Sponsor Reklam

Model 3 Tesla Özellikleri, Fiyatı

In Otomobil

Otomotiv sektörüne hızlı bir adım atan Tesla Motors geçtiğimiz aylar içerisinde ortaya attığı haberlerde Tesla model 3 ün sadece ve sadece 35 bin dolara satılacağını belirtmişti. 35 bin dolar bedel ödeyerek bir elektrikli otomobil alacağı haberlerini alan binlerce kişi bu fırsattan istifade edebilmek adına bazı tesla mağazalarının önünde kuyruk oluşturdular ve depozito ödeyebilmek için mağazanın kapısında sabahladılar. Daha önce görmeye alışık olduğumuz oyun satın almak, akıllı telefon satın almak için mağaza önünde toplanan insanlar bu seferde otomobil alabilmek için kuyruk oluşturdular. Daha dün gerçekleşen bu kuyruk olayının hemen ertesi günü tesla bu yeni akıllı ve elektrikli otomobili olan model 3’ün tanıtımını gerçekleştirdi. Tesla motors’un arabalarında görmeye alışmış olduğumuz gibi model 3 de oldukça mükemmel bir tasarım çizgilerine sahip bir araç. Otomobil diğer modellerde de olduğu gibi teslanın kendisine has olan oval fakat sert çizgiler ile bezenmiş.

Elon Musk’ın “ biz yavaş araba üretmeyiz “ diye bir sözü var ve bu sözü model 3’de de aklımıza getiriyor. Tamamen çıplak olarak hiçbir ekstra donanım takılmamış hali ile Tesla model 3 0’dan 100KM hıza 6 saniyede ulaşabilmekte. Model 3 ün bir elektrikli otomobil olduğunu aklımıza getirdiğimiz zaman bu istatistiğin son derece etkileyici olduğunu görebiliyoruz. Tesla model 3 tam şarj ile birlikte en az 350 KM yol kat edebilmeyi vadediyor. Tabi bu mesela en yüksek elektrik kullanımı göz önünde bulundurulduğunda geçerli olan mesafe ve bu duruma rağmen 350 KM yol kat edebilmesi aracın alınabilitesini de arttırıyor. Aynı zaman da tesla model 3 sağlamlık rekoruna da sahip bir araç ve oldukça sağlam olduğu belirtildi. Teslanın bir diğer aracı olan Model X isimli aracı kadar sağlam üretildiği söyleniyor. Bu da demek oluyor ki Tesla model 3 tank gibi araba olacak.

Araç en boş hali ile 35.000 dolardan satılacak ve eklediğiniz, istediğiniz donanımlara göre de fiyatlar artış gösterecek. Model 3 fiyatının 35bin TL olması araç alacak kişileri heyecanlandırmış durumda. Tesla model 3 fiyat olarak cazip geliyor fakat model 3 çıkış tarihinin sabırsız insanlar için biraz geç olduğu görülmekte. Model 3 çıkış tarihi olarak 2017 yılı belirlenmiş bu zamana kadar araç kimseye teslim edilmeyecek. Tesla model 3 den toplamda 500.000 adet üretileceği tahmin edilmekte. Tabi bu fiyata bu özellikler ile gelecek olan model 3 ün üretilen 500bin adedinin hepsinin satılacağına eminim.

Tags: #elektrikli araba #elektrikli otomobil #elon musk #Model 3 #model 3 hızlanma #model 3 ne kadar #Model 3 Tesla fiyatı #Model 3 Tesla özellikleri #model 3 vergi

author
Author: 
Otomatik Fren Sistemi Geliyor
Otomatik Fren Sistemi Geliyor
Amerika Ulaştırma Bakanlığı’nın öngörüsüne göre 2022 yılına
Tesla 90 Bin aracını geri çağırıyor
Tesla 90 Bin aracını geri çağırıyor
Günümüzde araç geri çağırmalar moda oldu. Bu
Model S Gelişmeye devam ediyor
Model S Gelişmeye devam ediyor
Tesla motors’un elektrikli modellerinden bir tanesi olan
Tamamen Yerli Üretim Elektrikli Otomobil
Tamamen Yerli Üretim Elektrikli Otomobil
Günümüzde hızla gelişen elektrikli arabaların arasına bir

Sponsor Reklam

Leave a reply "Model 3 Tesla Özellikleri, Fiyatı"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi