Sponsor Reklam

Microsoft Lumia850 Teknik Özellikleri

In Mobil

Microsoftun lumia 950 ve lumia 950 XL modellerinin hemen ardından yeni çıkacak olan bir diğer akıllı telefon lumia 850 nin de teknik özellikleri ve diğer tüm detayları ortaya çıktı.

Microsoft’un piyasaya çıkartmış olduğu üst seviye telefonlardan olan lumia 950 ve lumia 950 XL modelli telefonlarının ardından orta seviyeye hitap edecek olan bir diğer Windows 10 işletim sistemine sahip olan lumia 850’nin tüm teknik özellikleri ve cihazın görselleri meydana çıkmış bulunmakta. Piyasada ki diğer telefonlar ile kıyaslandığı zaman orta seviye veya giriş seviyesi telefonların klasmanında konumlandırabileceğimiz lumia 850 modeli Windows phone platformu içinde kıyaslandığı zaman da yine orta seviye bir telefon olacak gibi görülüyor. Özellik olarak çok başarılı olmasa da orta seviye bir telefon olacağından dolayı yine de iyi olarak nitelendirebileceğimiz özelliklere sahip.Microsoft-Lumia-850 fiyatı

Microsoft Lumia 850 Teknik özellikleri

Microsoft lumia 850 özelliklerine bakacka olursak cihazda 5 inçlik bir ekran tercih edilmiş ve ekran kalitesi HD olacak. İşlemci tarafında ise Qualcomm snapdragon 410 çipsetler kullanılmış. Snapdragon 410 ile birlikte grafik işlemci boyutunda da adreno 406 grafik işlemcisi tercih edilmiş. Cihazın rami günümüz telefonlarına bakıldığı zaman oldukça düşük. Hernekadar orta seviye bir telefon olacak olsa da 1 GB ram artık ihtiyaçları karşılayacak bir kapasite değil. Depolama kapasitesi ise 16 GB ve microSD kart desteği sayesinde büyütüle bilir bir hafızaya sahip. 10 megapiksel PureView bir kamera kullanılmış ve batarya tarafında da 2650 mAh kapasiteli bir batarya tercih edilmiş. Yeni çıkacak bir akıllı telefonda olması gereken en büyük özelliklerden bir tanesi ise cihaza dahil edilmemiş ve bu durumda cihazı satın alacakları bir kere düşünmek zorunda bırakacak gibi görülüyor. Lumia 850 4g/LTE teknolojisini desteklemeyecek maalesef. Dünyada çoktan geçilmiş olan 4G ve ülkemizde de nisan ayından itibaren kullanmaya başlayacağımız 4.5G teknolojisini desteklememesi çok büyük bir dezavantaj olacak.

Resimlerden de anlayabileceğiniz üzere lumia 850 de şık bir tasarım mevcut hatta şu ana kadar çıkan en ince Windows phone olacağa benziyor. Cihazın boyutları 115.9 x 77.23 x 6.92 mm boyutlarına sahip olacak. Şık ve ince yapısı ile tasarıma önem veren ve Windows phone kullanmak isteyen kişilerin tercihi olacak.

Microsoft Lumia 850 çıkış tarihi ve fiyatı

Microsoft lumia 850 çıkış tarihi konusunda herhangi bir netlik mevcut değil bilgiler geldikçe yazı güncellenecek ve lumia 850 çıkış tarihi yazıya eklenecek. Bilinmeyen bir diğer özellik ise cihazın fiyatının ne olacağı konusunda fakat bir tahmin yürütmek gerekirse lumia 850 fiyatı orta seviye bir telefon olmasından dolayı ve düşük donanım özelliklerine sahip olmasından dolayı 1000 lira civarında bir fiyatla satışa çıkması bekleniyor.

Tags: #akıllı telefon #lumia 850 çıkış tarihi #Lumia 850 inceleme #Lumia 850 teknik özellikleri #Lumia 850 xl #lumia 950 #lumia850 fiyatı #snapdragon 410 #windows phone

author
Author: 
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır Bildiğiniz
Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi, fiyatı
Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi, fiyatı
ASUS tarafından haziran ayı içerisinde tanıtılan Zenfone
Google Pixel Fiyatı ve Özellikleri
Google Pixel Fiyatı ve Özellikleri
Google tarafından resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilen Google
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler Makale

Sponsor Reklam

Leave a reply "Microsoft Lumia850 Teknik Özellikleri"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi