Sponsor Reklam

Telefondan Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir

In Yazılım

Telefonunuzdan istemsiz olarak veya çeşitli nedenlerden dolayı mecbur kalarak silmiş olduğunuz dosyalarınızı resimlerinizi veya müziklerinizi nasıl geri getireceğinizi bilmiyor musunuz o zaman doğru adrestesiniz.

Öncelikle silme işleminin mantığından bahsedeyim size kısaca. Cihaz üzerinden silinen veri cihazda görülmese de teknik olarak silinmiş olmaz. Bir dosyanın tamamen siline bilmesi için o dosyanın üzerine başka bir verinin yazılması gerekmektedir. Yani siz silme işlemini yaptıktan sonra cihazınıza bir şeyler yüklemezseniz o zaman silmiş olduğunuz veriyi kurtarma şansa sahip oluyorsunuz. Tabi bu kurtarma işlemlerini gerçekleştirebilmek adına geliştirilmiş olan çeşitli uygulamaları kullanmanız gerekmekte. Fakat bu uygulamaların bazıları sizden cihazınıza root yapmanızı isteyebiliyor. Bu nedenle de hiç bu gibi işlemler ile uğraşmadan daha kolay ve etkili bir yöntemden size bahsedeceğim. Bu yöntemde bilgisayarı kullanıyoruz. Bilgisayarınıza kurduğunuz bir program yardımı ile JPG, GIF, PNG, TIFF, PSD, AVI, MP4, MP3, WAV ve WMA uzantısına sahip dosyaları geri getirme şansınız bulunuyor. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için 7-Data Recovery Suite isimli programdan yardım alıyoruz.

Öncelikle 7-Data Recovery Suite isimli programı indirip bilgisayarımıza kuruyoruz sonrasında da aşağıda anlatacaklarımı tek tek uyguluyorsunuz.

  1. Öncelikle telefonunuzdan geliştirici seçenekleri isimli bölümü aktif ediyorsunuz. Bu bölümde bulunan USB Hata Ayıklama modunu aktif ediyorsunuz ardından da cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağlıyorsunuz.
  2. 7-Data Recovery Suite programını açıyor ve giriş ekranında bulunan “android kurtar” seçeneğini seçiyorsunuz.
  3. Programın cihazı tanımasını bekliyoruz ve sonrasında “sonraki” seçeneğini tıklıyorsunuz.
  4. Telefonunuzun sürücüsü de tanımlanıyor ve arından yine “sonraki” seçeneğini tıklıyorsunuz.
  5. Program sürücüyü taramaya başlayacak ve ekrana bazı dizinler gelecek. Bu dizinlerden hangi veriyi kurtarmak istediğinizi soracak sizlere sizde kurtarmak istediğiniz verileri seçeceksiniz.
  6. Kurtarmak istediklerinizi seçtikten sonra kurtarılacak olan verilerin hangi dizine kaydedileceğini belirliyorsunuz ve kaydet butonuna basıyorsunuz.
  7. Bu işlemin ardından kurtarmak istediğiniz dosyalar bilgisayarınıza kaydedilecektir işlem bu kadar basit.

Tags: #tabletten silinen dosyalar nasıl geri gelir #telefondan silinen dosya nasıl geri gelir #Telefondan Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir #yanlışlıkla silinen dosya nasıl geri gelir

author
Author: 
Android için Messenger Lite çıktı
Android için Messenger Lite çıktı
Facebook’tan dev hizmet. Düşük internet hızına sahip
Google Allo Çıktı
Google Allo Çıktı
Google tarafından mayıs ayı içerisinde duyurulmuş olan
iOS 10 Yüklemeyin
iOS 10 Yüklemeyin
Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile birlikte ios
Instagram hesabı çalınır mı?
Instagram hesabı çalınır mı?
Sizler için hazırladığımız bu yazı da instagram

Sponsor Reklam

Leave a reply "Telefondan Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi