Sponsor Reklam

HTC 10 özellikleri, çıkış tarihi

In Mobil

HTC’nin 2016 yılı içerisinde çıkartacak olduğu yeni amiral gemisi modeli olan HTC 10 (One M10) hakkında her geçen gün yeni detaylar gelmeye başlıyor. Bu detaylar arasında bulunan HTC 10 (One M10) özellikleri, HTC 10 (One M10) fiyatı, HTC 10 (One M10) teknik özellikleri ve HTC 10 (One M10) çıkış tarihine dair tüm detayları bir başlık altında toplayarak sizlere sunacağım. HTC 10 (One M10) hakkında gelen onlarca bilginin derlenmesi sonucu oluşan bu makalemiz bu akıllı telefonu almak isteyen kişilere yön gösterecek fakat bu bilgiler sızıntı bilgilerden oluşmakta. Her ne kadar sızıntı haberler olsa da bir çoğu gerçeği yansıtmakta ve bunu telefon piyasaya çıktığı zaman hep birlikte göreceğiz. 2016 yılının amiral gemisi modeli olacak olan One M10 modeli HTC’nin bu sene ki amiral gemisi modeli. One M10 ile gelen bilgiler arttıkça bu yazımız da güncellenmeye devam edecektir. Cihazın kamerasından tasarımına kadar her şeye dair haberi bu yazıda bulabileceksiniz. Tayvanlı teknoloji devlerinden bir tanesi olan HTC yakında tanıtacak olduğu HTC 10 model ismine sahip amiral gemisi akıllı telefonun ismi ile alakalı olarak büyük bir belirsizlikte bulunmakta. Cihazın piyasaya HTC One M10 ismi ile mi çıkacak yoksa HTC 10 adı ile mi çıkacak bilinmemekle birlikte birçok keslim cihazın isminin HTC 10 olacağını belirtiyor. HTC tarafından yayınlanmış olan bir tanıtım videosunda firma #powerof10 hashtag kullanarak cihazın ismi hakkında bir kafa karışıklığına neden oldu. Bununla birlikte Evan Blass isimli bir kullanıcı ile Onleaks isimli platformun cihazın isminin HTC 10 olacağını belirtti. Bu iki isimde sızıntı bilgiler konusunda nam salmış isimler. Fakat yine de cihazın ismi konusunda net bir bilgi ve resmi bir açıklama yapılmış değil.

HTC 10 Tasarımı

2016 yılında çıkacak HTC’nin yeni amiral gemisi HTC 10 konusunda gelen bir sızıntı detay ise cihazın tasarımı ile alakalı oluyor. Daha önceki model olan HTC One A9 ile benzer bir tasarıma sahip olacağı yönünde kuvvetli bilgiler bulunmakta. İnce ve tek parça metal bir kasa ile bizlere gelecek ve A9 modeline nazaran biraz daha inceltilmiş bir hal alması bekleniyor. Bununla birlikte cihaz üzerinde bulunan HTC logosunun da kaldırılacağı tahmin edilmekte. HTC 10 ön kısmında parmak izi okuyucu bulunacak BoomSound hoparlörde yine eski modelde olduğu gibi yerini koruyor. Bununla birlikte sanal kontrol tuşları bulunan eski modellerin çok eleştirilmesinin ardından artık kapasitif kontrol tuşlarına geçilmiş. Bununla birlikte yeni teknoloji olan USB Type-C girişine de yer verilmiş ve yine cihazın alt tarafında hoparlör çıkışı ile birlikte mikrofon deliği de bulunuyor. Son zamanların modası olan çift kamera HTC 10 modelinde bulunmuyor fakat lazer otofokus özelliği bulunuyor. Cihazın sol tarafında microSD kart ve Sim kart girişleri bulunuyor

HTC 10 Özellikleri

Qualcomm tarafından geliştirilmiş olan en yeni yonga seti Snapdragon 820 kullanılan HTC 10’un grafik işlem biriminde ise Adreno 530 bulunuyor. 4 GB ram ile bizlere ulaştırılacak olan cihazın 32 GB depolama alanı bulunacak ve microSD kart ile depolama alanı geliştirilebilecek. 32 GB olan bu depolama alanının sadece 23 GB’lık bir bölümü kullanılabilmekte. 5.2 inç ekran boyutuna sahip olacak ve FullHD ekran çözünürlüğü ile bizlere geliyor. Ayrıca belirtmek gerekir ki HTC ekran tarafında bir yeniliğe daha gitmiş ve HTC 10 modelinde Quad HD çözünürlüğüne yer vermiş.

HTC 10 kamera özellikleri

Kamera konusunda oldukça iddialı olan One 10 modeli ultrapiksel teknolojisi ile desteklenmiş bir ana kameraya sahip olacak. Düşük megapikselli kamera kullandıkları için çoğu zaman eleştrilerin odağı olan HTC bu sefer ultrapiksel teknolojisi sayesinde daha başarılı sonuçlar elde edebilecek. HTC 10 ana kamerası 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olacak. Lens olarak ise Sony IMX377 lensi tercih edilmiş. Ön kamerada ise 5 megapiksellik yine ultrapiksel özelliğine sahip bir kamera bulunacak 1.34μm piksel boyutlarına sahip bir kamera kullanılıyor. Son olarak belirtelim ki cihaz kutu içeriğinden android 6.0 marshmallow ile birlikte çıkacak ve HTC’nin kendi ara yüzü olan Sense ara yüzünün yeni versiyonu olan Sense 8.0 ile bizlere sunulacak.

HTC 10 çıkış tarihi, HTC One M10 çıkış tarihi

Tayvanlı teknoloji devi HTC bu sene düzenlenen MWC 2016 etkinliğinde herhangi bir amiral gemisi tanıtımı yapmamıştı ve çeşitli kaynaklara göre HTC 10 basın görsellerinin 19 nisan tarihinde tanıtılacağını belirtiyor. Yine bazı kaynaklara göre cihazda seçilen görsellerin Londra ve New York şehirlerinin fotoğrafları olduğu belirtiliyor ve muhtemelen cihazın tanıtımı bu iki şehirde eş zamanlı olarak yapılacak. Tanıtım tarihinin ardından HTC çıkış tarihi yaz aylarına kalacağına kesin gözü ile bakılıyor HTC türkiye çıkış tarihinin ne zaman olacağı ise maalesef bilinmemekte. HTC 10 Türkiye satış fiyatı ve HTC 10 fiyatı ise yine belirsizliğini koruyan konular arasında yer alıyor.

Tags: #HTC 10 çıkış tarihi #HTC 10 fiyatı #HTC 10 kamerası #HTC 10 özellikleri #HTC 10 türkiye çıkış tarihi #HTC 10 türkiye fiyatı #htc one m10 fiyatı #htc one m10 özellikleri

author
Author: 
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır
iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır Bildiğiniz
Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi, fiyatı
Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi, fiyatı
ASUS tarafından haziran ayı içerisinde tanıtılan Zenfone
Google Pixel Fiyatı ve Özellikleri
Google Pixel Fiyatı ve Özellikleri
Google tarafından resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilen Google
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler
Kurumsal Olarak Makale Hizmeti Veren Yerler Makale

Sponsor Reklam

  1. HTC 10 Tanıtıldı, Özellikleri Nasıl? | Tekno Sucuk1 sene ago

    […] HTC 10 özellikleri, çıkış tarihi […]

    Reply

Leave a reply "HTC 10 özellikleri, çıkış tarihi"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi