Sponsor Reklam

Snapdragon 830 Özellikleri

In Donanım

Qualcomm firması boş durmayı hiç sevmiyor. Yakında amiral gemisi akıllı telefon modellerinde sıklıkla karşımıza çıkacak olan yeni işlemci modeli Snapdragon 830 özellikleri hakkında birçok bilgi gelmeye devam ediyor. Yeni sezonun amiral gemilerinde karşımıza çıkacak olan Snapdragon 830 özellikleri nasıl olacak kısa bir göz atalım.

2016 yılı içerisinde çıkmış olan bir çok amiral gemisi modelde kullanılmakta olan Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisi yerini ailenin yeni üyesine bırakmaya hazırlanıyor. Qualcomm tarafından geliştirilmiş olan Snapdragon 820 modeli son derece güçlü bir işlemciydi ve hala güncelliğini koruyan bir işlemci modeli olma özelliğine sahip. Önümüzde ki sene için piyasaya çıkacak olan amiral gemisi akıllı telefon modellerine gücünü katacak olan Snapdragon 830 işlemcisi ile alakalı olarak birçok detay paylaşılmış durumda. Çin’in ünlü sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Weibo üzerinden paylaşılan bu detaylara kısaca bir göz atalım.

Snapdragon 830 özellikleri nasıl olacak

Weibo dan sızan bilgilere baktığımız zaman Snapdragon 830 işlemcisi, 10nm teknolojisi ile üretilecek. 10 nm üretim sürecinin uygulanacak olması bir önceki modele nazaran yeni nesil yongalar ve daha küçük boyutlarda olması anlamına geliyor ve performans olarak da önemli bir artışı gözlemleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Qualcomm ile birlikte kendi işlemcilerini üretmeye çalışan samsung firması ve Tayvanlı üretici MediaTek’ firması da 10 nm üretim teknolojisini kullanarak geliştirmeye çalıştıkları işlemciler sızdırılan bilgiler arasında ki yerini alıyor. Snapdragon 830 modelinde yepyeni Kyro çekirdek tasarımı olacak grafik işlemci olarak ise adreno 540 GPU’suna yer verilecek.

Bununla birlikte işlemcinin üzerinde bulunmakta olan X16 modemi sayesinde 980 Mbps rakamlarına kadar çıkabilecek download hızlarına erişilebilecek. LPDDR4X bellek desteğini de sunmakta olan Snapdragon 830 kullanan cihazlar üstün performanslı cihazları bizler ile buluşturabilecek. Snapdragon 830 modelinin çekirdek hızı ve saat hızı hakkında herhangi bir bilgi elimize ulaşmış durumda değil.

Ayrıca bir karşılaştırma yapmak isterseniz bundan bir önceki model olan Snapdragon 820 modelinin de Kyro mimarisine sahip olduğunu ve 14nm üretim teknolojisi ile üretildiğini belirtmekte fayda var. Son olarak Snapdragon 820 modeli grafik işlemci konusunda da adreno 530 GPU’sunu kullanıyor ve X12 LTE modemi içerisinde barındırıyor.

Tags: #snapdragon 830 #Snapdragon 830 hangi telefonlarda olacak #Snapdragon 830 özellikleri

author
Author: 
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Nikola Tesla ile ilgili olarak her geçen
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) araştırmacıları tarafından
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
Cep telefoınlarında olduğu gibi işlemci üreten firmaların
MSi GTX 1070 özellikleri, fiyatı
MSi GTX 1070 özellikleri, fiyatı
Nvidia tarafından geliştirilmiş olan GeForce GTX 1070

Sponsor Reklam

Leave a reply "Snapdragon 830 Özellikleri"

Must read×

Top

jigolositesi