Sponsor Reklam

Opera Tarayıcı Yeni Özellikleri

In İnternet

Opera tarayıcısı kullanıcılarına hem web hem de Mobil’de hizmet vermekte olan bir tarayıcı. Günümüzde Chrome ve Firefox kadar çok kullanıcısı bulunmasa da yine de yüksek kullanıcı kitlesine sahip bir tarayıcı. Opera bir güncelleme ile öyle bir özellik kazanıyor ki artık ülkemizde en çok tercih edilen tarayıcı olsa hiç şaşırmayacağız. Sık sık yaşadığımız internet yasaklamalarını ve çeşitli engellemeleri artık opera ile rahatlıkla aşabileceğiz.

Günümüzde bir çok kişi internette daha rahat ve daha özgür bir şekilde dolaşabilmek adına VPN uygulamaları kullanmakta ve DNS adreslerini değiştirmekteler. İnternet kullanıcıları masaüstü bilgisayarları ve mobil cihazlarında bulunan tarayıcılar üzerinden yasaklanmış olan internet sitelerine girebilmek adına ZenMate ve Hotspot Shield gibi bazı VPN uygulamalarını, programlarını kullanmaktalar. Bu uygulamalar kimi zaman Wi-Fi bağlantımızda da sorun yaşamamıza neden olabilmekte. Sonuç olarak bu duruma opera sessiz kalmıyor ve çok büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Opera tarayıcısının geliştiricileri kullanıcılar tarafından kullanılan üçüncü parti uygulama olarak adlandırılan VPN uygulamalarına artık son vermeyi planlıyor. Opera tarayıcısını kullanan kişilere yepyeni bir VPN çözümü sunmaya hazırlanıyor ve opera tarayıcısına entegre edilmiş bir VPN uygulaması ile bizlere sunma planları içerisindeler. Şu an için sadece ön izleme olarak görebildiğimiz bu yeni özellikten ilk olarak Almanya, Amerika ve kanada lokasyonlarından faydalanılabilecek.

Bu özelliği tam olarak kullanmak isteyen kişilerin bir miktar daha beklemesi gerekiyor çünkü şu an için tarayıcı bu hizmeti vermemekte. Bu güzel özelliğin ücretli bir şekilde bizlere sunulacağını tahmin ediyorsanız eğer yanılıyorsunuz çünkü tamamen ücretsiz bir servis olarak opera kullananlara sunulacak. Bu özellik sadece masaüstü versiyon için konuşulmakta ve mobil tarayıcıda herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmayacağına dair bir bilgi de bizlere ulaşmadı fakat tahminlerimize göre kısa bir süre sonra mobil uygulamasında da bu hizmetin verileceği düşünülmekte. Opera tarayıcısı mobil uygulaması piyasaya çıkana kadar şimdilik klasik yöntemlere devam edeceğiz bu nedenle daha önce hazırlamış olduğumuz En iyi VPN Uygulamaları isimli yazımıza bir göz atmanızda fayda var. Ayrıca Android DNS Nasıl Değiştirilir isimli yazımıza da göz atabilirsiniz.

Tags: #chrome #firefox #Hotspot Shield #opera tarayıcı #vpn #ZenMate

author
Author: 
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
Türk Telekom hizmeti olan ttnet’in oyunculara özel
AKK Kalkıyor Resmi Açıklama Geldi
AKK Kalkıyor Resmi Açıklama Geldi
AKK ile alakalı olarak yapılan çalışmalar sonunda
Vimeo Para Kazanma
Vimeo Para Kazanma
Vimeo, artık kullanıcıların yayınladıkları videoları satmasına imkan
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum
Daha önce instagram hesabınızı dondurma ile alakalı

Sponsor Reklam

Leave a reply "Opera Tarayıcı Yeni Özellikleri"

Must read×

Top

jigolositesi