Sponsor Reklam

Google Play Store Hataları [Çözüldü]

In Yazılım

Bazı kullanıcıların Google play store uygulamasında sorunlar yaşadığı bilinmekte. Bu sorunları yaşayan kullanıcılar için detaylı bir çözüm rehberi hazırladım. Android işletim sistemi için uygulama mağazası olan Google play store uygulaması kimi kullanıcılarda zaman zaman bazı hatalar vermekte. Uygulama mağazasında istediğimiz gibi bir şekilde işlem yapamıyoruz normal bir şekilde çalışan uygulama anlamsız bir şekilde “uygulama durdu” hatası veriyor ve akıllı cihazı kullanan kişinin o an Google play store üzerinde gerçekleştirmekte olduğu işlem yarım kalıyor. Eğer ki siz de Google play store hatası alıyorsanız o zaman bu yazı içerisinden size lazım olan bölümü bularak uygulayabilir ve Google play store hata çözümü konusunda destek alabilirsiniz.

Google play store uygulama durdu hatası çözümü

Google play store kullanırken aniden durması uygulama durdu şeklinde hata almanıza neden olan şeyin ön bellek dosyalarınızdan kaynaklandığı bilinmekte. Eğer çok fazla birikmiş ön bellek dosyanız varsa bundan kaynaklanıyordur. Bu sorunun çözümü ise ön bellek dosyalarınızı düzenli bir şekilde temizlemekten geçiyor. Google play store ön bellek temizlemek için ayarlar bölümüne giriyor ve tümü kısmında bulunmakta olan Google play store uygulamasını buluyoruz ve tıklıyoruz ardından açılan sayfanın muhtemelen en alt kısımlarında bulunan önbelleği temizle seçeneğine tıklıyoruz. İşlem bu kadar basit.

Google play store verileri temizleme

Uygulama kapatıldı hatasına neden olan bir diğer etmen de veriler. Bu verileri temizleyerek de uygulama kapatıldı hatasını ortadan kaldırabilirsiniz. Bu işlemi yaparken dikkatli olmakta fayda var çünkü Google play store verilerini silmek bazı durumlarda farklı problemlerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Eğer bir hatayla karşılaşıyorsanız o zaman denemenizde fayda var ama. Verileri silmek için ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz ve tümü kısmına girdikten sonra Google play store uygulamasını buluyoruz ve sonrasında veriyi temizle bölümünü göreceğiz bunu seçiyoruz ve işlemi tamamlamış oluyoruz.

Google Play Store güncellemelerini kaldırın

Farkına varmamış olabilirsiniz fakat Google play store hatası kaynaklarından bazıları güncellemelerden sonra ortaya çıkmakta. Buda demek oluyor ki bazı güncellemeler Google play store uygulamasında hata almanıza neden olmakta. Bu durumu ortadan kaldırmak için de yine ayarlar bölümüne giriyoruz ve tümü seçeneğini seçtikten sonra Google play store uygulamasını buluyoruz ve bu uygulamada bulunan güncelleştirmeleri kaldır seçeneğine tıklıyoruz. Eğer bu gibi durumlar ile uğraşmak istemiyorsanız ve Google play store uygulamasında biraz da olsa işlem yapabiliyorsanız o zaman Google play store üzerinden ugulamayı buluyor ve güncelleştirmeleri kaldır diyoruz. Sonradan kurulumu tekrar yapıyorsunuz.

Google play hizmetleri önbelleğini ve verilerini temizleyin

Google play store üzerinden işlem gerçekleştiren bazı uygulamalar bulunmaktadır bu uygulamalar Google play store da bir sorunla karşılaştığınız zaman kullanılamaz hale gelmektedir. Bu gibi bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız Google play store uygulamasının yardımcısı olan Google play hizmetlerinin önbelleğini de boşalmayı denemenizde fayda var.

Google play hizmetlerinin son sürümünü yükleyin

Google play hizmetleri ile alakalı olarak bir sorun meydana geldiyse bunu çözebilmek için uygulamayı tamamen kaldırıyorsunuz ve bu hizmeti baştan indiriyorsunuz. Veya uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol ediyorsunuz. Güncellemeler her zaman faydalıdır. Eski olan bir sürüm stabil çalışmazken yeni gelen süründe yapılan hata düzeltmeleri ile daha doğru sonuçlar alabiliyoruz. Fakat bu durum da bazı zamanlar sorunlar yaşamanıza veya sorununuzun devam etmesine neden olabilmektedir. Yine de uygulamaları güncel tutmak her zaman için iyi olacaktır. Google play hizmetleri uygulamasını güncellemek için Google play store üzerinden uygulamayı aratarak tekrar indirebilir veya güncelleyebilirsiniz.

İndirme yöneticisini aktif edin

Son olarak hata çözümü için gerekli olan şey ise indirme yöneticisidir. İndirme yöneticinizi aktif etmek Google play store’dan meydana gelen kimi hataların giderilmesinde kullanılmaktadır. İndirme yöneticinizi aktif edebilmek için ayarlar bölümüne giriyorsunuz ve uygulamaları seçiyorsunuz ardından da tümü seçeneğinden indirme yöneticisini buluyorsunuz. Eğer ki bu uygulama devre dışı bırakılmışsa bunu tekrar aktif etmeniz gerekiyor.

Tags: #google play store #Google play store hata çözümü #Google play store hataları #Google play store hatası nasıl çözülür #Google play store uygulama kapandı

author
Author: 
Android için Messenger Lite çıktı
Android için Messenger Lite çıktı
Facebook’tan dev hizmet. Düşük internet hızına sahip
Google Allo Çıktı
Google Allo Çıktı
Google tarafından mayıs ayı içerisinde duyurulmuş olan
iOS 10 Yüklemeyin
iOS 10 Yüklemeyin
Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile birlikte ios
Instagram hesabı çalınır mı?
Instagram hesabı çalınır mı?
Sizler için hazırladığımız bu yazı da instagram

Sponsor Reklam

Leave a reply "Google Play Store Hataları [Çözüldü]"

Must read×

Top

jigolositesi