Sponsor Reklam

MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak

In Donanım

Cep telefoınlarında olduğu gibi işlemci üreten firmaların da artık amiral gemisi işlemcileri bulunuyor MediaTek firması da bu anlamda MediaTek Helio X30 işlemci modelinin resmi duyurusunu yapmış durumda. 10nm üretim süreci ile üretilmesi hedeflenen MediaTek Helio X30 modeli yüksek performanslara çıkmayı hedefliyor. Piyasada adını sıkça duymaya alıştığımız ve birçok amiral gemisi akıllı telefona güç veren MediaTek firması bugün MediaTek Helio X30 işlemcisinin lansmanını gerçekleştirdi.

MediaTek Helio X30 Özellikleri neler

MediaTek Helio X30 modeli 10nm FinFET üretim süreci ile üretilecek ve 10 çekirdeğe sahip olacak. Helio X30 işlemcisi 4 çekirdekli Cortex A-73 tabanlı 2.8 GHz saat frekansında çalışacakken diğer 4 çekirdekli kısmı ise Cortex A-53 yonga setine sahip olacak ve 2.2 GHz saat frekansına sahip olacak. Geriye kalan 2 çekirdekte ise Cortex A-35 yongaları kullanılacak ve 2 GHz saat frekansına sahip olacak.

MediaTek Helio X30 işlemcisi 40 megapiksel e kadar kamera desteğini sunabilecek bir işlemci olacak ve bununla birlikte 8GB Ram desteğini de rahatlıkla sunabilecek. Grafik işlemcisine bakıldığı zaman ise MediaTek Helio X30 modelinde PowerVR 7XT yongasının bulunduğu belirtildi. Bu grafik işlemci VR destekli cihazlar için son derece önemli bir GPU.

Bağlantı birimlerine bakıldığı zaman ise LTE Cat 12 desteğine sahip olacak bunun yanında diğer bağlantı seçeneklerini de destekleyecek. MediaTek Helio X30 modeli önümüzde ki senenin ikinci yarısı itibari ile MediaTek tercih eden akıllı telefon modellerinde görmeye başlayacağız. Bakalım hangi üst düzey akıllı telefonlar MediaTek Helio X30 işlemcisini tercih edecekler.

Tags: #Cortex A-35 #Cortex A-53 #Cortex A-73 #Helio X30 #Helio X30 özellikleri #MediaTek Helio X30 #MediaTek Helio X30 özellikleri

author
Author: 
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Nikola Tesla ile ilgili olarak her geçen
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) araştırmacıları tarafından
Snapdragon 830 Özellikleri
Snapdragon 830 Özellikleri
Qualcomm firması boş durmayı hiç sevmiyor. Yakında
MSi GTX 1070 özellikleri, fiyatı
MSi GTX 1070 özellikleri, fiyatı
Nvidia tarafından geliştirilmiş olan GeForce GTX 1070

Sponsor Reklam

Leave a reply "MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi