Sponsor Reklam

TP Link Modem Şifre Değiştirme, Ayarları

In Haberler

Bu yazımızda birçok kişinin mustarip olduğu bir soruna değineceğim. TP Link modemlerin şifrelerini değiştirme konusunda sizlere bir kılavuz hazırlayacağım. Bu kılavuzda birçok konuya değineceğim. TP Link modem güvenlik ayarlarından TP Link modem şifre değiştirme, şifre kırma, TP Link modem kablosuz ağ şifresi değiştirme gibi konularda değineceğim. Yazı içerisinde anlatılan bilgiler tüm TP Link modemleri için geçerlidir. . TP Link td-w8961n, TP Link tl-wn722n, TP Link tl-wn822n, TD-W8961ND, TD-W8951ND, TD-W8960N, TD-W8980,TD-W8961N. Birçok kişi TP Link modem wifi ayarları yaparken sorunlar yaşamaktalar. Oldukça kolay bir arayüzü olmasına rağmen TP Link modem yapılandırma ayarlarını yapmakta sorun yaşayan kişiler bu yazıdan sorunlarına çözüm bulabilirler aynı zamanda TP Link modem port açma ile alakalı bilgileri de yazının sonunda bulabilirsiniz. TP Link dns ayarları değiştirme konusuna da değineceğim. Ayrıca bazı kullanıcıların yaşamış olduğu TP Link modem bağlantı kopma sorununun neden olduğuna dair bilgilere de erişebilecek ve modemi bozulan kişiler için de TP Link müşteri hizmetleri telefon numarasını da sizlerle paylaşacağım. Evet, şimdi konumuza dönelim ve adım adım TP Link modem ayarlarını anlatmaya başlayalım.

 • Öncelikle yapmanız gereken şey TP Link modem arayüzüne giriş yapmak. Adsl modem arayüzüne giriş yapabilmek için modeminizi bilgisayarınıza kablolu olarak ağlamanız gerekmektedir. Modeminizi kablolu olarak bağladıktan sonra TP Link adsl modem ayarlarını yapmaya başlayabiliriz.
 • Modemi kablolu olarak bağladıktan sonra modemin arayüzüne girmeye geldi sıra ayayüzden sonra kurulum sayfasına geçeceğiz ve TP Link modem kurulumunu tamamlayacağız. Herhangi bir tarayıcıyı açıyoruz. İnternet explorer, Mozilla, Chrome, Opera, Safari fark etmez bir tanesini açmanız gerekiyor ardından da adres çubuğuna 168.1.1 yazıyor ve enter tuşuna basıyoruz. Karşımıza bir şifre sorma ekranı gelecektir. Bu şifre ekranına şifremizi girdikten sonra bir sonraki aşamaya geçebiliriz. Eğer TP Link modem şifresini bilmiyorsanız ve modeminizi ttnet aracılığı ile aldıysanız kullanıcı adı: admin şifre:ttnet olarak giriş yapın kullanıcı adı ve şifresini küçük harfler ile yazdığınıza emin olun eğer modemi normal bir teknoloji marketten satın aldıysanız o zaman modemin altında veya kullanım klavuzlarında modem şifresi ve kullanıcı adı sizlere belirtilmiştir. Modem şifresini değiştirdiyseniz ve unuttuysanız o zman TP Link modem resetleme yapmanız gerekiyor. TP Link modem nasıl resetlenir? Modeminizi resetlemek istiyorsanız modeminizin markasına göre değişik bölgelerde bulunabilecek olan genelde ya arkasında ya da önünde bulunuyor. Bir buton göreceksiniz. Buraya kalem ucu veya iğne ile kısa bir süre bastırarak modem resetleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Zaten modemin arkasına baktığınız zaman o düğmeyi göreceksiniz düğmenin üzerinde reset diye bir ibarede mevcut olacaktır. Bu düğmeye basarak TP Link modem resetleme işlemini tamamlayabilir, TP Link modem fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim bazı modemlerde kullanıcı adı şifre istememekte bu nedenle şifre denerken bir de boş bir şekilde giriş yapmayı denemelisiniz.
 • Bu işlemler tamamlandıktan sonra diğer işlemimize geçebiliriz. TP Link modem kablosuz ağ güvenlik ve şifre ayarları nasıl yapılır? Arayüze girişimizin ardından yukarıda bulunan ara yüzü ayarları sekmesine tıklıyorsunuz ve karşımıza gelen ekranda kablosuz sekmesine tıklıyorsunuz. Ardından da TP Link modeminize kendi belirleyeceğiniz bir isim gidiyorsunuz. Buraya gireceğiniz bilgi modeminizin ismi olacak ve modeminiz bu isimle görüntülenecektir. Sonrasında doğrulama türü yazan yere geliyorsunuz ve buradan WPA-PSK seçeneğini seçiyorsunuz. Ya da olduğu gibi bırakıp hiçbir değişiklik yapmıyorsunuz. Bu alanın altında da sizden şifre girmeniz istenecek. Buraya gireceğiniz şifre ise modeminizin şifresi olacak kullanıcılar bu şifreyi girerek modeminiz ile bağlantı kuracaklar. Şifrenizi oluştururken karmaşık şifreler kullanmalı ve kesinlikle Türkçe karakterli şifre kullanmamalısınız. Girdiğiniz bu şifreyi unutmamak adına bir yerlere not alabilirsiniz. Aksi taktirde şifreyi unutursanız TP Link fabrika ayarlarına döndürme işlemini tekrar uygulamak zorunda kalabilirsiniz. Sonrasında ise ekranın en alt kısmında kalan kaydet butonuna tıklıyorsunuz ve TP Link modem kablosuz ayarlarını tamamlamış bulunuyorsunuz.

TP Link modem müşteri hizmetleri telefonu

Modeminiz ile bir sorun yaşıyor ve çözüm bulamıyorsanız bir arızası varsa o zaman TP Link modem müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayarak çeşitli bilgiler edinebilirsiniz. 0850 724 44 88 nolu telefon numarası TP Link modem müşteri hizmetleri numarasıdır dilediğiniz zaman arayarak bilgi edinebilirsiniz.

TP Link modem bağlantı kopma sorunu

TP Link modeminiz varsa ve bağlantı kopma sorunları yaşıyorsanız öncelikle servis sağlayıcınızı aramanız gerekiyor internetiniz ile alakalı bir sorununuz yoksa modem ayarlarınızı da kontrol ettikten sonra sorunun modemde olduğuna kanaat getirirseniz o zaman yukarıda verdiğimiz müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayabilirsiniz. Oradan da bir çözüm sağlayamazsanız o zaman TP Link modem teknik servis bilgilerini alarak modeminizi servise gönderebilirsiniz.

TP Link modem ip adresi

Modem arayüzüne bağlanmak için size gerekli olarak olan bu ip adresini yukarıda modem ayarlarını anlattığımız bölümde vermiştik. Arayüze bağlanmanız için gerekli olan TP Link modem ip adresi 192.168.1.1 budur bu ip adresi ile birlikte modem arayüzüne giriş sağlayabilirsiniz.

TP Link modem şifre kırma

Bu konuda çeşitli programlar kullanılmaktadır. Kötü bir kullanım olacağından ve başkasının haklarına tecavüz edeceğinizden dolayı bu bilgileri sizler ile paylaşmıyoruz. Fakat biraz uğraşlar sonucunda TP Link modem şifre kırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

TP Link modem giriş şifresi

Ara yüze giriş için gerekli olacak olan bu şifre eğer modeminizi ttnet üzerinden almışsanız o zaman kullanıcı adı: admin, şifre: ttnet olacaktır. Fakat modeminizi bir teknoloji marketten satın almışsanız o zaman modem şifreniz kullanım kılavuzunda veya modemin alt kısmında yer alacaktır. Bu aldığınız modeme göre değişiklik gösterebileceğinden dolayı yanlış bir bilgi paylaşmayalım. Tüm bunların haricinde modeminizin şifresini daha önceden değiştirmiş ve şimdi hatırlamıyorsanız o zaman yapmanız gereken şey ise modemin arkasında bulunan reset düğmesine basmak olacaktır. Buraya bastığınız zaman modemin tüm verileri sıfırlanacaktır. TP Link modem fabrika ayarlarına dönecektir.

TP Link modem dns ayarları

Ülkemizde engellenen sitelere girmek isterseniz dns adresinizi değiştirebilirsiniz. Dns ayarlarını değiştirebilmeniz için sizlere detaylı bir rehber hazırlamıştım. Yani TP Link modem dns ayarı değiştirmenize gerek yok bunu Windows üzerinden değiştirebiliyorsunuz bu daha sağlıklı bir çözüm ve daha hızlı bir çözüm olacaktır. Dns ayarları ile alakalı olarak yazmış olduğumuz yazıya aşağıda bulunan linke tıklayarak erişebilirsiniz.

TP Link modem port açma

 • Öncelikle modem ara yüzüne TP Link modem ip adresi yardımı ile giriş yapıyoruz. 192.168.1.1
 • Ara yüze giriş yaptıktan sonra modemimizin şifresini girerek modem arayüzüne giriş sağlıyoruz. Sonrasında ise gelen ekran üzerinde iletişim diye bir sekme göreceğiz ona tıklıyoruz ve hemen alt sekmesinde bulunan sanal sunucu menüsüne tıklıyoruz.
 • Burada yeni ekle butonuna tıklıyoruz ve yeni gelen sayfa üzerinde servis port kısmına dvr kayıt cihazımızın kullanmış olduğu port numarasını yazıyoruz. Sonrasında IP adresi yazan kısmada dvr kayır cihazımızın yerel IP adresini yazmamız gerekiyor. Hemen altında bulunan internal port kısmına ise dvr kayır cihazımızın port numarasını yazıyoruz ve port açma işlemini bu kadar kolay bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Ardından kaydet butonuna tıklıyor ve işlemimizi tamamlıyoruz.
 • DVR kayıt cihazımız birden fazla port kullanıyor veya birden fazla porta ihtiyaç duyuyorsa o zaman tüm portlar için aynı işlemleri tekrar ederek portlarımızı kolay bir şekilde açıyoruz.

Bu işlemin ardından dvr kayıt cihazımızın ip adresi ve kullanmış olduğu TP Link modem port yönlendirme işlemi tamamlanmış oluyor. Bu işlemlerin ardından en son yapmanız gereken şey ise modeminizin güvenlik duvarını kontrol etmek. TP Link modem güvenlik duvarı açtık ise onu mutlaka ve mutlaka kapalı hale getirmeniz gerekiyor.

Tags: #tp link modem ayarları #tp link modem bağlantı kopma sorunu #tp link modem dns ayarları #tp link modem giriş şifresi #tp link modem ip adresi #tp link modem kurulum #tp link modem müşteri hizmetleri telefonu #tp link modem port açma #tp link modem resetleme nasıl yapılır #tp link modem şifre kırma #tp link modem wifi ayarları #tp link modem yapılandırma #tp link şifre değiştirme

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

 1. author

  Akif g.1 sene ago

  Tesekkürler güzel bir rehber olmus. Kac gundur ugrasiyorum modem sifresini bulmak için.

  Reply

Leave a reply "TP Link Modem Şifre Değiştirme, Ayarları"

Must read×

Top

jigolositesi