Sponsor Reklam

Nvidia Quadro M6000 24 GB Ram ile Geliyor

In Donanım

Nvidia profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış olan üst seviye grafik kartı olan Quadro M6000 modelinde süper bir yenilik ile geliyor. Geçtiğimiz günlerde Nvidia GTX serisi grafik kartları ailesinin en yeni üyesi olan GTX 1080 modeli grafik kartının tanıtımının kısa bir süre içerisinde yapılacağı kulislerde konuşulmaya başlanmıştı. Fakat Nvidia tarafından bu haberlerin gelmesi beklenirken şaşırtıcı bir hamle yaptı. Geçen yıl çıkış olan Quadro M6000 grafik kartının güncellendiğini ve yeni hali ile piyasaya sürüleceğini açıkladı. Güncelleme derken yanlış anlaşılmasın öyle basit bir revizyona gidilmedi. Geçen yıl çıkan Quadro M6000 12 GB Ram ile piyasaya çıkmışken revizyon sonrası Quadro M6000 tam 24 GB ram ile bizlerin karşısına çıkacak. Ekran kartının rami geçen sene ki modele nazaran tam iki kat arttırılmış durumda.

Aslına bakarsanız Nvidia Quadro M6000 12 GB modelini duyurduğu zamanlarda bir diğer profesyonel kullanıcılar için tasarlamış olduğu grafik kartının duyurusunu da yapmıştı. GM200 24 GB Ram’li versiyonun çıkacağını belirtmişti. Bu hamlenin yapılmasının ardından aynı durumun Quadro M6000 için de yapılacağı öngörülüyordu.

Yenilenmiş olan Quadro M6000’de Ram artırımının dışında farklı yeniliklerde yapıldı. Grafik kartının Saat hızı ile birlikte sıcaklık kontrolü sistemlerinde de büyük gelişmeler meydana gelmiş durumda. Bu güncellemeler ile birlikte zaten oldukça profesyonel bir kart olan Quadro M6000 şimdi daha da üst seviyelere çıktı. Bu durumların ardından akıllara gelen ilk soru ise Quadro M6000 fiyatı ne kadar oldu. Konuyu uzatmadan direk geçelim Quadro M6000 fiyatı 5000 dolar olarak piyasaya sunulacak. Bu kartın fiyatının 5000 dolar olmasının elbette ki birçok sebebi var. Bu kartı satın alan kullanıcılar oyun oynamak için satın almıyorlar öncelikle bunu belirtelim. Yazı içerisinde de sık sık değindiğimiz profesyonel seviye ekran kartı ibaresine dikkat çekiyoruz. Bu ve buna benzer grafik kartlarını kullananlar genellikle sinema sektöründe hizmet veren veya görsel efektlerle uğraşan kişiler tarafından tercih ediliyor. Buna da bir örnek verecek olursak gişe rekorları kıran Deadpool filmini herkes biliyordur sanırım. Bu filmin açılış sahnesi Quadro M6000 12 GB Ram ‘li olan model ile yapıldı.

Tags: #Nvidia #Nvidia GTX #Quadro M6000 #Quadro M6000 fiyatı #Quadro M6000 özellikleri

author
Author: 
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Nikola Tesla ile ilgili olarak her geçen
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) araştırmacıları tarafından
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
Cep telefoınlarında olduğu gibi işlemci üreten firmaların
Snapdragon 830 Özellikleri
Snapdragon 830 Özellikleri
Qualcomm firması boş durmayı hiç sevmiyor. Yakında

Sponsor Reklam

Leave a reply "Nvidia Quadro M6000 24 GB Ram ile Geliyor"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi