Sponsor Reklam

Facebook,2 Milyar Kullanıcıya Ulaşıyor

In İnternet

Facebook’un sahbi Mark Zuckerberg Facebook’un ve diğer sahibi olduğu platformların ne kadar kullanıcıya sahip olduğuna dair verileri paylaştı.

Sosyal paylaşım sitesi olan ve dünya çapında en çok kullanılan site olan facebook’a üye olan kişi sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda paylaştığı verilerde 1 milyar kullanıcıya ulaşıldığına dair bilgileri paylaşan Zuckerberg yeni paylaşmış olduğu bilgilerde ise facebook’un yeni kullanıcı sayısının 1.650 milyar kullanıcıya yükseldiğini belirtti 2 milyar kullanıcıya da kısa süre sonra ulaşacaklarını dile getirdi. Facebook’un Ceo’su aynı zamanda da kurucusu olan Mark Zuckerberg bu tarz bilgileri kendi facebook hesabından paylaşıyor. Facebook’un satın almış olduğu diğer platformların da bilgilerinin yer aldığı açıklamada 2016 yılının ilk çeyreğinin bir özetini yayınladı. Bu bilgiler arasında Facebook, Whatsapp, Messenger, İnstagram ve Oculus Rift’e dair bilgiler yer alıyor.

Zuckerberg tarafından paylaşılmış olan görselde Messenger 900 milyon, instagram 400 milyon ve whatsapp da 1 milyar kullanıcıya sahip. Oculus Rift için paylaştığı bilgilerde ise kullanıcı sayısının yerine geliştirilmiş olan oyunlar ile uygulamaların sayısı hakkında bilgiler paylaştı. Zuckerberg oculus Rift için geliştirilmiş 50’den fazla uygulama ve oyunun geliştirildiğinden bahsetti. Aynı görselde mevcut olan diğer bilgiler ise facebook live video özelliğinin kullanıma sunulduğu ve facebook’un geliştirmeye devam ettiği yapay zeka hakkında detaylara yer verildi. Facebook tarafından geliştirilen bu yapay zeka görme engellilere yardım amaçlı geliştiriliyor. Verilen bir örnekte görüyoruz ki facebook üzerinde klavye yardımı ile gezerken bir fotoğrafın üstüne geliniyor ve bu yapay zeka karşısında ki kişiye fotoğrafta neler olduğunu insanların neler yaptığını anlatıyor. Aynı zamanda facebook’ta kullanıma sunulmuş olan “Reactions” özelliği ve internet.org projesi hakkındaki detaylara da yer verdi.

 

Tags: #facebook #facebook reactions #facebook yapay zeka #instagram #internet.org #mark zuckerberg #messenger #oculus rift #whatsapp

author
Author: 
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
TTnetten AKK Olmayan Kampanya
Türk Telekom hizmeti olan ttnet’in oyunculara özel
AKK Kalkıyor Resmi Açıklama Geldi
AKK Kalkıyor Resmi Açıklama Geldi
AKK ile alakalı olarak yapılan çalışmalar sonunda
Vimeo Para Kazanma
Vimeo Para Kazanma
Vimeo, artık kullanıcıların yayınladıkları videoları satmasına imkan
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum
Daha önce instagram hesabınızı dondurma ile alakalı

Sponsor Reklam

Leave a reply "Facebook,2 Milyar Kullanıcıya Ulaşıyor"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi