bu yavaşlama konusunda yaşanan problemler neticesinde de son derece düşük hızlı Wi-Fi hızları ve kalitesiz bağlantılar ortaya çıkıyor.

Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) bu konuda çalışmalar yürüttü ve araştırmacılar, kullanıcıların internet deneyimlerini daha da üst düzeylere taşımak adına alternatif çözümler geliştirmeye başladılar. İnternet kullanıcıları MIT’in yeni Çözümünün ardından 10 kat daha hızlı Wi-Fi bağlantı noktasına sahip olabilecekler.

Wi-Fi Hızı nasıl arttırılır?

MIT Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Labaratuvarı personelleri hafta başında yayınlamış oldukları araştırma raporu ile birlikte internet kullanıcılarının mobil cihazlarından yapacakları internet bağlantılarında hızlandırma meydana getirecek bir çözümden bahsettiler. Yapılan araştırma ile birlikte kablosuz internet yani Wi-Fi yönlendiricilerinin daha da sorunsuz hale getirilmesi konusunda çalışmalar yürütüyorlar. İnternete giriş sıklığı ile otomatik olarak ayarlanan hız performansı konusuna odaklanılıyor. MegaMIMO adı verilen bu yeni sistem, Wi-Fi Sinyallerinin aynı anda aynı frekans ile gönderilmemesi yönünde çalışıyor. Aynı zamanda Wi-Fi bağlantı noktalarını da kontrol eden ve aktivitelerini yöneten bu sistem ile birlikte Kablosuz routerlar aynı frekans üzerinden veri transferi sağlamayacak. Bu sayede kablosuz router üzerinden frekans girişlerini ortadan kaldırılmasının ardından daha da verimli bir internet dağıtım alanı meydana getirilmiş olacak. MIT araştırmacılarının yaptığı çalışmalar ile birlikte 10 kat hızlı Wi-Fi ağı çözümü sunulması işleminin başarılı bir şekilde tamamlandığı dile getirildi.

MegaMIMO 2.0 aynı bölgede yer almakta olan birbirinden bağımsız 4 farklı router ile testler gerçekleştirildi. Bu 4 router birbirleri ile olan koordinasyonsuzlukları da mevcut performansa göre dörtte bir oranında iyileştirildi. 4 farklı router arasında ki koordinasyonu sağlamaya yarayan MegaMIMO 2.0 alanda bulunan her routerdan 3.6 kat daha performanslı veri akışı sağlamayı başardı.

MIT’nin yeni geliştirmiş olduğu bu sistemi ise diğer sürümlerinden ayıran farklı özelliği ise ağa bağlanan kullanıcı sayısı ile bu sistemin göstermekte olduğu performans arasında ki ilişki. MIT yaptığı açıklamalarda bu sistemin verimliliğinin ağa bağlanan kullanıcı sayısı arttıkça artış gösterdiğini dile getirdi. Bu sistemin kurumsal ve bireysel müşterilere sağlanması konusunda da bir çalışma yürütülüp yürütülmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

 

 

Tags: #megamimo #MIT #wi-fi #wifi bağlantı noktası #yüksek hızlı internet

author
Author: 
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Nikola Tesla ile ilgili olarak her geçen
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
Cep telefoınlarında olduğu gibi işlemci üreten firmaların
Snapdragon 830 Özellikleri
Snapdragon 830 Özellikleri
Qualcomm firması boş durmayı hiç sevmiyor. Yakında
MSi GTX 1070 özellikleri, fiyatı
MSi GTX 1070 özellikleri, fiyatı
Nvidia tarafından geliştirilmiş olan GeForce GTX 1070

Sponsor Reklam

Leave a reply "Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi