Sponsor Reklam

Steam Bitcoin Ödeme Sistemi

In Haberler

Sanal para birimi olan Bitcoin zamanında tartışmalara ve hukuki olaylar ile adından söz ettirmişti. Bitcoin yakın bir zaman içerisinde steam üzerinden alışverişlerde kullanılabilecek bir hale gelecek. Peki ya bitcoin ile ödeme almaya başladıktan sonra Steam de ne gibi değişiklikler meydana gelecek?

Valve tarafından geliştirilmiş olan dijital oyun platformu steam ödeme sistemi olarak bütün ülkelerin para birimlerini kullanmaktaydı ve yakın bir zaman sonra steam’e sanal para birimi olan bitcoin ile de ödeme metodu da eklenecek. Steam’de çok yakında hizmete girecek olan bitcoin ile ödeme sistemini günümüzde çok firma kullanmakta. Steam’in geliştiriciler için özel bir duyuru kısmında paylaşılan haber ile birlikte bu ödeme metodu resmileşti ve kesinlik kazanmış oldu. Bitcoin sayesinde gerçekleştirilecek ödemelerin aracı kuruluşlar tarafından yapılacağı bilinmekte. Buda demek oluyor ki bitcoin ile ödenen tutar dolar, Euro, TL ve diğer para birimlerinde olduğu gibi direkt olarak Valve’ın kasasına aktarılmayacak. Paranın aktarılma işlemi aracı kuruluşlar yardımı ile normal para birimine çevrilecek ve ardından Valve’ın hesabına aktarımı sağlanacak. Fakat bitcoin yatırımcılarının ve yazılımıyla uğraşan kişilerin söylemlerine baktığımız zaman bitcoin’in sonuna yaklaşıldığı konusunda fikirler ortaya atılmakta. Bunun yanında bazı kişiler ise bu görüşün tersine bitcoin’in kullanımının normal olduğunu fakat uzun süre kullanmanın büyük riskler teşkil ettiği görüşündeler.

Valve’ın kurucusu olan Gabe Newell bundan birkaç yıl önce yapmış olduğu açıklamalarda Steam üzerinden bitcoin ile ödeme alınmasının çeşitli sıkıntılar doğura bileceğini belirtmişti. Gabe Newel’in bu sıkıntıları aşmış olabileceği ve fikirlerinde de köklü değişikliklere gitmiş olabileceği görülmekte. Steam’in bitcoin ile ödeme alma işlemine ne zaman başlayacağı konusunda şu an için bir bilgi mevcut değil.

Tags: #bitcoin nedir #bitcoin ödeme sistemi #steam bitcoin #steam bitcoin ödeme sistemi

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "Steam Bitcoin Ödeme Sistemi"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi