Sponsor Reklam

Mafia 3 çıkış tarihi, incelemesi, fiyatı

In Oyun

Serinin en son oyunu olan 2010 yılında piyasaya sürülmüş olan mafia 2’nin çıkış tarihinin ardından yıllar geçti. Geçen yıllar boyunca her sene farklı spekülasyonlar da ortaya çıktı. Kimi zaman playstation 4 ve Xbox one platformu için çıkacağı söylendi kimi zaman tüm platformlara çıkacağı söylendi. Bazı kesimler ise gta 5 de olduğu gibi bilgisayarlara çok geç geleceğini söyledi. Mafia 3 için yapımına başlandığı haberleri alındı sonra yeni nesil platformlar için tekrar yapılmaya başlandığı belirtildi. Bunca söylentinin ardından sonunda bu muhteşem oyun piyasaya çıkma hazırlığı yapmaya başladı. Serinin ikinci oyununun çıkmasının ardından beşinci seneyi doldurduk ve altıncı seneye giriş yaptığımız şu günlerde oyunla ilgili çeşitli haberler çıkmaya da devam ediyor. Geçen süreçte oyuncuların emin olduğu tek bir konu varsa oyunun yayıncısının 2K Games olduğu ve geliştirici firmasının ise Hangar 13 olduğuydu. İlk oyunun ardından kült oyunlar kategorisine rahatlıkla girmeyi başaran mafia oyunu seri halinde çıkmaya devam ediyor. 2010 yılında çıkan mafia 2 isimli oyunun ardından ölüm sessizliğine bürünen firma son zamanlarda sessizliğini bozmaya da başlamıştı. Hatta oyunun hayranları oyunun çıkacağı günü öyle bir bekliyordu ki Take two games isimli firmanın sunucuları bile takip ediyordu. Ve sonunda bir av yakaladılar ve bu sunucu üzerinden mafia 3 ile alakalı dört farklı domain kayıt ettirdiklerini bile yakaladılar. Oyuncular bu haberlerin ardından yapılacak olan oyun fuarlarını dört gözle beklemeye başladılar. Bu fuarlarda mafia 3’ün tanıtımının yapılacağı günü beklediler ama o günler bir türlü gelmemişti. Son olarak E3 2015 fuarına kısa bir süre kala bir mafia hayranının “mafia 3 yapın!” tweetine “çok yakında mükemmel haberler verebiliriz.” Diye karşılık verdiler. Bu olayın ardından da beklenen olmadı ve yine sessizliğe büründüler. Biraz önce bahsettiğimiz dört farklı domain bu dönemlerde bir daha gündeme gelmişti ve ardından da youtube hesabı üzerinden mafia 3 ile ilgili bir video yayınlandı ve bu videoda 2016 yılı ile ilgili bir ipucu verildi. Oyuncular bu tarihinde yanıltıcı bir tarih olduğunu düşünmeye başlamışlardı fakat bu bilgilerin gerçek olduğu kanıtlandı. Mafia 3 videosu oyun severler arasında büyük bir heyecanda yarattı ve sönen alevlerini tekrar harlamayı başardı. Ardından günler geçti ve 2k games tarafından mafia 3’ün Gamescom 2015 etkinliğinde tanıtılacağı bilgileri verildi. Son olarak ağustos ayında mafia 3’ün ekran görüntüleri servis edildi. Hayranlarını heyecandan yerine duramayacak hale getiren bu görüntüler kısa bir süre içinde birçok kişiye ulaştı. Yayınlanan görüntüler karanlık ve bulanık bir görüntüye sahip olsa da bu kimsenin umurunda olmadı ve hayranlarının kalp atışını bile değiştirmeyi başardı. Yayınlanan bu görselde 80’li yıllara ait bir araç görülüyordu. Mafia 3 ne zaman çıkacak diye sabırsızlanan oyuncular bu görselin ardından yerlerinde duramaz hale geldiler.

Gamescom 2015 etkinliğinde oyunun tasarım yönetmeni olan Matthias Worch hayranlarının sorularını cevapladı. Oyunda yer alacak olan karakterleri için gelen sorulara, oyunun duyuru fragmanında Lincoln görülmüştü diye üstü kapalı bir cevap verdi. Fragmanda görülen 3 karakter daha vardı ve bunlarında Burke, Cassandra ve vito olduğunu söyledi. Bildiğiniz gibi vito karakteri mafia 2 oyununda da yer alıyordu. Eski oyunda yer alan vito scaletta’nın mafia 3 oyununda da önemli bir role sahip olacağını söyledi ve devam etti. Bu üç karakter de oyun içerisinde aktif olarak göreceğimiz karakterler olacak. Vito scaletta İtalyan mafyasının ihanetine uğramış bir adam olacak. Ve intikam uğruna yola çıkacak. Mafia 3 de ana düşmanımız ise Salmacano olacak bu karakter İtalyan mafyasının lideri olacak. Salmacano tüm şehirlerin sahibi olacak. Lincoln ise ihanete uğramış ve perişan bir halde bırakılmış bir adam olacak. Tüm varlığını ve ailesini yitirecek, batakta olan bir adam olarak karşımıza çıkacak. Lincoln ailesini kaybettiği için yeni bir aile kurmak adına bir şeyler yapacak. Tabi tahmin edebileceğiniz gibi tüm bunlar gerçekleşirken Lincoln yanına güvenilir adamlar alacak ve amaçlarına ulaşabilmek adına bunlardan yardım alacak. Lincoln’ün etrafındaki adamlar ise Burke, Cassandra ve vito olacak. Bu karakterler de lincoln’e yapılan şeylere maruz kalmış karakterler olacak ve hepsinin ortak noktası da bu karanlığa sürüklenmelerine neden olan adam Salmacano olacak. Fakat bu karakterler Lincoln için gerçek bir dost olmayacaklar ama yine de salmacano’ya giden yolda Lincoln e çok yardımcı olacaklar. Dostlarımızla İtalyan mafyasını yavaş yavaş parçalamaya çalışacağız ve tüm bunlar olurken aslında bizde kendi suç imparatorluğumuzu kuracağız.mafia 3 incelemesi

Gelen sorulardan bir diğeri ise mafia 1 ve mafia 2 hikayesinin birbirleri ile bağlı bölümlerinin olduğu ve mafia 3 hikayesi bu iki oyunla bağlantılı olacak mı şeklinde soruldu. Matthias bu soruya şöyle cevap verdi. Mafia serisinin bir evreni var ve bu evren içerisinde süren bir seri. Mafia 1 de yer alan tommy karakteri tamamen kendi hikayesinde yoğunlaşan bir karakterdi. Sonrasında gelen mafia 2 oyununda mafia 1 de bulunan tommy karakterini gerçek ismiyle Tom Angelo’yu öldürmüştük. Mafia 3 de bu bağlamda aynı evrende geçecek bir hikâyeye sahip olacak ve diğer seriler ile çeşitli bağlantılar da görülecek. Ama yine de oyunun farklı bir şehirde geçiyor olması bu hikayelerin birbirine bağlandığı noktaları bir nebze azaltıyor. Bir ipucu vermek gerekirse mafia 2’nin son kısmında vito’nun başına gelen olayları mafia 3 de göreceğiz. Matthias oyunda ana karakterin Lincoln olacağı ama vito karakterinin de bu ailede önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Oyunun geçeceği tarih Amerika’nın Vietnam savaşından geri dönüşün başladığı yıllara denk geliyor. Lincoln bu yıllarda geri dönüş yapacak. Bu dönemde Amerikalılar savaşta oldukları için çok gururlanmışlardı. Geri dönüş başladığı dönemlerde ise askerler çevrelerine savaşın götü ve korkunç bir şey olduğu ile alakalı hikayeler anlatıyorlardı. Bu durumda halk arasında bir huzursuzluk başlamasına neden oldu. Bu etkileri de oyuna dahil etmişler. Lincoln de savaştan dönmesinin ardından bazı askerler ile takıldı ve bu sayede de oyunda göreceğimiz bir karakter yapısına dönüşmeyi başaracak. Diğer gangsterlerin dikkatini çekmeyi başarabilecek. Lincoln bir savaş gazisi ve çatışmaların arasından gelmiş birisi. Savaşta eğitilmesi bu işte usta olduğunu gösterecek. Bu durumda lincoln’ü gangsterler arasında çok popüler bir adam olmasını sağlayacak. Oyunda savaşlar çatışmalar olacak ama sadece bu temellerin üzerine inşa edilmeyecek. Oyunun tam olarak net bir çizgisi olmayacak daha çok hikaye tabanlı bir oyun olacak.

Geçmiş oyunlarda olduğu gibi mafia’nın kendisine has olan tarzı devam edecek. Sinematikler ile süslenmiş derin bir hikayesi olacak. Güçlü karakterleri ve hikayenin geçtiği tarih tam anlamı ile yansıtılacak. Buda hikaye bütünlüğünü tam anlamıyla karşılayacak. Bu bağlamda oyun aslında açık dünya oyun yapısına son derece uygun duruyor. Mafia 3 açık dünyaya sahip bir oyun olacak. Oyunda duygu sistemi de olacak. Bu sistem ile alakalı olarak karşılaştığımız kişiler bize karşı hiçbir duygu hissetmeyecekler fakat ilerleyen aşamalarda bazı düşmanlar edineceğiz. Bu düşmanların bölgelerine gittiğimiz zaman eğer ters bir hareket yapar ve onların hoşuna gitmeyen şekilde davranırsak bu kişiler bizleri öldürmek için uğraşacaklar. Son olarak oyunda multiplayer özelliği yani çoklu oyuncu desteği bulunmayacak. Bunun nedeni ise oyunun hikayesini daha başarılı bir şekilde anlatabilmeyi amaçlamak.

Mafia 3 çıkış tarihi, Mafia 3 ne zaman çıkacak?

1968 yılında geçecek olan mafia 3 mekan olarak ise New Orleans kentinde geçiyor. New Orleans’da mafya ve yolsuzluklar hüküm sürmeye başlıyor ve Amerika tarihinin en köyü yılları görülüyor. Gerek sesleri gerekse duyguları yoğun bir şekilde yaşayacağınız sosyal bir atmosfere sahip olan zengin detaydan oluşmuş olan bu devasa ve kapsamlı yapımın açık dünyasının içine gireceğimiz tarih olarak 2016yılı belirlendi. Yılardır sabırsızlıkla beklenen bu muhteşem dünyaya dahil olmamız için sayılı günler kaldı. Mafia 3 çıkış tarihi olarak 2016 yılının belirlenmiş olması birçok kişide heyecan yarattı. 2016 yılının ilk ayında olduğumuz şu günlerde oyunun kesin olarak çıkış tarihi hakkında net bilgilere sahip olmasak da sene sonundan önce çıkacağı konusunda büyük beklentiler mevcut. Muhtemelen 2016 yılının ortalarında yapılacak olan çeşitli oyun fuarlarından bir tanesinde resmi çıkış tarihi hakkında detaylar açıklanacaktır.

Mafia 3 fiyatı ne kadar?

Kısa bir zaman sonra çıkacak olan oyunun çıkış tarihi konusunda belirsizlik sürdüğü gibi fiyatı konusunda da şu an için bir gelişme mevcut değil. Oyun resmi olarak tanıtıldığı zaman oyun ile ilgili detaylarda gün yüzüne çıkmaya başlayacaktır. Bir tahmin yürütmek gerekirse gta 5 ve bu konsepte yakın oyunlarda olduğu gibi 179 TL civarında bir fiyatla piyasaya çıkacaktır. Mafia 3 fiyatı ile beklentiler bu yönde olurken umarız daha düşük bir fiyatla gelir. Eski oyunları olan mafia 2 fiyatı şu an için steam üzerinde belirsiz fakat çeşitli ortamlarda 29 TL gibi bir fiyata satın alınabiliyor. Tabi bu oyunun 2011 yılı yapımı olduğunu da unutmamak gerek o nedenle fiyatı düşük.

Mafia 3 sistem gereksinimleri ne olacak?

Serinin son oyunu olan mafia 3 sistem gereksinimleri konusunda şu an bir bilgi mevcut değil. Alınan bilgilere göre grafik açısında da güzel bir oyun olacağı söyleniyordu bu nedenle sistem gereksinimleri yüksek bir oyun olacağı tahmin ediliyor. Muhtemelen gta 5 kaldıran bilgisayarlar mafia 3 de oynatabilecektir. Mafia 3 minimum sistem gereksinimleri karşılanırsa orta düzey bilgisayarlar düşük fps değerleri alarak da olsa oyunu oynatmayı başaracaktır. 2011 yılında çıkan serinin 2. Oyunu olan mafia 2 sistem gereksinimlerini hatırlayalım birlikte.

Mafia 2 önerilen sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP / Windows Vista / Windows 7 

İşlemci: 2.4 GHz Quad Core processor 

RAM: 2GB 

Hard Disk Alanı: 10GB 

Ekran Kartı: nVidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870 or better 

Ses Kartı: 100% DirectX 9.0c compatible sound card 

Mafia 2 minimum sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP (SP2 or later) / Windows Vista / Windows 7 

İşlemci: Pentium D 3Ghz or AMD Athlon 64 X2 3600+ (Dual core) or higher 

RAM: 1.5 GB RAM 

Hard Disk Alanı: 8GB 

Ekran Kartı: nVidia GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro or better 

Ses Kartı: 100% DirectX 9.0c compatible sound card 

Bakalım kitleleri peşinden sürükleyen bu muhteşem serinin sistem gereksinimleri ne yönde olacak. Mafia 3 ile ilgili haberleri gündeme geldikçe sizlerle paylaşacağım. Aynı zamanda mafia 3 türkçe yaması çıkar çıkmaz yine teknosucuk takipçileri ile paylaşılacak. Mafia 3 hileleri ve aklınıza gelebilecek her türlü paylaşıma bizi takip ederek ulaşabilirsiniz

Tags: #mafia 3 çıkış tarihi #mafia 3 fiyatı #mafia 3 hikayesi #mafia 3 hileleri #mafia 3 incelemesi #mafia 3 karakterler #mafia 3 konusu #mafia 3 minimum sistem gereksinimleri #mafia 3 ne kadar #mafia 3 ne zaman çıkacak #mafia 3 oynanış #mafia 3 sistem gereksinimleri #mafia 3 türkçe yama #mafia 3 yorumlar

author
Author: 
Mount & Blade:warband ps4 çıkış tarihi netleşti
Mount & Blade:warband ps4 çıkış tarihi netleşti
Mount & Blade çıkış tarihi netleşti Bir
CO:GO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu
CO:GO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu
Arjantin’de düzenlenen Cs:GO dünya Şampiyonasında rakiplerini bir
Watch Dogs 2 ‘den yeni haberler geldi
Watch Dogs 2 ‘den yeni haberler geldi
Ubisoft’un geliştiriciliğini üstlenmiş olduğu Watch Dogs 2
Resident Evil 7: Biohazard Sistem Gereksinimleri
Resident Evil 7: Biohazard Sistem Gereksinimleri
Yapımcılığını Capcom isimli firmanın üstlenmiş olduğu Resident

Sponsor Reklam

Leave a reply "Mafia 3 çıkış tarihi, incelemesi, fiyatı"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi