Sponsor Reklam

Gest ile bilgisayarı kontrol edin

In Donanım

Kickstarter bünyesinde her geçen gün farklı bir projeye denk geliyoruz. İnsanı hayretler içerisinde bırakan bu projeler destek alabilmek adına kickstarter platformunda paylaşılıyor. En son denk geldiğimiz ve bir hayli ilgi çekici olan Gest isimli proje oldukça ilginç ve tamamlanırsa da bir hayli güzel olacak bir proje.el hareketleriyle bilgisayarinizi kullanin copy

Kickstarter sayesinde son zamanlarda karşımıza birçok proje çıktı. Bunlardan bir tanesi de Gest. Gest o kadar çok ilgi görüyor ki destek için 100 bin dolar hedef koyulmasına karşın şu an hedef aşılmış durumda ve 153 bin doları geçti gidiyor. Üstelik desteğin kapanmasına da 22 gün kaldı. Gest kendisine 700 kişiden fazla destekçi buldu bulmaya da devam ediyor. Gest aslına bakarsanız klavye ve fare kullanmadan el hareketleriniz ile bilgisayarı yönetebilmenizi sağlayan bir cihaz.

Eldiven şeklinde olan ve giyilen bir yapısı var. Gest komutlar ile yönetilebiliyor ve parmak hareketleriniz ile uygulamaları değiştirebiliyor bilgisayarı kolay bir şekilde yönetebiliyorsunuz. Gest’i fare olarak kullanabiliyor avuç içiniz yardımı ile bazı programlarda değerleri değiştirebiliyorsunuz. Klavye olarak kullanabiliyor yazı yazabiliyorsunuz. Üç boyutlu nesneleri elinizle tutarmış gibi çevirebiliyor hareket ettirebiliyorsunuz. Bu sayede de bilgisayarı çok rahat bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.gest kickstarter copy

Gest her eve lazım

Gest’i geliştiren ekibin belirttiği önemli unsurlardan bir tanesi de gest’in ayarlanabilir bir yapıda olduğu. Yani içinde bulunan komutları değiştirebilir kendinize uygun komutlar belirleyebilirsiniz. Bu sayede de kişiselleştirilmiş bir deneyime sahip olabilirsiniz. gest ile hareketleri kaydederek bu hareketlere komutlar atayabilirsiniz.

Sektörün öncülerinden çok olumlu geri dönüşler alan Gest projesi şimdilik sadece siyah renk opsiyonuna sahip olmasına karşın hedefin 250 bin doları bulması ile birlikte beyaz renk opsiyonu da getireceklerini belirttiler. Gest şu anda 40 ile 60 ms gibi düşük bir gecikme ile hizmet veriyor. Ayrıca 15 farklı sensörü bulunduğu için konutları hızlı ve sorunsuz bir şekilde bilgisayara aktarıyor.

Gest’in destekleyeceği ilk uygulama ise photoshop olacak. Zaman içerisinde diğer çizim programlarını da desteklemeye başlayacak ve ardından da genel uygulamalarda gest’i kullanabileceğiz. Düşük enerjili bluetooth teknolojisi kullanarak bağlantı kurulacak. Üzerinde bir bataryası olacak ve micro USB üzerinden şarj edilebilecek. Gest’in üzerinde ki pil bir günlük aktif kullanım boyunca sizi götürecek büyüklükte olacak. Eğer siz de bu projeyi desteklemek isterseniz bağış yapabilirsiniz. Bir gest sahibi olmak isterseniz ise 99 dolarlık bir bağış gerçekleştirmeniz gerekli.

Tags: #gest #gest eldiven #kickstarter #photoshop

author
Author: 
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Nikola Tesla ile ilgili olarak her geçen
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) araştırmacıları tarafından
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
Cep telefoınlarında olduğu gibi işlemci üreten firmaların
Snapdragon 830 Özellikleri
Snapdragon 830 Özellikleri
Qualcomm firması boş durmayı hiç sevmiyor. Yakında

Sponsor Reklam

Leave a reply "Gest ile bilgisayarı kontrol edin"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi