Sponsor Reklam

Pokemon Go ne zaman çıkacak, nedir

In Mobil

Bir nesli büyüten Pokemon artık telefonlarımıza tabletlerimize geliyor. 90’lı yılların çocukları olan bir neslin hayatında büyük bir önemi ve yeri olan Pokemon popülaritesini farklı platformlarda göstermeye devam ediyordu. Özellikle Nintendo platformunda 1996 yılından beri yayınladıkları birçok oyunu mevcuttu.

pokemon go nedir

Birinci jenerasyon Pokemon oyunları: red, Green, Blue ve yellow ile başlayan serüveni ilk jenerasyon olarak adlandırılmıştı. Ardından gelen ikinci jenerasyonda ise Pokemon gold and silver ve Pokemon crystal 1999 ve 2000 yıllarında yayınlanmıştı. 3. Jenerasyon oyunları ise 2002 yılında Pokemon ruby and sapphire, Pokemon FireRed and LeafGreen ve Pokemon emerald devam ettirmişti. Pokemon ’un 4. Jenerasyon oyunları ise diamond and pearl, Platinium, HeartGold and SoulSilver takip etti. 5. Jenerasyonda ise Black and White ve Black 2 and White 2 oyunları çıkartılmıştı. Son olarak yayınlanan oyunlar olan Pokemon X and Y oyunu 2013 yılında Pokemon Omega Ruby and Alpha Sapphire oyunu ise 2014 yılında çıkmıştı. Daha mobilize platformlara yönelen ve bu alanda hizmetlerini sürdürmeye çalışan Pokemon animeden çıkarak artık oyun sektöründe de adını duyurmaya başlamıştı. 2015 yılında duyurulan Pokemon Go ise resmen Pokemon sevenler arasında fırtınalar koparttı ve acayip derecede heyecanlandırmayı başardı. Özellikle oynanış şekli ve telefonlara gelecek olması bu heyecanı kat ve kat arttırdı.

 

Son olarak çıkacak oyunu ise mobil platformlara çıkacağı duyurulmuştu. Android ve iOS platformlarına gelecek olan bu müthiş oyunun çıkış tarihi ise tam olarak netmeşmiş değil. Nintendo google’ın daha önceleri bünyesinde bulundurduğu lokasyon odaklı uygulama geliştiren şirketi olan niantic labs ile birlikte çalışıyor. Yazının sonunda bulabileceğiniz oyunun tanıtım videosunu izleyerek oyunun oynanışı hakkında biraz fikir edinebilirsiniz. Pokemon go oynanış videosu oyun çıktıktan sonra youtube kanalımızda yayınlanacak ve detaylı incelemesi de yine youtube kanalımızda olacak.

pokemon go çıkış tarihi

Pokemon go ya dönecek olursak bu oyun lokasyon odaklı bir oyun olacak ve yolda yürürken veya bir yere giderken uygulamayı açarak Pokemon yakalamaya çalışabileceğiz arkadaşlarımız ile savaşabilecek veya yolda ki birisi ile de savaş yapabileceğiz bunun dışında yine arkadaşlarımız ile Pokemon takası yapma imkanımız da olacak. Çevremizdeki insanlarla takım kurabilecek ve bu takım ile diğer takımlarla savaşabileceğiz. Bu gibi müthiş ve insanı cezbeden özellikleri bulunan Pokemon go’nun çıkmasını herkes heyecanla bekliyor. Eğer videoda yayınlanan şekilde bir oyun olacaksa gerçekten müthiş ve son derece eğlenceli bir oyun olacağını tahmin etmek hiçte zor değil.

 

Tüm bunların yanında Pokemon go sadece mobil bir uygulama ile sınırlı kalmayacak ve lokasyon odaklı bir uygulama olduğundan dolayı çeşitli ürünlerle de desteklenen bir uygulama olacak. Daha oyun çıkmadan oyunla ilgili birçok aksesuar haberleri de gelmeye başladı bunlardan bir tanesi ise Pokemon Go Plus bilekliği. Bahsi geçen bileklik yolda yürürken veya bir yere giderken pokemonları tespit etmek için kullanılacak ve pokemonları yakalama gibi bir çok işlevi olacağı da söylenmektedir. Pokemon Go Plus ile daha keyifli ve zengin bir hissiyat yaşayabileceğiz. Bileklik üzerinde LED bir ekrana sahip olacak ve bu bilekliğe çeşitli bildirimler gelecek. Düşük enerji tüketimi olan bluetooth teknolojisi ile mobil cihazlarımız ile bağlantı kuracak. Bilekliğin tasarımı ise poke topu şeklinde olacak.

 

Pokemon Go Çıkış Tarihi hakkında net bilgiler olmasa da 2016 yılında çıkacağına dair açıklamalar yapıldı. Japon markası olan Nintendo bu oyun için görkemli bir tanıtım ve çıkış yapması da düşünülüyor. Android ve iOS platformlarına gelecek olan oyunun Windows Phone’a gelip gelmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmasa da birçok uygulamada olduğu gibi bu oyunda Windows platformuna gelmeyecek gibi görünüyor. Yine de bunu zaman gösterecek. Oyunun ilk tanıtım videosu yayınlandı ve meraklılarını heyecanlandırdıktan sonra başka bilgiler sunulmadı ve oyun gizemini korumaya devam ediyor.

 

Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Oyunun oynanış şekli ile ilgili detaylar tam olarak oyun severler ile paylaşılmasa da videoda gördüğümüz şekle benzer bir oynanış bekleniyor. Sanal gerçeklik konusunda hareketli günler yaşayan teknoloji dünyası hem donanım hem de yazılım alanında birçok yenilikle tanıştı. Yaz aylarında düzenlenen teknoloji fuarlarında tanıtılan ürünler ve yazılımlar bu oyununda sanal gerçeklik tarzında bir oynanışı olacağını düşündürüyor. Niantic firmasından yapılan açıklamalarla da anladığımız kadarı ile gerçek dünyadan görüntüler göreceğiz. Oyunun arkasında Google earth’ün yapımcısı John Hanke’nin şirketi niantic’in bulunması oyundan beklentileri de arttırıyor. Geçtiğimiz günlerde Google’dan gelen yatırım haberleri de ne derece ciddi bir iş olduğunu gözler önüne seriyor. 2016 yılında Appstore’dan iphone ve İpad cihazlarına gelecek. Android işletim sistemine sahip cihazlarda Play Store kullanarak uygulamayı cihazlarına indirebilecekler. Bu yazımızda Pokemon Go nedir ve Nasıl oynanır sizlere anlatmaya çalıştık.

Tags: #pokemon go #pokemon go çıkış tarihi #pokemon go nasıl oynanır #pokemon go nedir #pokemon go oynanış videosu

author
Author: 
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır Bildiğiniz
Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi, fiyatı
Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi, fiyatı
ASUS tarafından haziran ayı içerisinde tanıtılan Zenfone
Google Pixel Fiyatı ve Özellikleri
Google Pixel Fiyatı ve Özellikleri
Google tarafından resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilen Google
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler Makale

Sponsor Reklam

  1. Pokemon Go Oynanış | Tekno Sucuk2 sene ago

    […] Pokemon Go ne zaman çıkacak, nedir […]

    Reply
  2. Pokemon Go Oynanışı Ve Yeni Görselleri | Tekno Sucuk1 sene ago

    […] Pokemon Go ne zaman çıkacak, nedir […]

    Reply

Leave a reply "Pokemon Go ne zaman çıkacak, nedir"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi