Sponsor Reklam

MSI Anakart Bios Güncelleme

In Yazılım

Anakartların bios güncellemeleri artık çok basit ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Çeşitli markaların anakartlarını artık ev kullanıcıları dahi kolay bir şekilde güncelleyebiliyorlar. Yapmanız gereken şeyler gerek internet ortamında çekilmiş videolarda. Gerek bizim yaptığımız gibi yazılı kaynaklarda açık bir şekilde anlatılıyor. Neyse lafı fazla uzatmadan msi anakartların bios güncellemesine geçelim. Msi anakartalarda m-flash diye bir uygulama mevcuttur. Bu uygulama bios güncellemesini daha kolay bir şekilde yapabilmeniz için sizlere sunulmuş bir uygulamadır. Öncelikle anakartımızın sitesine yani msi’ın sitesine giriyoruz ve anakart modelimizi bulduktan sonra anakartın destek bölümünden driverlara ulaşıyoruz. Sonrasında bios güncellemelerine bakarak son sürüme sahip oluyoruz. Sonrasında bu dosyayı bir usb belleğe aktarıyoruz. Sonrasında msi m-flash özelliği sayesinde basit bir şekilde bios güncellemenizi yapabilirsiniz. Bios güncellemesi sayesinde bilgisayarınızda bulunan birçok bileşenin uyumluluğu artabilir. Parçaların birbirleri arasında ki haberleşme daha iyi bir hale gelebilir ve bunun gibi birçok faydalı şey edinebilirsiniz. Her anakartın da biosları farklı olduğundan dolayı güncelleme işlemi farklılık gösterebilmektedir. bios güncelleme ne işe yarar diye merak edenlere verilebilecek en basitleştirilmiş cevap burdur.

Asus anakart sahibiyseniz daha önce hazırladığımız Asus anakart bios güncelleme ile alakalı konumuza aşağıdaki linki takip ederek ulaşabilirsiniz.

Asus Anakart Bios Güncelleme

MSI anakart Bios Güncellemesi nasıl yapılır

-Öncelikle bios sürümünün son çıkanını msi’ın kendi sitesinden ediniyorsunuz

-İndirdiğiniz bu dosyayı klasöre çıkartıyorsunuz (genelde *.cab uzantılı bir dosya çıkar)

-Çıkan bu dosyanın isminde hiçbir değişiklik yapmadan direk olarak usb belleğe atıyoruz. Atarken dikkat edin herhangi bir klasörün içerisinde olmaması gerekiyor.

-Ardından Pc’yi yeniden başlatıyoruz ve bios’a girerek M-Flash uygulamasını açıyoruz.

-Burada taktığımız usb bellek görünecektir. Belleği seçiyor ve güncellemeyi yapacağımız olan bios sürümünü seçiyoruz. Güncelleme hemen başlayacaktır. Bu işlem başladıktan sonra bilgisayara dokunmamanızı tavsiye ederim. Herhangi bir şekilde kapanmaması ve kapatılmaması gerekiyor.

-İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayar tekrar kapanacak ve otomatik olarak yeniden başlayacaktır. İşte tüm işlem bu kadar artık sizin de güncel bir bios sürümünüz oldu.

 

Eğer bios güncellemesi sırasında elektrik giderse yapmanız gereken şey hiçbir müdahalede bulunmadan anakartınızı direk üretici firma ile görüşüp garantiye göndermektir. Bios güncellemelerinden doğan sorunlara karşın bütün firmalar garanti desteği vermektedir. Eğer ki iyi bir bilgisayar kullanıcısıysanız ve bu işte profesyonelseniz o zaman bios çipini çıkartarak da garantiye gönderebilirsiniz. Ama siz yine de üretici firma ile irtibata geçip ona göre hareket edin.

Tags: #bios güncelleme elektrik gitti #bios güncelleme nasıl yapılır #bios güncelleme ne işe yarar #bios güncellerken bilgisayar kapandı #m-flash bios güncelleme #Mflash bios güncelleme #msi bios güncelleme

author
Author: 
Android için Messenger Lite çıktı
Android için Messenger Lite çıktı
Facebook’tan dev hizmet. Düşük internet hızına sahip
Google Allo Çıktı
Google Allo Çıktı
Google tarafından mayıs ayı içerisinde duyurulmuş olan
iOS 10 Yüklemeyin
iOS 10 Yüklemeyin
Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile birlikte ios
Instagram hesabı çalınır mı?
Instagram hesabı çalınır mı?
Sizler için hazırladığımız bu yazı da instagram

Sponsor Reklam

  1. Asus Anakart Bios Güncelleme | Tekno Sucuk2 sene ago

    […] MSI Anakart Bios Güncelleme […]

    Reply

Leave a reply "MSI Anakart Bios Güncelleme"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi