Sponsor Reklam

Google Spaces Nedir, Nasıl Kullanılır

In İnternet

Google, Google+ ile birlikte sosyal medya ortamına atılmış fakat rakiplerine karşı bir üstünlük sağlamayı bir türlü başaramamıştı. Google+  macerasına son vermeye karar veren Google karşımıza Google Spaces ile çıkmaya hazırlanıyor. İnternet aleminin efsanesi olan Google ne yaptıysa bir türlü başarı elde edemediği Google+ dan sonra son derece yenilikçi bir bakış açısı ile Google Spaces i kullanıma sundu. İlk çıktığı zamanlarda Facebook’u dize getirecek mecra olarak tanıtılmış olan Google+, Google’ın elinde patlamış bir mecra olmayı başarmıştı. Bunun üzerine asla pes etmeyen Google küçük gruplar arasında paylaşım yapabilmemize olanak sağlayacak olan Spaces isimli bir sosyal paylaşım uygulamasını bizlerin kullanımına sundu.

Google Spaces Nedir? Google Spaces Nasıl Kullanılır?

Bugün itibariyle iOS ve Android platformlarında kullanıma sunulan Spaces uygulamasına AppStore ve Google Play Store’dan rahatlıkla indirebilirsiniz. Google Spaces uygulamasında kullanıcılar kendilerine bir alan oluşturarak bu alana arkadaşlarını davet ediyorlar ve bu grup üzerinden paylaşımlar yapabilmemizi sağlayacak. Aynı zamanda uygulamanın içerisinde Google’ın arama özelliğinin yanı sıra Youtube da bulunacak. Buda demek oluyor ki Google aramaları ile birlikte video aramalarımızla alakalı sonuçlara da spaces üzerinden hızlı bir şekilde erişim sağlayabileceğiz.Aynı zamanda spaces.google.com adresinden de google’ın yeni sosyal paylaşım platformunu kullanabilirsiniz. 

Google Spaces nedir nasıl çalışır tam olarak Küçük gruplar için paylaşım yapmak gibi bir felsefesi var. Uygulamanın temel işlevi alan oluşturmak ve ardından bu alana başka insanları davet ederek paylaşmak. Bu alanlarınıza davet edeceğiniz kişileri de siz seçiyorsunuz yani oluşturduğunuz alana büyük bir grubumu yoksa küçük bir grubumu katacağınız tamamen sizin elinizde bulunuyor. İsterseniz alanınıza facebook arkadaşlarınızı veya takipçilerinizi isterseniz de twitter takipçilerinizi davet edebiliyorsunuz.

Bakalım Google+ ile istenildiği gibi bir başarıya ulaşamayan Google, Google Spaces uygulaması ile birlikte aradıkları başarıyı elde edebilecekler mi? Uygulamayı indirmek için iOS kullanıcıları App Store üzerinden Android kullanıcıları ise Google Play Store üzerinden uygulamaya sahip olabilirler.

Son olarak Spaces hesabınızda bir alan oluşturduktan sonra alanlarınızı görüntülediğiniz ekranın alt kısmında yazan “Her bitiş bir başlangıçtır.” Google’ın Google Spaces’e ne kadar güvendiğini de gösteriyor.

Google Spaces Neler paylaşılır?

Google spaces’te oluşturmuş olduğunuz alanlarınızda neler paylaşabilirsiniz diye merak ediyorsanız dilediğiniz her şeyi paylaşabilirsiniz. Misal “Kedili Videolar” diye bir alan oluşturarak bu alanınıza YouTube üzerinde bulunan kedili videoları ekleyebilirsiniz. Sonrasında da çeşitli yerlerden eklediğiniz arkadaşlarınız ile bu kedili videoları paylaşabiliyorsunuz. Veya bir alan oluşturarak burada güncel meseleleri paylaşabilir ve arkadaşlarınızla tartışmalar yapabilirsiniz. Bu uygulamada bulunan en önemli özellik ise aradığınız bir şeyi uygulamadan çıkmanıza gerek kalmaksızın bulabilmeniz yani Google Spaces üzerinden Google aramalarınızı Youtube aramalarınızı ve Google drive üzerinde bulunan fotoğraf veya herhangi bir verinizi başka bir yere girmeden direkt Google spaces üzerinden alanınıza davet ettiğiniz kişiler ile paylaşabilmeniz.

Google Spaces Alan Oluşturmak

Google spaces nasıl kullanılır? Google Space sizin Google hesabınız üzerinden çalışmakta. Sitesine veya uygulamasına girdiğiniz zaman karşınıza gelen ilk ekrandan kendinize bir alan oluşturabilirsiniz. Alan oluştururken ilk yapmanız gereken alanınıza bir isim vermek alanınızı bu şekilde oluşturabiliyorsunuz. Örneğin bir alan oluşturdunuz ve bu alanda arkadaşlarınıza bir şeyler anlatmak istiyorsunuz o zaman alanı oluşturduktan sonra konu ile ilgili yazınızı veya paylaşmak istediğiniz bir linki bu alanda paylaşıyorsunuz veya bir youtube videosu da ekleyebiliyorsunuz. Başlığı yazdınız ve alanınızı oluşturduktan sonra konu ile ilgili içerikleri de paylaşmanızın ardından şimdi “şu yolla davet et” kısmına tıklıyorsunuz. Oluşturmuş olduğunuz alanınızı facebook, twitter veya whatsapp üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Oluşturmuş olduğunuz alana bir link ile erişim sağlanmakta yani bu linki sadece bir kişiye de gönderebilirsiniz isterseniz de milyonlarca kişi ile de paylaşabilirsiniz.

Tags: #Google Space android #Google Space google play store #Google Space ios #Google Space nasıl kullanılır #Google Space Nedir #google spaces #Google Spaces Alan Oluşturmak #google spaces app #google spaces hesap açma #Google Spaces Neler paylaşılır

author
Author: 
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
Türk Telekom hizmeti olan ttnet’in oyunculara özel
AKK Kalkıyor Resmi Açıklama Geldi
AKK Kalkıyor Resmi Açıklama Geldi
AKK ile alakalı olarak yapılan çalışmalar sonunda
Vimeo Para Kazanma
Vimeo Para Kazanma
Vimeo, artık kullanıcıların yayınladıkları videoları satmasına imkan
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum
Daha önce instagram hesabınızı dondurma ile alakalı

Sponsor Reklam

Leave a reply "Google Spaces Nedir, Nasıl Kullanılır"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi