Sponsor Reklam

GDDR6 Teknolojisi Yakında Geliyor

In Donanım

Micron’un geçen gün yaptığı açıklamalar neticesinde çok yakın bir zamanda hızlı video hafıza türünün ortaya çıkabileceği haberlerini verdi.

Micron’un yaptığı açıklamalarda 2016 yılı içerisinde gelecek olan bu teknoloji sayesinde şimdi olandan çok daha hızlı bir şekilde çalışan yeni tür video hafıza modülünün ortaya çıkacağını belirttiler. Konu hakkında detaylı bir bilgi iletmeyen micron yöneticileri yeni gelecek olan bu teknolojisinin HBM teknolojisine karşın rakip bir teknoloji olacağı konusunda hemfikir.

Micron geliştirdiği bu yeni hafızanın adını henüz koymuş değil piyasada ne isimle çıkacağı bilinmiyor fakat bu sektörde micron’un geliştireceği hafıza GDDR6 olarak adlandırılıyor. Dolayısıyla micron da bu isimi kullanabilir. Şu anda piyasada aktif olarak kullanılmakta olan GDDR5 hafıza modülleri mevcut. 4 GB kapasiteli bloklara sahip olan bu teknoloji 5 GB/s veri aktarım hızı ile çalışmakta. Yeni gelecek olan teknoloji ile GDDR6 hafızaları tahminlere göre 10 GB/s ile 14GB/s hızlarına ulaşabildiği söyleniyor.

GDDR6 teknolojisinin en önemli özelliklerinden bir tanesinin ise kendinden önce piyasaya çıkmış olan video hafıza modüllerine benzer bir yapıya sahip olması. HBM hafıza modüllerinin GPU üzerinde bir yığılma yapması gerekiyor. Buda şimdiki aşamada tasarım ve üretim konusunda zorluklar çıkartıyor fakat bu durum GDDR6 da mevcut değil ve hafıza ekran kartı üzerinde bilinen bir şekilde

Tags: #GDDR5 #GDDR6 #gddr6 ne zaman çıkacak #gpu #micron

author
Author: 
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Nikola Tesla ile ilgili olarak her geçen
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) araştırmacıları tarafından
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
Cep telefoınlarında olduğu gibi işlemci üreten firmaların
Snapdragon 830 Özellikleri
Snapdragon 830 Özellikleri
Qualcomm firması boş durmayı hiç sevmiyor. Yakında

Sponsor Reklam

Leave a reply "GDDR6 Teknolojisi Yakında Geliyor"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi