Sponsor Reklam

Firefox Yeni Gizli Modu Çıktı

In İnternet

Mozilla güncellemesi ile efsane özellikler bizleri bekliyor. Chrome güncellemeleri ile diğer tarayıcıları ezip geçmişti ve Mozilla da ezilen tarayıcılar arasında yer alıyordu. Yakın zamanda gelecek olan güncelleme sayesinde Mozilla mükemmel bir hal alacak.firefox gizli mod copy

Microsoftun da yeni bir tarayıcı çıkartması ve internet explorer’a veda etmesinden sonra tarayıcı savaşlarında yeni bir rakip daha dahil olmuştu. Edge’in gelmesi ile birlikte Google da boş durmadı ve chrome browser a oldukça fazla yenilik getirdi. Bu sayede de edge ve chrome atağa kalkarak rakiplerini geride bırakmıştı. Sonuç olarak Mozilla firefox da boş durmadı ve yeni getirecekleri özellikler ile bu savaşta iddiasını sürdürmeye devam edecek.

Kısa bir süre sonra yeni sürümü ile kullanıcılarına sunulacak olan firefox’un yenilikleri arasında en dikkat çekici olan özellik ise gizli mod özelliği. Yeni gizli mod özelliği birçok kullanıcının dikkatini çekeceğini ve mozillaya geçiş yapması beklendiği belirtiliyor. Şu an kullanılan tarayıcıların hemen hemen hepsinde sitelerde bulunan ve sağda solda çıkan reklamları, pop up ları engellemek için adblock ve buna benzer birkaç tane eklenti kullanıyoruz. Firefox yeni gelecek gizli mod özelliği ile birlikte herhangi bir eklenti kullanmadan gereksiz ve rahatsız edici reklamları engellemeyi hedefliyor.

Firefox a gelecek güncellemenin ana amacı elbette ki reklamları engellemek değil. Firefox yeni gizli dolaşma modu özelliğini kullanan kullanıcıların tespitini zorlaştırmak ve bu kullanıcıları tespit edebilmek amacı ile gönderilen komut dosyalarını engellemek amacı ile güncellenecek. Web siteleri artık günümüzde para kazanmak amacı ile “web’de gözetim” uyguluyorlar. Bu uygulamada en kolay şekilde reklamlar ile yayılıyor. Fakat firefox bizi bu beladan kurtarıyor ve gizli mod özelliği sayesinde takip edilebilirliğimiz sıfıra indiriliyor. Bu duruma örnek vermek gerekirse bir kıyafet ya da ayakkabı modeli arattınız ve ilgili siteye girerek ayakkabıları incelediniz. Ardından çıktınız ve sosyal medya sitelerine veya hiç alakası olmayan bir siteye girdiniz. Bu girdiğiniz sitelerde sağda solda her yerde biraz önce aradığınız ayakkabılar veya ona yakın ayakkabılar ile alakalı reklamlar çıkmaya başlıyor. Bu durum da reklam ağlarını kullanarak sizleri takip ettiklerinin bir örneği oluyor.mozilla gizli mod copy

Gizli dolaşma modunun bir diğer olumlu özelliği ise giriş yapacağımız siteler artık daha da hızlı açılmaya başlayacak. Yani site açılırken gereksiz yere yüklenmesini beklediğimiz reklamlar vs şeyler ortadan kalkacağı için internetimizin üzerindeki yük de ortadan kalkacak. Ve girdiğiniz sitelerde de anonim olarak dolaşma imkanını elde edebileceksiniz. Mozilla firefox yeni güncellemesi ile bizlere daha hızlı bir web tarayıcı deneyimi de sunacaklarını belirttiler. Özellikle Mozilla çalışanlarının gelecek özellikler ile ilgili geri dönüşlerin çok olumlu olacağını düşünüyorlar.

Tags: #adblock #chrome güncelleme #firefox gizli mod #mozilla güncelleme #the african kingdoms fiyat

author
Author: 
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
Türk Telekom hizmeti olan ttnet’in oyunculara özel
AKK Kalkıyor Resmi Açıklama Geldi
AKK Kalkıyor Resmi Açıklama Geldi
AKK ile alakalı olarak yapılan çalışmalar sonunda
Vimeo Para Kazanma
Vimeo Para Kazanma
Vimeo, artık kullanıcıların yayınladıkları videoları satmasına imkan
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum
Daha önce instagram hesabınızı dondurma ile alakalı

Sponsor Reklam

Leave a reply "Firefox Yeni Gizli Modu Çıktı"

Must read×

Top

jigolositesi