Sponsor Reklam

İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum

In İnternet, Yazılım

Daha önce instagram hesabınızı dondurma ile alakalı bir rehber hazırlamıştım. Şimdi ise instagram hesaplarını donduran ve geri açamayan kişiler için bir rehber hazırlıyorum. Hesaplarını donduran birçok kişi şifrelerini unuttuklarından dolayı hesaplarını geri açamamaktadırlar. Şimdi ise hesaplarını dondurduktan sonra geri açılamayan hesaplarını nasıl geri açabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatıyorum. Bu rehber niteliğinde ki yazıda geçenleri sırası ile uygulamaya özen gösteriniz. Aksi taktirde hesaplarınızı açamayacaksınız. Bu yöntem sonrasında dondurulan instagram hesabınızı geri alabilecek geri açabileceksiniz.

Size anlatacağım yöntem bizzat kendim tarafından denenmiştir ve kesin olarak çalıştığı denendikten sonra sizlere anlatmaya karar verdim. Anlatılan işlemi bilgisayar üzerinden yaparsanız daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşabilirsiniz.

İnstagram hesabı nasıl kurtarılır

Öncelikle verdiğim şu linkle tıklamanız gerekiyor. https://help.instagram.com/contact/740949042640030

Sonrasında ise açılan pencerede ki sorulara aşağıdaki gibi cevaplar veriyoruz. Vereceğiniz cevapları bu şekilde verirseniz daha kolay bir şekilde hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz.

 • Kimin hesabı başkasının eline geçti?
  Benim hesabım
 • İnstagram hesabınızda belirtilen e-posta hesabına giriş yapabiliyor musunuz?
  Hayır

Bu seçeneği seçince aşağıda üç tane kutucuk açılacaktır buraları belirtildiği gibi dolduruyorsunuz.

 • Size ulaşabileceğimiz e-posta adresi ( buraya kendi erişimimizin olduğu bir mail adresini yazıyoruz. Bu mail adresi instagram’a kayıt olduğumuz mail adresi olmak zorunda değil)
 • Bildirdiğiniz hesaptaki mevcut kullanıcı adı (halihazırda kullanmakta olduğunuz kullanıcı adını yazıyoruz)
 • Hesabınız için kaydolurken kullandığınız e-posta adresi (instagram hesabımızı oluştururken hangi mail adresi ile kayıt olduysak o mail adresini buraya yazıyoruz.)
  instagram-hesabini-dondurdum
 • Bu ne tür bir hesap?

Bu hesapta benim göründüğüm resimler var (Hesapta size ait, yüzünüzün görüldüğü fotoğraflar var ise bu seçeneği seçin.)

 • Bu hesabı siz mi oluşturdunuz?
  Evet
 • Hesabınızın başkasının eline nasıl geçtiği hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?

Hesabım başkasının eline geçmedi; giriş yapmada sorun yaşıyorum. (Seçin)

 • Hesabınıza nasıl erişti?
  Bölümüne: Hesabımı dondurdum fakat şimdi açmak istiyorum, hiçbir şekilde giriş yapamıyorum.

Şeklinde soruların hepsine cevaplar verdikten sonra forumun altında bulunan butona tıklayarak gönderme işlemini tamamlıyoruz.

 • Bu hesap benim oluşturduğum veya ürettiğim resimleri içeriyor ama resimlerde görünmüyorum. (kullanmış olduğunuz hesapta yüzünüzün görüldüğü bir fotoğraf yoksa o zaman bu seçeneği seçiyorsunuz. Eğer varsa diğer seçeneklerden ilerleyebilirsiniz.)
 • İnstagram şifrenizi biriyle hiç paylaştınız mı?
  Hayır.
 • Hesabınıza kim erişti?
  Hesabım başkasının eline geçmedi; giriş yapmada sorun yaşıyorum.
 • Hesabınıza nasıl erişti?

Bu aşamaya geldiğinizde alt kısımda bir kutucuk bulunacak bu kutucuğun içerisinde, “hesabımı dondurdum geri açamıyorum.” Tarzında bir şeyler yazabilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra formu gönderiyorsunuz.

Doldurmuş olduğunuz formu gönderdikten sonra biraz beklemeniz gerekiyor. İnstagram tarafından bir mail almanız gerkiyor bu nedenle doğru mail adreslerini vermeniz çok önemlidir. İnstagramdan gelecek mail bazen hemen bazen ise 1 gün sonra gelebilmekte. Genel olarak kısa bir süre içerisinde dönüş yapılmakta. Gelecek olan mailde hesabınızı tekrar aktif edebilmeniz için yapmanız gereken şeyler isteyecekler. Türkçe olarak gelecek maili iyi okuyarak sizden istedikleri şeyleri harfiyen yerine getirmeniz gerekiyor.

Sizden isteyebilecekleri şeyler hakkında örnek vermek gerekirse, size gelecek olan mailde 7-8 haneli bir rakam bulunabilir ve bu rakamları kağıda yazarak altına adınızı yazarak yüzünüzün de görüleceği bir şekilde mail göndermenizi isteyebilirler. Bu sayede hesabın fake bir hesap olup olmadığını veya herhangi bir çalınma ihtimaline karşın garanti altına alınıyor hesabınız.

İnstagramın istediği fotoğraf nasıl olmalıdır?

İnstagramdan siz gelecek olan cevap mailinde yazan rakamı bir kağıda yazıyor ve altına adınızı ve soyadınızı yazıyorsunuz bunlar okunaklı bir şekilde yazılmalıdır. Sonrasında kağıdı elinizde tutuyor ve yüzünüzün de görüleceği bir şekilde net bir fotoğraf alıyorsunuz. Bu fotoğrafta herhangi bir oynama yapmayınız ve hiçbir filtre uygulamayın. Verilen kod ve isminiz el yazınız ile yazılmak zorundadır. Bu uygulamayı yapan kişilerin hesapları 2 3 saat içerisinde aktif edilmektedir ve hiçbir tanesi olumsuz bir şekilde sonuçlandırılmamaktadır.

Tags: #dondurulan instagram hesabını geri açma #instagram hesabı dondurma #instagram hesabı kurtarma #İnstagram hesabı nasıl kurtarılır #instagram hesabımı açamıyorum #instagram hesabımı dondurdum #instagram hesabımı dondurdum şifremi unuttum #instagram hesabımı dondurdum tekrar açamıyorum

author
Author: 
Android için Messenger Lite çıktı
Android için Messenger Lite çıktı
Facebook’tan dev hizmet. Düşük internet hızına sahip
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
Türk Telekom hizmeti olan ttnet’in oyunculara özel
Google Allo Çıktı
Google Allo Çıktı
Google tarafından mayıs ayı içerisinde duyurulmuş olan
iOS 10 Yüklemeyin
iOS 10 Yüklemeyin
Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile birlikte ios

Sponsor Reklam

Leave a reply "İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi