Sponsor Reklam

TİB Kapatıldı

In Haberler

Geçtiğimiz günlerde söylentisinin çıkmasının ardından hemen harekete geçildi ve TİB kapatıldı. Bakanlar kurulunda görüşülen ve 671 sayılı kanun hükmünde kararname ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı kapatılıyor ve TİB de bulunan tüm yetkiler de BTK ya devrediliyor.

Geçtiğimiz süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TİB’in içerisinde FETÖ ile bağlantıları bulunan kişilerin olduğunu ve bu kutumun da kapatılacağını açıklamalarında dile getirmişti.

Bakanlar kurulunda yapılan görüşmelerin ardından 671 sayılı kanun hükmünde kararname ile birlikte kurumun resmi olarak kapatıldığı ve TİB de bulunan tüm yetkilerin BTK yani bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu’na devredileceği açıklanmış durumda. Buna istinaden bilgi sistemleri dairesi, Hukuk dairesi, Teknik işletme dairesi ile birlikte İdari daire başkanlığının yürüttüğü tüm görevler bundan sonra BTK tarafından yönetilmeye başlanacak. Hali hazırda başbakan yardımcı görevini yürütmekte olan Numan Kurtulmuş, Tib’in yürütmekte olduğu faaliyetlerin, yetkilerin, sorumluluklarının, personellerinin ve tüm teknik imkanların BTK’ya devredildiğini belirtti.

Bu düzenlemenin dışında yapılan bir diğer düzenleme ise 15 Temmuz şehit ve gazilerinin tüm SGK borçlarının silineceği bununla birlikte bazı aksaklıkların da giderileceği konusunda açıklamalar yapılmış durumda.

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "TİB Kapatıldı"

Must read×

Top

jigolositesi