Sponsor Reklam

Pokemon GO Batarya İpuçları

In Haberler

Deliler gibi abandığımız Pokemon go pil konusunda resmen ağzımıza etmiş durumda. Pokemon Go pil tüketimi o kadar fazla ki oyunu oynayanlar telefonlarını günde 2 3 sefer çok daha yoğun kullananlar daha da fazla şarja takmak zorunda kalıyor. peki Pokemon Go oynadığımız zamanlar telefonun bataryasının daha uzun sürelerce dayanması için ne gibi bir hareket yapmalıyız ki anında şarjımız bitmesin. Bu yazımda sizlere Pokemon Go oynarken batarya koruması nasıl yapılır onun hakkında ufak ipuçları vereceğim.

Pokemon Go çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor. Ülkemizde resmi olarak çıkmamasına rağmen deliler gibi oynanmaya başlandı. İnsanlar Pokemon yakalayacağım diye sabahtan akşama kadar sokak sokak geziyorlar fakat bataryaları bu gezintilere çok fazla dayanamıyor. Lokasyon olarak bulunduğumuz yeri kullanan Pokemon Go bu oyun sistemi ile birlikte diğer mobil oyunlarda rastlamadığımız bir özelliği bizlere sunuyor. Açıkçası bu durum cihazlarımızın pilini emikleme konusunda üstün performans sağlıyor. Sonuç olarak da birçok oyuncu Pokemon Go oynarken batarya problemleri ile karşı karşıya kalıyor. İşte size altın değerinde tavsiyeler ile Pokemon Go oynarken pil performansınızı nasıl arttırırsınız rehberi.

Ekran Parlaklığını Düşürün

Pokemon Go oynarken pil tasarrufu yapmanın 1. Kuralı ve en kolayı ekran parlaklığı. Eğer ki ekran parlaklığınız en üst seviyedeyse o zaman yanlış yoldasınız demektir. Pokemon Go oynarken ekranımız sürekli açık olduğundan dolayı pilimiz çabuk bitmekte bu nedenle de ekran parlaklığını düşürerek cihazın buraya ekstra pil harcamasının önüne geçebiliriz bu bize ekran süresi konusunda oldukça fayda sağlayacaktır. Ekran parlaklığını düşürmek pil tasarrufu sağlasa da güneşin dibinde Pokemon Go oynamaya kalktığımız zaman ekranı görebilmemiz biraz zorlaşıyor. Bu nedenle parlaklığı zaman zaman açıp kapatabilirsiniz.

Batarya Tasarruf Modunu aktif edin

Pokemon Go ayarlar bölümünde hazine niteliğinde bir ayara da sahip. battery saver olarak geçen batarya tasarruf modu telefonlarımızın pil ömrünü ciddi oranda arttırmakta. Bu mod aktif edildiği taktirde telefonun üst kısmı yere doğru dönükse eğer oyun bunu hemen algılıyor ve ekranı kararıyor aynı zamanda da yenileme hızını da düşürüyor ve bu sayede de pilden ciddi anlamda tasarruf sağlanıyor.

Pokemon çıkar da görmem diye korkmayın. Bu modu açtığınız zaman etrafınızda bir Pokemon çıkarsa size titreşim ile birlikte uyarılarına devam ediyor. battery saver modunu açabilmek için ekranın alt ortasında bulunan poke topuna yıklayın ve sağ üstte bulunan ayarlar bölümüne girin. Ayarlar bölümünde alt sıralarda bulunan battery saver seçeneğinin yanında bulunan tik i işaretleyin.

Arttırılmış gerçeklik özelliğini kapatın

Pil tasarrufu sağlayacak en büyük özelliklerden bir tanesi de arttırılmış gerçeklik yani augmented reality özelliğini devre dışı bırakmak. Pokemon yakalarken kullanılan bu özellik gerçek dünya ile sanal dünyayı harmanlıyor ve bizlere bu şekilde bir görüntü sunuyor. Pokemon Go oynarken oyun zevkini arttıran bu özellik özünde iyi bir özellik olsa da pillerimizin baş düşmanı olduğu için mümkün olduğunca aktif etmeden oyunu oynamakta fayda var. Bu sebepten ötürü pil ömrümüzü arttırabilmek adına Pokemon yakalayacağımız sırada ekranın sağ üst tarafında bulunan AR özelliğini kapatmanızı öneriyorum.

Powerbank satın almaya hazırlanın

İşte geldik son ve en önemli ipucuna. Pokemon Go deneyimine kesintisiz olarak sahip olmak istiyorsanız o zaman bir powerbank alma zamanınız gelmiş demektir. Her ne yaparsanız yapın mevcut cihazlarımızın bataryalarının çok başarılı performanslar gösterememesinden dolayı bizi yarı yolda bırakıyor. Bu nedenle de bir powerbank almakta fayda var.

Powerbank seçimi yaparken cihazınızın bataryasına ve ihtiyaçlarınıza göre bir kapasitesi bulunan powerbank almak daha mantıklıdır. Bazı durumlarda powerbankler hayat kurtarıcı bir hal alabiliyor.

Tags: #pokemon go batarya koruma #pokemon go batarya tasarrufu #pokemon go battery saver

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "Pokemon GO Batarya İpuçları"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi