Sponsor Reklam

Ordu’da İnternet Bedava

In Haberler

Dünya genelinde çalışmalarını sürdüren Google’ın ve Facebook’un bedava internet projelerini hepimiz biliyoruz. Kendi internet ağlarını kurarak uydu vasıtası ile dünya geneline internet yaymak isteyen bu şirketlerden önce ordu büyükşehir belediyesi kolları sıvadı ve tüm kente ücretsiz internet hizmeti sunmaya başladı. Son derece modern illerimizden bir tanesi olan ordu internet alanında da hizmetler sunarak günümüz teknolojisine ayak uyduran bir il oldu. Türkiye’de ilk ve tek olan ordu ili ücretsiz internet hizmeti ile birlikte kentte yaşayan vatandaşlara dev bir hizmet sundu.Ordu belediyesi ücretsiz internet

Ordu büyükşehir belediye başkanı Enver Yılmaz’ın projelerinden sadece bir tanesi olan bedava internet hizmeti bir süredir ordu halkının hizmetine sunulmuş durumdaydı. Enver Yılmaz getirdiği dev hizmetle alakalı olarak “Kota derdi ve sınırlama olmadan tüm vatandaşlarımıza ücretsiz Wi-Fi sağlıyoruz” dedi. 25 gündür hizmette olan ücretsiz internetten toplamda 600 bin civarında kişi faydalandı.

Kentin merkez ilçesi olan Altınordu ilçesinde başlayan bu proje kısa süre içerisinde Ordu’nun diğer ilçelerine de kuruldu ve Fatsa, Ünye gibi büyük ilçelerinde de ücretsiz internet hizmeti verilmeye başlandı. Umarız bu uygulama diğer illerimize de örnek olur ve diğer belediye başkanları da Enver Yılmaz gibi şehirlerinde ücretsiz internet hizmeti vermeye başlarlar.

Ordu’da verilen ücretsiz internet hizmetinde hiçbir kota veya sınırlama işlemi uygulanmıyor. Artık kent merkezinde dolaşırken mobil verileri kapatabilir ve belediyenin ücretsiz hizmetinden yararlanabilirler. Ücretsiz internet (Trafik Elektronik Denetleme Sistemi) TEDES projesi kapsamında kente sunulan bir hizmet. Tedes ile birlikte artık farklı illerde veya ülkelerde yaşayan Ordulularda kente kurulan kameralar sayesinde anlık olarak memleketlerine bağlanabilecek ve neler olup bittiğini seyredebilecekler. Bu sayede uzakta yaşayan Orduluların memleket hasretleri de bir nebze olsun dindirilmiş olacak.ordu belediyesi enver yılmaz ücretiz internet

Sonuç olarak yapılan bu dev hizmet ile birlikte ordu Türkiye’nin en büyük ücretsiz ağına sahip ili olma özelliğine kavuştu. Şu anda ücretsiz internet hizmeti sadece Altınordu, Fatsa, Ünye, Perşembe ve Ulubey ilçelerinde faaliyete geçmiş durumda.

Ücretiz internet hizmeti nasıl kullanılır?

Öncelikle cihazın Wi-Fi arama bölümüne giriyorsunuz ve sonrasında Ordu Büyükşehir Belediyesi WiFi ağını seçiyorsunuz. Ağa bağlandıktan hemen sonra cihazın tarayıcısına giriyorsunuz ve ağda oturum açıyorsunuz. Tarayıcıya girdiğiniz anda ordu belediyesinin ağına bağlanabilmeniz için bir arayüz sizi karşılıyor. Oraya TC kimlik numaranızı doğum tarihinizi ve adınızı yazıyorsunuz ve ağa katılmış oluyorsunuz. Artık dilediğiniz gibi internette gezebilirsiniz. Unutmadan belirtmekte fayda var bu hizmetin suiistimal edilmemesi için de yaptığınız hareketler ve internet akışınız da kontrol ediliyor.

Tags: #bedava internet #enver yılmaz ücretsiz internet #ordu büyükşehir belediyesi ücretsiz internet #tedes

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

 1. author

  Erdinc hamli1 sene ago

  SELAM ENVER BAŞKANIM,BENİM TELEFONUMDAN VİFİ KULLANMAK İÇİN İSİM ADRES DOGUM ADRESİMİ YAZDIM HALA AÇILMAMISTIR.BİR SORUN VAR HERHALDEKİORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞMIYOR,PAKET KULLANIYORUM HALA YARDIMCI OLUNURSA SEVİNİRİM.SAYIN BAŞKANIM.ERDİNÇ HAMLI.KALİCAKKÖYÜ.

  Reply
  • author
   Author

   Sucuk Admin1 sene ago

   Merhaba sevgili takipçim 🙂 Ordu belediyesi ücretsiz interneti kullanabilmeniz için o ağa bağlandıktan sonra telefonunuzdan bir internet sitesine girmeye çalışın size TC kimlik numaranızı isminizi ve doğum tarihinizi soracaktır. Bu bilgileri eksiksiz girdikten sonra internet erişiminiz açılacaktır. Bir sorunla karşılaşırsanız tekrar yorum bırakın yardımcı olmaya çalışırım

   Reply

Leave a reply "Ordu’da İnternet Bedava"

Must read×

Top

jigolositesi