Sponsor Reklam

iOS 10 Özellikleri Neler

In Yazılım

Önümüzde ki aylar içerisinde gelecek olan iOS 10 apple kullanıcılarını memnun bırakacak gibi görülüyor. iOS 10 ile birlikte bir sürü yeni emoji geliyor ve gizlenebilir uygulamalar geliyor. Bu haberimizde yeni gelecek olan iOS 10’un yeni özelliklerine kısa bir göz atacağız.

Apple tarafından her yıl gerçekleştirilmekte olan WWDC yani Worldwide develepors conference etkinliğinde tanıtılması beklenen iOS 10 yeni özellikleri ile göz dolduruyor. Her sene klasik olarak 13 ile 17 haziran arasında gerçekleştirilmekte olan WWDC etkinliğinde tanıtılması beklenilen iOS 10 bizlere muhteşem özellikler vadediyor. iOS 10 ile birlikte bazı uygulamalarda değişikliğe gidilecek. Fotoğraflar uygulaması da bu değişiklikten nasibini alacak uygulamalardan bir tanesi olacak. Fotoğraflar uygulaması iOS’un yeni sürümü ile birlikte iOS kullanıcılarının EXIF verilerinde ve fotoğrafların belli başlı bölümlerinde değişiklik yapmamıza olanak sağlayacak. Bununla birlikte uygulama içerisinde yüz tanıma özelliği de dahil edileceği konuşulmakta. iOS 10 ile gelecek olan bu tarzda ki gelişmelerin bazıları kullanıcıları sevindirmiş olsa da gelecek özelliklerle birlikte Unicode ile birlikte yapılan anlaşma da kullanıcıları heyecanlandırmakta. Unicode ile yapılan anlaşmanın ardından apple’ın yeni getirecek olduğu iOS 10 işletim sistemine yeni emojiler dahil edilecek. Bu emojinlerin sayısı ise 74 olacak.

Gereksiz uygulamaları gizleme özelliği

Apple CEO’su Tim Cook geçen senenin eylül ayında bir etkinlikte konuşmuştu ve buyda iOS 10’da gelebilecek özelliklerin bazılarından bahsetmişti. Önceden yüklenmiş olarak gelen uygulamaların bir kısmı kullanıcılar tarafından kullanılmıyor ve kullanıcılar artık bu uygulamaları gizleyecek. Tim Cook’un konuşmasında bahsettikleri şu şekilde: ” iOS ile yüklenmiş olarak gelen uygulamaların bir kısmının silinmesi, iOS’un çalışmasını doğrudan etkileyeceğinden dolayı düzensizliklere ve çeşitli sorunlara yol açabilir, zira bazı uygulamalar birbirleri ile etkileşim halindeler.” Ancak diğer uygulamalar için bunu söyleyemeyiz. Sanırım zamanla o diğer uygulama dediklerimiz için bir yolunu bulacağız.” Şeklinde konuşmuştu. Ve apple bu sözlerin ardından bir yolunu buldu ve geçtiğimiz günlerde iTunes’da bazı kodlara rastlanmıştı. Bu kodlardan anlaşılan uygulamaların bazılarının gizlenebileceğine dair bazı ipuçları bulunuyor. iOS 10 beta sürümü ise WWDC etkinliğinden sonra dağıtılmaya başlanacağı düşünülüyor. iOS 10 kararlı sürümü, iOS 10 final sürümünün ise eylül aylarında tam anlamıyla dağıtılmaya başlanılacağı düşünülmekte.

Tags: #iOS 10 #iOS 10 çıkış tarihi #iOS 10 emojiler #iOS 10 özellikleri

author
Author: 
Android için Messenger Lite çıktı
Android için Messenger Lite çıktı
Facebook’tan dev hizmet. Düşük internet hızına sahip
Google Allo Çıktı
Google Allo Çıktı
Google tarafından mayıs ayı içerisinde duyurulmuş olan
iOS 10 Yüklemeyin
iOS 10 Yüklemeyin
Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile birlikte ios
Instagram hesabı çalınır mı?
Instagram hesabı çalınır mı?
Sizler için hazırladığımız bu yazı da instagram

Sponsor Reklam

Leave a reply "iOS 10 Özellikleri Neler"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi