Sponsor Reklam

Twitch Yeni Bağış Sistemini Getiriyor

In Haberler

Oyuncular tarafından sıklıkla kullanılan bir canlı yayın platformu olan twitch paypal’ın Türkiye’de hizmet vermeyi durdurmasının hemen ardından twitch yayıncılarının daha fazla mağdur olmasının önüne geçmek adına yeni bir bağış sistemini duyurdu.

Oyuncuların internetten canlı yayın yaptığı bir platform olan twitch oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Hem izleyici hem de yayıncı olarak bir çok kişi twitch i kullanmakta. Yayıncılar için de bir çeşit gelir kapısı olan twitch bağış sistemini kullanarak yayıncılara bir tür gelir kapısı oluyordu. Fakat geçtiğimiz aylarda PayPal tarafından yapılan açıklama da Türkiye’de ki faaliyetlerinin durdurulduğunu belirtilmişti. Sonuç olarak da Türkiye’de yayın yapan yayıncılar oldukça etkilenmişlerdi. Hal böyle olunca yayıncıların daha fazla mağdur olmaması adına twitch yeni bir ödeme sistemini aktif edeceklerinin açıklamasını yaptı.

Daha önceden tanıdık olduğumuz bir sistem ile çalışacak olan bu yeni ödeme sistemi uygulama içi satın alma olarak bildiğimiz ödeme yöntemi ile aynı şekilde çalışacak. Yayıncılara sohbet penceresini kullanarak bağış yapma imkanını da izleyicilere sunabilecek. Twitch üzerinden satın alınacak olan smiley ve çeşitli animasyonlar bağış yöntemi ile sohbet penceresinden gönderilebilecek.

Para ile satın alınacak olan Bit’ler Cheer olarak isimlendirilmiş olan animasyonlu chat simgelerine dönüşecek. Satın aldığınız Cheer’ler yayın sırasında sohbet penceresini kullanarak gönderilecek. Gönderilebilecek olan her türlü simgenin ve animasyonun da Dolar ve Euro olarak ücret ödeyerek satın alacağız. Twitch sayesinde yayıncılara bağış yapabilmeye olanak tanıyan simgelerin fiyatları da şu şekilde:

100 Bit: 1,4 Dolar
500 Bit: 7 Dolar
1500 Bit: 20 Dolar
5000 Bit: 64,4 Dolar
10000 Bit: 126 Dolar
25000 Bit: 308 Dolar

twitch bit

Twitch platformundan canlı yayınlar yaparak para kazanmayı amaçlayan kullanıcılar için duyurulan bu yeni bağış sistemi sayesinde para kazanmak daha kolay bir hal alacak. Bildiğiniz gibi PayPal üzerinden yapılan bağışları çekerken kullanıcılardan komisyon alınıyordu. Twitch yeni gelen bu bağış sisteminden de komisyon almaya aynen devam edeceği belirtildi. Twitch tarafından şu an için resmi bir açıklama yapılmamış olsa da çeşitli bilgilere göre yapılan bağışlardan ortalama %29 ile %19 arasında bir kesinti yapılacağı tahmin ediliyor.

PayPal ile ödeme yönteminden ayrılan twitch’in kendi bağış sistemi ile birlikte yayıncılara para kazanma imkanı sunacağı biliniyor fakat yayıncılara gelen bu bağışlardan elde edilen gelir başka bir platforma alınıp alınmayacağı konusunda net bilgiler mevcut değil.

 

Tags: #twitch para kazanma #twitch türkiye #twitch yayıncı

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "Twitch Yeni Bağış Sistemini Getiriyor"

Must read×

Top

jigolositesi