Sponsor Reklam

Pokemon Go Yeni Özellikleri

In Oyun

Kısa bir süre önce hayatımıza hızlı bir şekilde giren ve 7 den 70 e herkesi ağına düşüren Pokemon go oyununa yepyeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Pokemon GO oyununa yeni gelecek olan özellikler neler? Pokemon GO hangi özellikler ile geliyor hepsine bu yazımızda değineceğim.

Pokemon GO oyununun çıkması ile birlikte Nintendo’nun borsada ki hisseleri acayip bir şekilde yükseldi. Pokemon GO çıktığı zaman yoğun ilgi göreceği bilindiğinden dolayı serverlarda problem olmaması açısından oyun ülke ülke yavaş yavaş yayılmaya başlanacaktı. İlk aşamada hedeflenen ilk üç ülkeye dağıtıma başlandı ve bunun ardından çeşitli yöntemler ile insanlar oyuna giriş yapma yöntemlerini buldular. Bunun sonucunda da ciddi server problemleri ile karşı karşıya kalmıştık. Bunun ardından Avrupa dağıtımına da başlanması ile birlikte oyunda hiçbir server sorunu yaşanmamaya başladı. Oyun ülkemizde resmi olarak çıkmış değil fakat oyunu oynamaya niyetlenen herkesin akıllı cihazlarında Pokemon GO yerini almış durumda ve çok ciddi bir oyuncu kitlesine sahip. Hal böyle olunca bu kadar ilginin ardından firma Pokemon GO yeni özelliklerini bizlere yavaş yavaş sunmaya başlayacağını duyurdu. Şu an için Pokemon GO oyunu sadece Pokemon yakalamaktan ibaret. Comic-Con’da açıklama yapan Nintendo ve Niantic firmaları Pokemon GO için planlanan bir çok özelliğin olduğunu ve bu özelliklerin oyuna dahil edileceğini belirtti.

Pokemon GO eğitim özelliği, Pokemon GO takas özelliği

Diğer platformlarda olan Pokemon oyunlarında bulunan takas özelliği Pokemon GO oyununa da dahil edilecek bu sayede oyuncular kendilerinde bulunan fazlalık pokemonları arkadaşlarına aktarabilecekler.

Diğer platformlarda Pokemon oynayanlar daha iyi bilir ki nintendo cihazları için Pokemon çıkacağı zaman iki farklı Pokemon oyunu piyasaya sürülürdü. Bu iki farklı oyunun konusu aynı olurdu fakat oyunda bulunan pokemonlar birbirlerinden tamamen farklı olurlardı. Oyuncular ise internet üzerinden kendilerinde bulunmayan pokemonları takas edebilirlerdi.

Yeni gelecek olan özellikler hakkında tahmin yürütecek olursak takas sistemi GPS ve İnternet yardımı sayesinde gerçekleşecek. Buda demek oluyor ki takas etmek istediğiniz pokemonunuzu takas edeceğini kişin in yanında bulunarak takas edebileceksiniz.

Pokemon GO GYM liderleri

Pokemon GO ya gelecek olan bir başka özellik ise yakaladığımız pokemonları artık geliştirebilme şansımız olacak. Fakat bu eğitim işlerinin nasıl olacağı konusunda bir detay paylaşılmış değil. Pokemon ORAS ve Pokemon GO X & Y oyunlarında görmeye alışık olduğumuz traning yani eğitim sistemi gibi ise pokemonlarımızı eğitmek için kum torbasına vurma, ağırlık kaldırma gibi minik oyunları oynayarak eğitebilecek ve güçlendirebileceğiz. Tabi bu bir tahmin ve yeni gelecek olan eğitim sistemi ile hiçbir alakası da olmaya bilir.

Pokemon GO da aynı zamanda Poke Shop’larda bulunan itemler sayesinde karakterimizi istediğimiz gibi kişiselleştirebileceğimiz de yapılan açıklamalar arasında yerini aldı. Bu belirtilen yeni özelliklerin kısa süre sonra gelecek olan güncelleme ile birlikte bizlere sunulacağı tahmin ediliyor. Ağustos sonu veya eylül ayının başlarında yeni güncelleme geleceğine kesin gözü ile bakılıyor.

Tags: #pokemon go #Pokemon Go gym #Pokemon Go özellikler #Pokemon Go takas

author
Author: 
Mount & Blade:warband ps4 çıkış tarihi netleşti
Mount & Blade:warband ps4 çıkış tarihi netleşti
Mount & Blade çıkış tarihi netleşti Bir
CO:GO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu
CO:GO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu
Arjantin’de düzenlenen Cs:GO dünya Şampiyonasında rakiplerini bir
Watch Dogs 2 ‘den yeni haberler geldi
Watch Dogs 2 ‘den yeni haberler geldi
Ubisoft’un geliştiriciliğini üstlenmiş olduğu Watch Dogs 2
Resident Evil 7: Biohazard Sistem Gereksinimleri
Resident Evil 7: Biohazard Sistem Gereksinimleri
Yapımcılığını Capcom isimli firmanın üstlenmiş olduğu Resident

Sponsor Reklam

Leave a reply "Pokemon Go Yeni Özellikleri"

Must read×

Top

jigolositesi