Sponsor Reklam

iOS 9.3 Public Beta Nasıl Yüklenir

In Yazılım

Apple halka açık olarak yayınladığı iOS 9.3 public beta sürümünü yayınladı. Sizde iOS 9.3 public betayı telefonunuza uygulamak isterseniz haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Birkaç gün önce geliştiriciler için iOS 9.3 beta 1 sürümü yayınlanmıştı ve bunun ardından apple iOS 9.3 public beta sürümünü halka açık bir şekilde yayınladı. Apple, iOS 9 ile birlikte karşımıza çıkan açık beta programına kullanıcılarını da dahil ediyordu. Bu sayede çıkacak olan işletim sistemi güncellemesinin daha fazla kişi tarafından test edilmesi amaçlanıyor ve böylelikle gelecek olan sürümde bulunacak hatalar daha hızlı bir şekilde bulunuyor ve çözülüyor böylelikle de çıkacak olan final sürümünün daha az hata ile hatta hiç hata barındırmadan gelmesi amaçlanıyor. Bu yazımızda gelecek olan iOS 9.3 public beta nasıl yüklenir ve iOS 9.3 yenilikleri ile alakalı detayları sizinle paylaşacağım.

iOS 9.3 yeni özellikler

Gelecek olan iOS 9.3 güncellemesi ile birlikte kullanmış olduğunuz cihaz saat ve konuma göre akşam olup olmadığını algılayacak ve böylelikle kullanım anında gözlerinizin rahatsız olmaması adına ekranın renk ayarları ve ışık ayarları ile oynayacak ve sabah olduğunda tekrar eski haline dönüş yapacak. Notlar uygulaması artık daha güvenlikli bir hale gelecek. Parmak iziniz ile veya şifreli bir kilit ile bu güvenlik arttırılacak. Aynı zamanda alfabetik sıralama ya da tarihe göre sıralama özelliği de dahil edilecek. Haberler uygulamasında ise artık yakından takip ettiğiniz konular ezberlenecek ve bu konularla ilgili haberler daha fazla karşınıza çıkacak. Bunlarla birlikte daha kolay ve daha kullanışlı bir yapıya bürünen CarPlay ve Apple Music’te barındırılan en iyi e en özel albümleri dinleme imkanı bulabileceksiniz. Haritalar uygulamasında otopark, restoran, kahve dükkanı ve benzin istasyonu gibi mekanları bulabileceksiniz.

iOS 9.3 Public beta sürümü Apple watch odaklı bir güncelleme gibi görünüyor ve onun üzerine çalışmalar yapılıyor. iOS 9.3 public beta sürümü ile birlikte birden fazla apple watch’u iphone’unuza bağlayabiliyorsunuz. iOS 9.3 eğitim odaklı çoklu hesap desteği de sunmaya başlayacak. Yeni gelecek olan bu özellik ile birlikte bir uygulamayı birden fazla kişi ya da birden fazla grup kullanabilecek.

iOS 9.3 Public Beta 1 Güncellemesine sahip olan modeller

iOS 9.3 public beta güncellemesini alacak olan modeller sıralanmıştır. iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve son olarak da iPod touch 5 modelleri bu güncellemeye sahip olabilecek.

iOS 9.3 public beta nasıl yüklenir

eğer sizde iOS 9.3 public beta katılımcısı olmak istiyorsanız ilk başta yapmanız gereken şey Apple’ın beta programına kayıt yapmanız gerekiyor. Bunun için beta.apple.com sitesine girip apple kimliğiniz ile oturum açıyorsunuz. Ardından apple beta yazılım programına kayıt oluyor ve iOS sekmesi altında yer alan enroll your iOS Device bağlantısına tıklıyor ve sıradaki adamları tamamlıyorsunuz. Burada yedekleme yapıyor ve yedeğinizi arşivliyorsunuz ardından da iOS cihazınızdan beta.apple.com/profile bağlantısına giriyorsunuz karşınıza çıkan ekranda ki adımları da tamamlıyorsunuz. Yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar.

 

Tags: #ios 9.3 #ios 9.3 güncellemesi #ios 9.3 hangi cihazlara gelir #ios 9.3 public beta #ios 9.3 public beta katılım #ios 9.3 public beta nasıl yüklenir

author
Author: 
Android için Messenger Lite çıktı
Android için Messenger Lite çıktı
Facebook’tan dev hizmet. Düşük internet hızına sahip
Google Allo Çıktı
Google Allo Çıktı
Google tarafından mayıs ayı içerisinde duyurulmuş olan
iOS 10 Yüklemeyin
iOS 10 Yüklemeyin
Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile birlikte ios
Instagram hesabı çalınır mı?
Instagram hesabı çalınır mı?
Sizler için hazırladığımız bu yazı da instagram

Sponsor Reklam

Leave a reply "iOS 9.3 Public Beta Nasıl Yüklenir"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi