Sponsor Reklam

Instagram hesabı çalınır mı?

In Yazılım

Sizler için hazırladığımız bu yazı da instagram hesabı nasıl çalınır, instagram hesabınızın çalınmaması için neler yapılır? İnstagram hesabı çalınırsa nasıl geri alınır, instagram hesabı geri alma, instagram neden çalınır gibi sorulara cevap verecek bir rehber hazırlıyorum.

Şimdi konuya yavaşça girelim. Öncelikle belirtelim ki instagram hesabı çalmak veya bir kişinin herhangi bir sosyal medya hesabını veya başka bir hesabını ele geçirmek veya ele geçirmeye çalışmak bilişim suçları kapsamında bir suç olarak nitelendirilmektedir. Türk ceza kanununun da bilişim sisteminde bulunan verileri bozan, yok eden, değiştiren, erişilemez kılan, sisteme veri yerleştiren, sistemde bulunan veriyi başka bir kişiye veya yere gönderen kişilere altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilebilmektedir. Bu nedenle bu işlere kalkışmadan önce dikkat etmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken en büyük konu budur.

Bazı kişiler instagram hesaplarını sırf egolarını tatmin edebilmek için, reklamlarını yapabilmek için, takipçi kazanabilmek için veya bir kişiye besledikleri düşmanlık için çalabilmekteler. Peki bu durumlarla karşılaşmamak için veya karşılaştıysanız kurtulabilmek için neler yapmanız gerekiyor?

Instagram hesapları ego tatmini için, reklam yapmak için, takipçi kazanmak için, düşmanlık sebebiyle çalınabilir.

İnstagram hesap çalma yöntemleri ve İnstagram hesap çalmadan korunma yöntemleri

Şimdi bu yöntemi iyice anlarsanız o zaman hesabınızın çalınmasının önüne geçmek için neler yapabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

İlk yöntem: deneme ve yanılma yöntemidir. Ya da bu deneme yanılmayı sizin için yapabilecek olan şifre tahmin eden programlardır. Bu yöntem en basit yöntemdir. İnsanlar genelde şifrelerini çok kolay şifreler yaptıklarından dolayı bu basit yöntem sayesinde şifreleri kolay bir şekilde öğrenilebilir. Şifrelerini sürekli unutan kişiler tekrar unutmamak için doğum tarihlerini, telefon numaralarını yada seri sayıları şifreleri yaparlar. Bu şifreleri tahmin etmek dünyanın en kolay işlerinden bir tanesidir. Eğer şifreniz bu kombinasyonlardan bir tanesiyse hemen şifrenizi değiştirin. Yeni oluşturacağınız şifrenizde en az 1 tane büyük harf bir tane rakam ve mümkünse bir tanede sembol kullanınız. Örnek vermek gerekirse tekNosucuk!3423 tarzında bir şifre oluşturunuz.

Bir diğer yöntem ise şifre hırsızlıklarında sıklıkla kullanılan keylogger ve trojen virüslerini kullanmak. Bu yöntem sıradan kişilerin yapabileceği şekilde basit bir yöntem değildir. Fakat başarı oranı kesinlikle en yüksektir. Çeşitli korsan yazılımlar yardımı ile yapılmaktadır ve karşı tarafın bilgisayarınıza oluşturacağınız virüsü yedirebilmeniz şeklinde ilerler. Tabi gönderdiğiniz kişinin bilgisayarında antivirüs gibi programlar bulunmamalıdır aksi taktirde göndereceğiniz zararlı yazılım antivirüs programı tarafından fark edilecek ve çalışması durdurularak silinecektir. Bu yöntem o kadar tehlikelidir ki zararlı yazılımlar sayesinde aklınıza gelebilecek her türlü bilginizi ele geçirebilme şansları olmaktadır. Bu yöntemden korunmak için yapmanız gerekenler ise şunlardır. Öncelikle tanımadığınız kişilerden hiçbir şekilde dosya alıp gönderme işlemi gerçekleştirmemeniz sonrasında ise internette sıklıkla karşımıza çıkmakta olan adobe flash player indir, video oynatıcı indir gibi programları indirmemelisiniz. Sonrasında ise instagram takipçi arttırma ve buna benzer çeşitli programları bilgisayarınıza indirmeyiniz. Bu kişiler hesabınızı ele geçirmek için sizlere zararlı yazılımlar yedirmektedirler. Bu yöntemden kurtulabilmek için dikkat edeceğiniz şeyler bunlarken bir de anti virüs programı kullanarak kendinizi garanti altına alabilirsiniz.

Sırada ki yöntem ise sosyal mühendislik yöntemidir. Bu yöntemde kişi sizinle iletişim kurar ve size çeşitli sorular sorar bu sayede de gizli sorularınızın cevabını öğrenebilir. Veya başka bir arkadaşınızın da hesabını ele geçirebilir bu sayede şifrenizi isteyebilir. Bu yöntemlerin dışında bir de kimlik bilgilerinize sahipse kendi kimliğini sizin kimliğiniz gibi düzenler ve şifre talebinde bulunarak instagramdan şifrenizi kolay bir şekilde alabilir.

Dördüncü yöntemimizde ise sahte sayfa, sahte site gibi şeyler açarak şifre çalma yöntemidir. Bu yöntemde şifreyi ele geçirmek isteyen kişi size bir link gönderecektir bu linke tıkladığınız zaman örnek vermek gerekirse instagram sayfasının aynı sayfası gelecektir. Gelecek olan instagram sayfasında sizden giriş yapmanız istenecektir. Eğer bu sisteme giriş yaparsanız hata verecektir veya gerçekten instagram sayfasına yönlendirecektir. Ama siz şifreyi girdiğiniz için girdiğiniz tüm bilgiler size linki atan kişinin eline geçti bile. Bu konuda dikkat etmeniz gereken şey ise instagram’ın kendi sitesi haricinde hiçbir yere instagram kullanıcı adı ve şifrenizi yazmamanız. Gerekirse site adını iki kere okuyarak girişinizi o şekilde gerçekleştiriniz.

Son yöntem ise instagram takipçi arttırma, instagram takipçi kazanma hilesi gibi programları kullanan kişilerin başına gelen bir şeydir. İnstagram takipçi kazanma için indireceğiniz şeyler veya gireceğiniz siteler sizin instagram hesabınıza uygulama yüklemek için izin isterler ve sizde doğal olarak izin verirsiniz. Bunları yaparsanız sizlere hiçbir ücret ödemeden takipçi göndereceklerini belirtirler. Kimisi işe yararken kimisi hiçbir işe yaramaz ama iki türlüsünde de hesaplarınız başkaları tarafından ele geçirilmiş olur. Bu durumun en iyi tarafı ise kişiler hesabınızı tamamen ele geçirmezler sadece instagram hesabınızdan reklam yayarak kendi amaçlarına ulaşmayı daha fazla kitleye sahip olmayı hedeflerler.

Size anlatacağım yöntemler şimdilik bu kadar. Eğer aklınıza takılan bir soru olursa o zaman instagram rehberi konularımızı gözden geçirin veya yorum kısmından sormak istediğiniz soruları sorun.

Instagram hesap kurtarma linki güvenliğiniz için şifrenizi yeniledik hatası, çalınan instagram hesabı, instagrama erişim sorunları başta olmak üzere instagram hesabınıza giriş yapamadığınız durumlar kullanabilmeniz içindir.

İnstagram yardım hattı instagram’da bulunan yetkililerine ulaşmak veya bir sorun bildirebilmek için kullanmanız gereken bir yerdir.

 

Tags: #İnstagram hesabı çalınırsa nasıl geri alınır #instagram hesabı geri alma #instagram hesabı nasıl çalınır #instagram neden çalınır #instagram takipçi arttırma #instagram takipçi kazanma hilesi

author
Author: 
Android için Messenger Lite çıktı
Android için Messenger Lite çıktı
Facebook’tan dev hizmet. Düşük internet hızına sahip
Google Allo Çıktı
Google Allo Çıktı
Google tarafından mayıs ayı içerisinde duyurulmuş olan
iOS 10 Yüklemeyin
iOS 10 Yüklemeyin
Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile birlikte ios
İnstagram Ücretsiz Takipçi Arttırma Yöntemi
İnstagram Ücretsiz Takipçi Arttırma Yöntemi
Sosyal medyanın popüler ağlarından bir tanesi olan

Sponsor Reklam

Leave a reply "Instagram hesabı çalınır mı?"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi