Sponsor Reklam

HTC Boost+ Google Play Store’da

In Yazılım

HTC tarafından duyurulan son akıllı telefon olan HTC 10 modeli ile birlikte telefonla yüklü olarak gelen Boost+ uygulaması dün itibari ile Google play store’da ki yerini almış durumda ve tüm android cihazlar için kullanıma sunulmuş durumda. Birkaç gün önce yaptığımız haberde HTC Boost+ uygulamasının kısa süre içerisinde android marketteki yerini alacağından bahsetmiştik ve o gün sonunda geldi. Artık kullandığınız optimizasyon uygulamanıza veda etme ve HTC Boost+ uygulamasını kurma vaktiniz geldi.

Bildiğiniz gibi Google play store üzerinde cihazın ram’ini boşaltan yani optimizasyonunu sağlayan yüzlerce uygulama bulunmakta. Bunlara örnek vermek gerekirse Clean Master, CCleaner, Android Assistan’ı örnek olarak gösterebiliriz. Fakat bu uygulamaların haricinde HTC tarafından geliştirilmiş olan HTC 10 akıllı telefonu ile birlikte kullanıcılarına sunmuş olduğu Boost+ uygulaması da bulunmakta ve bu uygulama diğerlerinden her anlamda ayrılan bir uygulama. Boost+ uygulaması artık tüm android kullanıcıları için indirilebilir bir hale geldi. Peki ya Google play store da indirmeye sunulan boost + uygulaması ne işe yarıyor? Boost+ özellikleri neler bizlere ne gibi yenilikler sunuyor?

Öncelikle boost+ android işletim sistemine sahip olan cihazımızın performansını olması gerektiği haline getiriyor ve ram’imizi optimize ediyor. Bunun yanı sıra ram optimizasyonu yapmasından dolayı güç tüketiminde de iyileştirmeler meydana getiriyor ve cihazımızın depolama alanında gereksiz yere yer işgali yapan birçok dosyayı da htc boost+ bizler için temizliyor. Bununla birlikte uygulamada bulunan akıllı canlandırma özelliği sayesinde de oyunlarda ve uygulamalarda performans otomatik olarak arttırılabiliyor. Cihazın hızını arttırıyor ve pil tüketiminde de tasarrufa gidilmesine olanak sağlıyor. Uzunca bir süredir girmediğiniz ve kullanmadığınız uygulamaları size bildiriyor ve boş yere cihazda yer kaplamaması ve cihazın performansını olumsuz olarak etkilememesi adına kullanmadığınız uygulamaları size bildiriyor ve kaldırmanız yönünde bildirim gönderiyor. Bu süreyi yine siz ayarlıyorsunuz isterseniz 15 gün kullanmadığınız uygulamaları isterseniz 1 ay kullanmadığınız uygulamaları veya daha fazla süredir kullanmadığınız uygulamaları size bildiriyor. HTC Boost+ uygulamasının bizlere getirdiği özelliklerin sonuncusunda ise uygulama üzerinden cihazımıza bir şifre oluşturuyoruz ve diğer uygulamaları şifreleyebiliyoruz. Bu sayede de bizim haricimizde hiç kimse bu şifreyi girmeden uygulamalara erişim sağlayamıyor. Bu uygulama ile sadece uygulamalarını şifrelemekle kalmıyor aynı zamanda fotoğraflarınızı da şifrelemenize de olanak sağlıyor.

Oldukça düşük boyutu ile tam bir optimizasyon programı olduğu belli ediyor. Ve boyutuna nazaran sunduğu üst düzey fonksiyonlar sayesinde boost+ diğer uygulamalara göre bir adım daha önde duruyor. Uygulamanın boyutu şu an için 4.6 MB fakat ilerleyen zamanlarda gelecek olan güncellemeler ve farklı özellikler ile uygulamanın boyutu da artacaktır.

HTC Boost+ Google Play Store’da bulunan optimizasyon uygulamaları arasında popüler hale gelmeye başladı ve yavaş yavaş üst sıralara çıkmaya başladı. Uygulama Android 5.0 Lollipop ve üzeri işletim sistemi sürümüne sahip cihazların tümünde çalışıyor. Htc boost+ temelinde oldukça gelişmiş bir RAM temizleme uygulaması olarak nitelendirilmekte.

HTC Boost+ uygulamasını indirmek için Google Play Store’a girerek “HTC Boost+” olarak arama yapabilirsiniz.

Tags: #Boost+ #google play store #HTC Boost+ #HTC Boost+ android #optimizasyon uygulaması #ram temizleme uygulaması

author
Author: 
Android için Messenger Lite çıktı
Android için Messenger Lite çıktı
Facebook’tan dev hizmet. Düşük internet hızına sahip
Google Allo Çıktı
Google Allo Çıktı
Google tarafından mayıs ayı içerisinde duyurulmuş olan
iOS 10 Yüklemeyin
iOS 10 Yüklemeyin
Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile birlikte ios
Instagram hesabı çalınır mı?
Instagram hesabı çalınır mı?
Sizler için hazırladığımız bu yazı da instagram

Sponsor Reklam

Leave a reply "HTC Boost+ Google Play Store’da"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi