Sponsor Reklam

Google Street View Türkiye’de

In İnternet

Google’ın onlarca servisinden bir tanesi olan Google Maps’in bir diğer özelliği olan Google Street View uzun zamandır Türkiye de ne zaman hizmet verecek diye bekleniyordu ve o gün artık geldi. Google Street View araçlarını ülkenin her yerinde göreceğimiz günler geldi çattı.Google Street View Türkiye

Uzun zamandır hizmet veren Street View birçok ülkede hizmet vermeye başlamış ve sokak görüntülerini yayınlamaya başlamıştı. Geçtiğimiz günler itibari ile de türkiye sokaklarını görüntülemeye başladılar. Tabi bu konuda akıllara bir soru gelmiyor da değil. Bu denli trollün olduğu bir ülkede acaba Google Street View de ne gibi garipliklere rastlayacağız. Bildiğimiz gibi dünya genelinde Street View’e trollük yapmaya çalışan insanlar vardı bu sayı ülkemizde daha da artacaktır.

Dünyada kabul görmüş ve çok sayıda kullanıcısı olan ve en çok kullanılan harita servisi Google Maps, Street View ile Türk kullanıcılarının dikkatini daha da çekecek. Online harita servisi alanında her geçen gün kendisini geliştiren ve geliştirmeye de devam edecek olan Google maps den ilerleyen zamanlarda ne gibi yenilikler gelecek hep beraber göreceğiz.

Google Street View sayesinde artık sizde gitmediğiniz görmediğiniz yerleri görebileceksiniz. 360 derecelik fotoğraflardan oluşan Google Street View yol boyu ilerleyen bir görüntüye de sahip istediğiniz yere tek bir tık ile gidebiliyor ve civarda neler var görebiliyorsunuz. Etrafınızda dönebiliyor ve dilediğiniz yere yaklaşıp uzaklaşabiliyorsunuz.Google Street View Türkiyede hizmete girdi

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi Google Street View uzun yıllardır hizmet veren bir servis ve bu servis için de çalışmalarını sürdüren birçok insan var. Hatta Google Street View ’de çalıştırılmak üzere iş ilanı dahi verilmişti. Kimilerine göre biraz zor gelebilecek bir iş olsa da son derece zevkli olacağı şüphesiz. Çalışanlar 18 kg ağırlığında bir çanta ile sokaklarda dolaşmak zorundalar. Bu çantanın üzerinde 15 adet kameranın bulunduğu bir top var ve kişi ilerledikçe her iki buçuk saniyede bir otomatik olarak fotoğraf çekiyor. Ardından bu çekilen fotoğraflar çantanın içerisinde bulunan GPS ile etiketleniyor ve nereye ait olduğu belirlendikten sonra Google’a gönderiyor. Daha sonrasında bu fotoğraflar işlenerek birleştiriliyor ve Street View ’e ekleniyor. Böylece bizler de Türkiye’de 360 derecelik bir açı ile gezinme şansı buluyoruz.

Google Street View çekimlerini nasıl yapıyor?

18 kg’lık çantanın içerisinde 1 adet GPS anteni, 15 adet 5.1mm lense sahip kamera, lenslerin buğu yapmaması ve çeşitli şartlardan etkilenmemesi için özel ekipmanlar ve bunlarının yanı sıra güç sağlayıcı ve veri transferi için de kablolar bulunuyor.

Son olarak da bu çalışanlar günde sadece 8 saat çalışıyor ve tam olarak 4 bin 300 TL maaş alıyorlar.

Tags: #google street view #google street view iş ilanı #google street view türkiye

author
Author: 
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
Türk Telekom hizmeti olan ttnet’in oyunculara özel
AKK Kalkıyor Resmi Açıklama Geldi
AKK Kalkıyor Resmi Açıklama Geldi
AKK ile alakalı olarak yapılan çalışmalar sonunda
Vimeo Para Kazanma
Vimeo Para Kazanma
Vimeo, artık kullanıcıların yayınladıkları videoları satmasına imkan
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum
Daha önce instagram hesabınızı dondurma ile alakalı

Sponsor Reklam

Leave a reply "Google Street View Türkiye’de"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi