Sponsor Reklam

iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır

In Mobil

iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır

Bildiğiniz gibi iTunes 12’nin gelmesi ile birlikte iPhone için müzikleri zil sesi yapma işlemi oldukça zorlaşmış durumda fakat yine de bu bir engel değil. Bu yazımda sizler için en basit şekilde iPhone’da müzikleri nasıl zil sesi yaparsınız ona değineceğim. Umarım rehber niteliğinde ki bu yazı işinize yarar ve siz de iPhone’nunuz için müzikleri zil sesi yapabilirsiniz.

iTunes 12 sürümünün çıkması ile birlikte Apple, kullanacağınız zil sesleri için mağaza yönlendirmesini şart koşuyor ve müziklerimizi iTunes kullanarak zil sesi yapabilme şansımızı son derece kısıtlıyor.

Peki ya iPhone kullananlar için müzikleri zil sesi yapma konusu bu kadar zorlaşmışken iPhone kullanıcıları müziklerini nasıl zil sesi haline getirecekler? Bu yeni yöntemi size basit bir şekilde anlatacağım ve deneyerek kolay bir şekilde müziklerinizi zil sesi haline getirebileceksiniz. iTunes 12 sürümüne geçmiş olan kullanıcılar için iTunes üzerinden müzikleri zil sesi yapma işleminin eski yöntemini ve yeni yöntemini birlikte aşağıda anlattım.

iPhone’da Müzikleri Zil Sesi Yapma

Yeni yöntem: öncelikle yapmamız gereken melofania isimli siteye giriyor ve müzik dosyalarımızdan 40 saniyelik bir bölümü seçiyoruz. Ardından .m4r dosya formatına çevirttiriyoruz.

Öncelikle yapmamız gereken upload işlemi. Zil sesine çevireceğimiz müzik dosyasını sisteme gönderiyor ve şarkı üzerinden istediğimiz 40 saniyelik bölümü seçiyoruz. Sonrasında ise .m4r dosya formatına çevirttiğimiz dosyayı bilgisayarımıza kaydediyoruz. İşte zil sesimiz hazır şimdi ise bu dosyayı telefona yüklemek kaldı.

Artık ikinci adıma geçebiliriz. iTunes kullanmadan elde ettiğimiz dosyayı iPhone’umuza aktaracağız.

İkinci adımda ise iTunes kullanmadan, bu dosyayı iPhone’a atacağız. CopyTrans isimli programı bilgisayarımıza indiriyoruz. Bu program iTunes’in alternatifi bir programdır. Programa erişebilmek için Google üzerinden kısa bir arama yapmanız yeterlidir. Programı yüklemeden önce bilgisayarımızda Apple’ın tüm sürücülerinin yüklü olduğuna emin olmamız gerekiyor. Sürücülerin tamamının yüklü olduğuna emin olduktan sonra CopyTrans isimli uygulamayı bilgisayarımıza yükleyip çalıştırıyoruz ve ardından iPhone’u bilgisayarımıza bağlıyoruz. Bu arada çıkan uyarıda bulunan bu bilgisayara güven butonuna tıklamayı unutmayın.

Şimdi ise CopyTrans üzerinden uygulamayı çalıştırıyoruz ve CopyTrans manager bölümünü kuruyoruz. Ardından start tuşuna basarak uygulamayı aktif hale getiriyoruz. Uygulama açıldıktan sonra telefonumuzu bulması gerekiyor. Telefonu bulduktan sonra sol üst bölümde yer alan “melodiler” diye bir bölüm olacak. Ona tıklıyoruz ve açılmasını bekliyoruz. Ardından tek yapacağınız şey alt kısımda bulunan yere daha önce ayarladığımız 40 saniyelik melodiyi sürükleyip bırakmak. Son olarak ise yenile / güncelle butonuna tıklıyoruz ve hazırlamış olduğumuz dosyanın telefonumuza aktarılmasını bekliyoruz.

Bu işlem de tamamlandıktan sonra son yapmamız gereken ise iPhone’umuzun ayarlarına girerek sesler kısmından zil seslerini açıyor ve yüklediğimiz müziği bularak seçiyoruz. İşte her şey bu kadar basit.

iTunes 12 öncesi eski yöntem ile iPhone’a zil sesi yapma

zil sesi yapmak istediğiniz müziği iTunes üzerinden buluyorsunuz sonrasında ise müziğin üzerine sağ tıklıyor ve bilgi ver kısmına tıklıyoruz.

Bilgi ver kısmına tıkladıktan sonra karşımıza gelen pencere üzerinde bulunan yerden seçeneklere tıklıyoruz ve başlama ile durdurma sürelerini ayarlıyoruz. Burada şarkının istediğiniz 40 saniyelik bölümünü belirliyoruz. Sonrasında ise aynı şarkıya tekrar sağ tıklıyoruz ve AAC oluştur bölümüne tıklıyoruz ve hemen ardından 40 saniyelik yeni dosyamız karşımıza çıkıyor.

Bu işlemin ardından da Windows gezgininden veya Finder üzerinde göstererek dosya formatını değiştiriyoruz. .m4r dosya uzantısına çevirdiğimiz yeni müzik dosyamızı iTunes aracılığı ile iPhone’a zil sesi olarak gönderiyoruz ve işlemimizi tamamlıyoruz. Bu sayede de dilediğiniz şarkıları çok hızlı bir şekilde iPhone’a zil sesi olarak ayarlıyoruz.

.

 

Tags: #iphone için zil sesi nasıl yapılır #iphone zil sesi yapma #iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır #itunes 12 zil sesi nasıl yapılır #itunes 12 zil sesi yapma #itunes zil sesi yapma

author
Author: 
Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi, fiyatı
Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi, fiyatı
ASUS tarafından haziran ayı içerisinde tanıtılan Zenfone
Google Pixel Fiyatı ve Özellikleri
Google Pixel Fiyatı ve Özellikleri
Google tarafından resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilen Google
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler Makale
OnePlus 3 incelemesi, Fiyatı, Özellikleri
OnePlus 3 incelemesi, Fiyatı, Özellikleri
Bugün incelemesini gerçekleştireceğimiz akıllı telefon OnePlus markasının

Sponsor Reklam

Leave a reply "iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi