Sponsor Reklam

Netflix Türkiye’de Hizmete Girdi

In Haberler

Çevrimiçi dizi ve film yayınları yapan netflix isimli site bugünden itibaren artık Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Netflix Türkiye fiyatı ile ilgili detayları, netflix Türkiye üyelik fiyatları ve üyelik çeşitleri ile ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İnternet ortamında yayın yapan bir medya sağlayıcısı olan netflix Türkiye’de hizmete gireceğine dair bir takım söylentiler aylar öncesinde konuşuluyordu ve bugün resmi bir açıklama ile birlikte netflix Türkiye’de hizmet vermeye başladığı duyuruldu. Las Vegas’ta yapılan ve hala devam eden CES 2016 fuarında konuşan netflix ceo’su Reed Hasting yaptığı açıklamalarda 40’a yakın ülkede hizmet vermeye başlayacaklarını belirtti ve tabi ki bu 40 ülke arasında Türkiye de bulunuyor. Ülkemizde de yoğun bir şekilde seyredilen ve yabana atılamayacak kadar büyük bir hayran kitlesi olan Nacros, House of Cards gibi yapımlara sahip olan netflix sadece dünya genelinde yoğun bir şekilde kullanılan bir oluşumdu. Dünya genelinde 70 milyon civarında bir kullanıcısı olduğu biliniyor ve bu kitleye Türkiye’yi de dahil ettiler. Netflix’in Türkiye’de hizmet vermeye başlamasının ardından reklam verenler ve televizyon kanalları nasıl bir tutum sergileyecekler bunları da zaman içerisinde göreceğiz. Tahmin edildiği gibi çok başarılı yapımlara yer veren netflix ülkemizin televizyon ve reklam sektörünü de doğrudan etkileyecektir. Üç farklı üyelik sınıfı ile siteye üye olabiliyorsunuz. Netflix üyelik çeşitleri Basic, Standart ve Premium olmak üzere 3 farklı üyelik tipine sahip bu üyeliklerin ise kendi içerisinde sunduğu farklı özellikler ve fiyatlandırmalar da mevcut.

Netflix Türkiye üyelik fiyatları ne kadar?

Netflix içerisinde harika diziler, filmler ve farklı birçok içerik yer alıyor ve ülkemizde de kullanıma sunulması son derece sevindirici bir özellik. Netflix Türkiye fiyatı biraz pahalı gibi görülse de aslında çok mantıklı bir fiyatlandırması mevcut ama yine de Euro üzerinden bir üyelik fiyatı belirlenmesi diğer ülkelere nazaran bir dezavantaj sahibi olmamıza yol açıyor. Tahminlere göre ilerleyen aşamalarda bölgesel bir fiyatlandırma yapılacaktır ve bu tutarın aşağılara çekileceği düşünülüyor. Netflix.com sitesine üye olarak sizlerde binlerce içeriğe sahip olabilirsiniz fakat üye olabilmeniz için 18 yaş sınırı olduğunu da belirtelim.

  • Netflix basic paketi Türkiye’de 26.99 TL olarak belirlenmiş. Basic paketi satın alırsanız dizileri ve filmleri tek bir ekrandan izleyebiliyorsunuz ve kalitesi de 720p oluyor.
  • Netflix standart paketini satın alırsanız aylık olarak ödemeniz gereken tutar 33.99 TL oluyor bu pakette 2 farklı ekrandan aynı anda içerik izleyebiliyorsunuz kalite olarak da 1080p kalitede erişim hakkı kazanıyorsunuz.
  • Netflix Premium paketi satın alırsanız ise aylık olarak 40.99 TL ödemeniz gerekiyor bu paket en üst paket oluyor ve 4K çözünürlükte içerikleri izleme imkanınız oluyor. 4 farklı ekrandan aynı anda içerikleri erişebilme hakkına da sahip oluyorsunuz.

Bu üç paketten birini satın almak için ödeme yöntemi olarak Visa, Master Card veya PayPal ödeme yöntemlerinden bir tanesini seçiyorsunuz. Üstelik hangi paketi seçerseniz seçin bir üyeliği satın aldığınız zaman ilk ay ücretsiz kullanım hakkına da sahip oluyorsunuz. Böylece ilk aboneliğinizi iki aylık olarak satın almış olacaksınız. netflix türkiye fiyatı

Netflix Türkçe dil desteği ve Türkçe altyazı desteği var mı?

Netflix Türkiye’de şu an için Türkçe dil desteği mevcut değil yani filmleri Türkçe dublajlı olarak veya Türkçe altyazılı olarak izleme imkanınız bulunamıyor ama en azından Türkçe altyazılı olarak izleme seçeneğinin kısa süre sonra kullanıma sunulması bekleniyor. Türkçe altyazı seçeneğinin eklenmesi üyelik alımlarında büyük bir artış sağlayacağını tahmin etmek hiçte zor değil. Eğer bir netflix aboneliği satın alırsanız bu üyeliğinizi kullanarak Xbox 360, Xbox One, Playstation 3, Playstation 4, Apple tv, ve kullandığınız bilgisayarlarınızdan rahatlıkla dizi ve film içeriklerine erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda android ve ios işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızdan da erişim sağlayabileceğinizi söylememize gerek yok sanırım.

Tags: #Netflix basic fiyatı #Netflix dizileri #Netflix en ucuz fiyatı #Netflix nedir #Netflix premium fiyatı #Netflix türkçe altyazı #Netflix türkçe dublaj #Netflix Türkiye fiyatı #Netflix Türkiye fiyatları

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "Netflix Türkiye’de Hizmete Girdi"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi