Sponsor Reklam

iPhone 6s İncelemesi

In İnceleme

Teknosucuk farkı ile iPhone 6s incelemesinden herkese merhaba. Geçtiğimiz gün Türkiye’de de satışa çıkan iPhone 6s ve iPhone 6s plus modellerinin incelemesini yaptım ve sizler için bu yazıyı hazırladım. iPhone 6s incelemesi ve iPhone 6s teknik özellikleri hakkında tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca iPhone 6s fiyatı ve iPhone 6s taahhütlü fiyatı hakkında bilgiler almak için linklere tıklayabilirsiniz

iPhone 6s fiyatı

iPhone 6s taahhütlü fiyatı

iPhone 6s incelemesi

apple firmasının son çıkarttığı model olan iPhone 6s yapılan güçlendirmeler ile piyasada bulunan en üstün özelliklere sahip akıllı telefon olma özelliğine sahip. iPhone modelleri arasında o zamanki teknolojiler de kıyaslandığı zaman en başarılı model olma özelliğine sahip. Bir önceki model olan iPhone 6 modeli çok eleştirilmişti ve yeni gelen modelde bu eleştirilen özelliklerin hepsi güçlendirilmiş artık eleştirilecek bir noktası dahi kalmadı desek yeridir. Bu incelemede apple’ın rakipleri ile olan karşılaştırmaları da yer almaktadır yeni işlemci yongaları a9’un üstün performansı ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

iPhone 6s Fiyatı

  • iPhone 6s 16 GB fiyatı: 3099 TL
  • iPhone 6s 64 GB fiyatı: 3499 TL
  • iPhone 6s 128 GB fiyatı: 3899 TLiphone 6s inceleme

iPhone 6s özellikleri

Tasarım açısından bir önceki model olan iPhone 6 ya birebir benziyor fakat iPhone 6s’in donanım güncellemeleri ve ekran güncellemeleri bulunuyor özellikle ekranda kullandıkları 3D touch özeliği ile bu yeni iphone modeli fark yaratıyor. Donanım açısından son derece güçlü bir hale getirilmiş bir cihaz olma özelliğine sahip. A9 işlemcisi kullanılan model 1.84 GHz hızında çalışıyor. Çift çekirdekli bir işlemci olma özelliğine sahip. Bununla birlikte grafik işlemcisi yani GPU tercihini ise PowerVR GT7600 olarak tercih etmişler. Bu işlemci tam 6 çekirdekli bir yonga şeklinde karşımıza çıkıyor. Daha önceki modellerde gördüğümüz çekirdek sayısı 4dü ve apple bunu iPhone 6s modelinde 6 çekirdeğe çıkarttı. Donanım bakımından güçlü dediğimiz iPhone 6s modelinde bir diğer yenilik ve güçlendirme de RAM kısmında yapılmış diğer cihazlarda gördüğümüz düşük ram bu cihazda yükseltilmiş ve 2 GB RAM kullanılmış.

 

iPhone 6s Tasarımı

iPhone 6s tasarım olarak bir önceki model olan iPhone 6 ya benziyor desek de biraz farklılıklar mevcut. Bu yeni modelde cihaz bir miktar kalınlaşmış bu kalınlığın nedeni de muhtemelen yeni gelen özelliklerden bir tanesi olan 3D touch ve Ion-X ekran korumasından kaynaklanıyor gibi görünüyor. Cihazın boyutları ise 46/.1 x 67 x 7.1 mm olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone 6s ekran kalitesi iPhone 6 ile aynı

4.7 inç ekran kullanılan iPhone 6s 750 x 1334 çözünürlüğünde ve apple teknolojisi olan Retina HD ekran ile karşımıza çıkıyor. Cihazın ekranı 326 ppi ve bize 1400:1 kontrast oranı sunuyor. Ekran parlaklığı ise oldukça tatmin edici ölçüde 500 cd/m2 parlaklık değerine sahip. Bununla birlikte cihazın home tuşunda yer alan parmak okuma özelliğinde de 2. Nesile geçiş yapılmış ve Touch ID parmak izi okuma özelliği güçlendirilmiş bu yeni özellik sayesinde daha hassas ve hızlı bir şekilde parmak izi okutarak ekran kilidini açabileceğiz.

iPhone 6s Kamera Özellikleri

apple cephesinde alıştığımız 8 megapiksellik kameradan artık vazgeçilmiş. iPhone 6s in kamerası artık 12 megapiksel çözünürlüğe sahip ve f/2.2 diyafram aralığı ile geliyor. Yeni kamera ile artık iPhonelar da 4K video çekimi yapabilecek. Cihazın kamerasına yapılan geliştirmelerin yanı sıra flaşında da bir geliştirme gerçekleşmiş yeni nesil Retina True Tone Flash kullanılan iPhone 6s bu özelliği ile de yine oldukça tatmin edici gibi duruyor. Apple tarafından yapılan yenilikler sadece ana kamerada değil cihazın ön kamerası da bu geliştirmelerden nasibini almış. Artık iPhone 6s in ön kamerası 5 megapiksel çözünürlükle karşımıza çıkıyor bir önceki model olan iPhone 6 da kamera 2 megapikseldi. Cihazın ön kısmında flash bulunmuyor fakat yazlım ile bu desteği sunabiliyor. Bununla birlikte cihazın ön kamerası Full HD video kaydı da yapıyor. Kamera cephesinde yapılan bir diğer yenilik ise Live Photos özelliği. Bu özellik sayesinde artık hareketli fotoğraflar çekebiliyoruz.

iphone 6s kamera özellikleri

iPhone 6s’de kullanılan 3D Touch Teknolojisi nedir?

Aslında daha öncelerde var olan bir özellikti bu 3D Touch özelliği daha önce karşımıza MacBook ve Apple Watch modellerinde karşımıza çıkmaya başlayan Force Touch Teknolojisi. Bu Force Touch iPhone 6s ile birlikte seviye atlıyor ve üzerine de katarak karşımıza 3D Touch olarak çıkıyor. Bu teknoloji 3 farklı dokunma deneyimini bizlere sunuyor. Peki, nedir bu 3D Touch? 3D Touch sayesinde artık iPhone 6s 3 farklı dokunma şiddetine duyarlı bir hale gelmiş ve yazılımların desteği ile bizlere her farklı basınç uygulamamıza göre farklı alternatifler sunuyor. Örnek vermek gerekirse 3D Touch sayesinde ekrana basma şiddetimize göre uygulamaların farklı özellikleri ve kısa yollarına daha kolay bir şekilde erişim sağlıyorsunuz.

iPhone 6s bataryası ne durumda

iPhone 6s donanım özelliklerinin bazılarını net olarak vermediğini biliyoruz batarya da apple firmasının belirtmediği özelliklerden bir tanesi fakat bazı kullanıcılar çeşitli yöntemler ile bataryanın gücünü ölçmüşlerdir. iPhone 6s 1715 mAh’lık bir bataryaya sahip. Biraz küçük gibi görünmesine karşın gerek diğer donanım bileşenleri gerekse yazılımsal olarak batarya kullanımı en aza indiriliyor. Bu sayede de bir nebze olsun şarj süresi uzatılmış oluyor. iPhone 6 modelinde cihazın bataryası iPhone 6s e göre daha büyüktü. iPhone 6s’de bataryanın küçülmesinin sebebi ise yeni gelen 3D Touch özelliğinden kaynaklanıyor. Ekstra bir motor daha ilave edildiği için cihaza bu nedenle de bataryanın büyümesi için gerekli alan kalmadığı biliniyor. iPhone 6s 4G LTE Advanced teknolojisini de destekliyor. Yani ülkemizde ki 4.5G olarak saçma bir şekilde isimlendirilen teknoloji. WiFi teknolojisi olarak da 802.11 a/b/g/n/ac dahil edilmiş. Bununla birlikte Bluetooth 4.1 mevcut.iphone 6s renk seçenekleri

iPhone 6s renk seçenekleri

  • Uzay grisi renk seçeneği;
  • Silver renk seçeneği;
  • Gold renk seçeneği;
  • Rose Gold Renk seçeneği bulunmakta.

iPhone 6s İncelememiz bu kadar yeni incelemelerde görüşmek üzere…

Tags: #apple #iphone #İphone 6s #iPhone 6s çıkış tarihi #iphone 6s detaylı inceleme #iphone 6s fiyatı #iphone 6s inceleme #iphone 6s incelemesi #iPhone 6s kamera özellikleri #iPhone 6s özellikleri #iphone 6s performans #iphone 6s teknik özellikler

author
Author: 
iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve incelemesi
iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve incelemesi
iPhone 7 resmi tanıtımının gerçekleşmesinin ardından iPhone
M3 Max Meziu Duyuruldu
M3 Max Meziu Duyuruldu
Phablet olarak nitelendirilmekte olan modeller arasına girecek
Sony Xperia XZ İnceleme, özellikleri
Sony Xperia XZ İnceleme, özellikleri
Sony tarafından geliştirilen yeni Premium serisi akıllı
ASUS ZenScreen Tanıtıldı
ASUS ZenScreen Tanıtıldı
Asus IFA 2016 fuarında dünyada ilk defa

Sponsor Reklam

Leave a reply "iPhone 6s İncelemesi"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi