Sponsor Reklam

GeForce Experince açılmıyor [Çözüm]

In Yazılım

Nvidia ekran kartı kullanan kullanıcıların kullandığı yardımcı uygulama olan GeForce Experince programı ile alakalı bazı kullanıcılar sorunlar yaşamaktalar. Bu sorunların bazıları kullanıcıların Windows 10 a geçmesi ile başladı fakat sorun yaşayan kişilerin hepsi sadece Windows 10 kullanıcısı değil diğer işletim sistemi kullanıcıları da aynı sorundan mustaripler. Experince’ın açılmama problemi oyunların veya programların açılmasını herhangi bir şekilde etkilemiyor. Aynı zamanda yüklenmiş olan sürücüleri de etkilemiyor fakar nvidia’nın GeForce Experince içerisinde sunmuş olduğu bazı yazılımların çalışmasına mani oluyor. Bunlardan en çok kullanılanı ise shadowplay isimli yan uygulama. GeForce Experince son güncellemelerden sonra bazı hatalar ile karşımıza çıkmaya başladı. Elbette ki bu sorunlar ilerleyen güncelleme sürümleri ile ortadan kaldırılacaktır. Şimdi yaşanan sorunun ise Türkçe dil paketinden dolayı meydana geldiği bilinmektedir.

Nvidia ekran kartı sahiplerinin GeForce Experince yazılımını güncelledikten sonra karşılaştıkları bu sorun ile başa çıkmanın iki farklı yöntemi var. Birincisi windowsun dilini değiştirmek bir diğeri ise GeForce Experince sürümünü değiştirmek. Bazı kullanıcıların karşılaştıkları geforce experience encountered an error and must close hatası da yine bu yöntem ile çözülebilmekte. Eğer bu yöntemi deneyip sonuca ulaşamazsanız yeni sürümün çıkmasını beklemeniz gerekiyor bununda ne zaman gerçekleşeceği tahmin edilemiyor maalesef. Geforce experience yanıt vermiyor problemi ile karşılaşan kullanıcılar bu yöntemleri deneyerek sonuç elde edebilirler. Bir diğer yöntemde ise bilgisayarın bulunduğu bölgeyi değiştirmek bu yöntemde ise bilgisayarın dili Türkçe oluyor. Hatta bölgeyi Amerika yaparsanız Windows 10’da cortana kullanma şansınız dahi oluyor. Windows’un ayarlarında bölge değişikliği kısmını bulamıyorsanız bu konuda yorum bırakabilirsiniz böylece sizlere yardım edebilirim. Bu problem eski bir problem fakat hala bazı kullanıcılar geforce experience açılmıyor yanıt vermiyor veya hata verip kapanıyor tarzında sorunlar yaşamaktalar. Bu nedenle bu rehber niteliğinde kısa makaleyi hazırladım. Umarım sizde sorununuzu çözebilirsiniz.

Tags: #geforce experience açılmıyor win 10 #geforce experience açılmıyor Windows 10 #geforce experience encountered an error and must close #geforce experience yanıt vermiyor

author
Author: 
Android için Messenger Lite çıktı
Android için Messenger Lite çıktı
Facebook’tan dev hizmet. Düşük internet hızına sahip
Google Allo Çıktı
Google Allo Çıktı
Google tarafından mayıs ayı içerisinde duyurulmuş olan
iOS 10 Yüklemeyin
iOS 10 Yüklemeyin
Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile birlikte ios
Instagram hesabı çalınır mı?
Instagram hesabı çalınır mı?
Sizler için hazırladığımız bu yazı da instagram

Sponsor Reklam

Leave a reply "GeForce Experince açılmıyor [Çözüm]"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi