Sponsor Reklam

Samsung Galaxy Format Atma

In Mobil

Samsung’un amiral gemisi modellerinden olan Samsung Galaxy S6, Galaxy S5, Galaxy Note 5 ve Galaxy Note 4 modellerine nasıl format atacağınızı bilmiyorsanız makalemizi okuyarak galaxy format atma konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Samsung android işletim sistemli telefonlar üretmekte olan bir firma ve galaxy modellerinin hepsinde android işletim sistemini kullanmaktalar. Sizler de Samsung Galaxy S6, Galaxy S5, Galaxy Note 5 ve Galaxy Note 4 modeli telefonlardan bir tanesine sahipseniz ve telefonunuza format atmak istiyorsanız bu makaleden detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Galaxy forma atma video

Samsung’un galaxy serisi akıllı telefonlarından hangisine sahip olursanız olun ister Samsung Galaxy S6 ister Galaxy S5 isterseniz de galaxy ace kullanıyor olun hepsinde aynı yöntemlerle format atılmaktadır. Galaxy s6 forma atma ile galaxy s5 format atma arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Konuya gelecek olursak android işletim sistemine sahip olan telefonlara iki farklı yöntem ile format atılabilmektedir. Bunlardan bir tanesi soft format yöntemi diğeri hard format yöntemidir.

Galaxy soft format nasıl atılır, Galaxy Hard Format nasıl atılır?

Soft Format nasıl atılır?

Samsung Galaxy S6, Galaxy S5, Galaxy Note 5 ve Galaxy Note 4 modeli akıllı telefonlardan bir tanesine sahipseniz o zaman sizlere öncelikle soft format atmayı anlatalım. İki yöntemden bir tanesi olan soft format herkesin de bildiği gibi fabrika ayarlarına geri çevirme olarak bilinen formatlama yöntemidir. Herkesin yapabileceği ve ara yüzden kolayca ulaşabileceğiniz fabrika ayarlarını sıfırlayarak telefonunuza soft format atabilirsiniz.

Hard Format Nasıl atılır?

Geri kalan diğer yöntem ise hard formattır. Bu yöntem diğer bir isim ile Full Wipe olarak adlandırılmaktadır. Hard formatta işletim sistemi daha devreye girmemişken recovery menüsünden atılan format çeşididir. Hard format, full wipe yöntemini genelde işletim sistemi ile ilgili problemler yaşayan ve yazılımsal problemler yaşayan kişilerin kullanması gerekmektedir. Hard format atarken öncelikle telefonu kapatıyoruz. Ardından güç düğmesi ses açma düğmesi ve home düğmesine aynı anda basılı tutuyoruz. Ardından cihazın açıldığını gözlemleyeceksiniz. Ardından değişik ve daha önce karşılaşmadığınız bir ekran ile karşılaşacaksınız. Burada çıkan yazılar İngilizce olacaktır. Bu menünün en altında bulunan wipe data factory reset seçeneğini seçiyorsunuz. Cihazınızın dokunmatik özelliği burada çalışmayacaktır ses açma kapama düğmesi ile menü üzerinden hareket sağlayacaksınız. Bu işlem tamamlandıktan sonra telefon kapanıp açılacaktır ardından da yine aynı yere girerek. Wipe cache partition seçeneğini seçiyorsunuz. Bu işlemin ardından telefonda kalan cache bilgiler yanı çerezler varsa onlarında silinmesini sağlıyorsunuz ve artık telefonunuz fabrikadan çıktığı hale geri dönmüş oluyor.

İşlem bu kadar kolay artık sizde telefonunuza hard format / full wipe atabilirsiniz.

Tags: #galaxy note 4 format atma #galaxy note 5 format atma #galaxy note 5 hard format #galaxy s5 format atma #galaxy s5 hard format #galaxy s6 format atma #galaxy s6 hard format

author
Author: 
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır Bildiğiniz
Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi, fiyatı
Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi, fiyatı
ASUS tarafından haziran ayı içerisinde tanıtılan Zenfone
Google Pixel Fiyatı ve Özellikleri
Google Pixel Fiyatı ve Özellikleri
Google tarafından resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilen Google
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler Makale

Sponsor Reklam

Leave a reply "Samsung Galaxy Format Atma"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi