Sponsor Reklam

Makale Yazarak Para Kazanın

In İnternet

İnternet sitelerine makale yazarak para kazanabilirsiniz. Bu iş genellik ile ek iş olarak tercih edilmekte ve işten eve gelinde akşam boş saatlerde yazı yazarak para kazanılmaktadır. İnternet üzerinden tanınmış çeşitli forum sitelerinden konu açabilir ve bu işi yaptığınızı belirtebilirsiniz. Bu şekilde dileyen müşteri sizler ile iletişime geçebilir ve sipariş verebilir. Aslında bu iş karşı taraf ile sadece internet üzerinden yazışılarak yapıldığından dolayı hafif riskli bir iş olarak bilinmektedir. Sonuçta siz siparişi teslim ettikten sonra birey ödeme yapmak istemez ise sizin yapabileceğiniz hiçbir şey olmaz. Burada güven devreye girer. Bu işi yaparken her daim güvenilir bireyler ile çalışmalı ve düzenli iş yapmalısınız. Makale yazarlığının birçok alt alanı da mevcuttur. Siz isterseniz editörlük yaparsınız isterseniz yabancı dillerde yazar daha çok kazanırsınız isterseniz de bir makale için kişiye kaliteli İngilizce tercüme hizmeti verebilirsiniz.

Sektörün genel fiyatları 100 kelime için 1 TL olarak belirlense de günümüzde bu miktar aslında bir yazı için çok düşüktür. Öncelik ile sizin yazdıklarınızın çeşitli sitelerde insanlar tarafından okunacağını ve birçok insana ulaşacağını unutmamanız gerekir. Yazı değerlidir. Hele ki kaliteli yazılar yazıyorsanız daha da değerlidir. İşi yaparken karşınıza çıkacak olan insanlar bazen sizden bir sakız dahi alamayacağınız miktarlara yazı yamanızı isteyebilirler. Bu tip teklifleri kabul etmek sizler için sadece eziyet olacaktır. Oturup saatlerde yazı yazıp dışarıda bir içecek içmenize yetecek kadar bile para kazanmazsınız. Ama işinizi düzgün yapar ve makul fiyatlar üzerinden çalışırsanız gayet zevkli bir işe başlamış olursunuz. Evinizden bilgisayar başından sadece yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Yabancı dillerde yazılan yazıların fiyatları ise çok daha fazla olmaktadır. Bu sebep ile Boğaziçi tercüme gibi büroların yardımını alarak çeşitli tercümeler yapabilir ve bu şekilde de kazanç sağlayabilirsiniz. Kaç adet makale yazacağınız konusunda kişi ile anlaştıktan sonra size kelime sayısı ve konular verilecektir. Bu konular dahilinde dilenen kelime kadar makaleler ortaya çıkartmalı ve zamanında müşteriye teslim etmelisiniz.

Bu sektörde ödemeler genellik ile banka hesabınıza yapılsa da paypal ve enpara hesapları da oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu sebep ile bu işe girerken bu hesaplardan birer tane açmanızda fayda olacaktır. Aynı zamanda yazılarınızın özgün olması çok önemlidir. Kopyalanan yazılar alıcının sitesine zara verecektir. Bu sebep ile teslim ettiğiniz her yazı için alıcı bir özgünlük testi yapar ve yazının bir yerden alınıp alınmadığından emin olur. Bu şekilde her iki tarafta güven çerçevesi içerisinde işlerini tamamlayabilirler. Tercüme yaparak bu sektörden çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Örneğin; Arapça çok fazla yaygın olan bir dil olmadığından dolayı sektörde düzgün Arapça tercüme yapabilecek kapasiteye sahip olan insanlar daha çok kazanacaktır. Çünkü alıcı için sadece sınırlı seçenek vardır. Bu tip işleri almanız çok daha kolay olacak ve getirisi de bu oranda daha fazla olacaktır.

author
Author: 
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
Türk Telekom hizmeti olan ttnet’in oyunculara özel
AKK Kalkıyor Resmi Açıklama Geldi
AKK Kalkıyor Resmi Açıklama Geldi
AKK ile alakalı olarak yapılan çalışmalar sonunda
Vimeo Para Kazanma
Vimeo Para Kazanma
Vimeo, artık kullanıcıların yayınladıkları videoları satmasına imkan
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum
Daha önce instagram hesabınızı dondurma ile alakalı

Sponsor Reklam

Leave a reply "Makale Yazarak Para Kazanın"

Must read×

Top

jigolositesi