Sponsor Reklam

Facebook Sayfa Onaylatma Nasıl Yapılır?

In Haberler

Bu yazımda herkesin bildiği fakat hiç kimsenin yapamadığı bir şeye değineceğim. Facebook sayfa onaylatma konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Facebook sayfa onaylatma işlemi sayesinde artık sizin de profilinizin veya sayfanızın yanında mavi tik işareti görülecek. Bu sayede sayfanız facebook tarafından olaylı bir sayfa olacak. Peki ya facebook sayfa onaylatma işlemleri için nasıl bir yöntem uygulamanız gerekiyor?

Facebook sayfa onaylatma işlemi ilk başlarda twitter’ın yapmış olduğu bir girişimden ibaretti sonra ki zamanlarda facebook sayfalarında ve profillerinde karşımıza çıktı. Bu yöntem sayesinde artık ünlü kişiler ve çok takipçiye sahip olan ve farklı birçok kurum ve kuruluşun sayfaları onaylanarak hesapların isimlerinin yanında mavi tık işareti çıkması sağlanmakta bu da takipçilere sayfanın güvenli olduğu sinyallerini veriyor. Peki, bu facebook sayfa onaylatma nasıl yapılıyor?

Facebook Onaylanmış Sayfa

İngilizce olarak “Verified Page” yani onaylanmış sayfa olarak adlandırılan facebook onaylanmış sayfalar, facebook tarafından onaylanmaktadır bu da sayfanın güvenilirliğini belli eder ve doğru tescillenmiş sayfa anlamını taşır. Facebook sayfasını veya profillerini onaylatanlar bu profillerinin isimlerinin yanında mavi bir tik işareti görmekteler. Böyle ce sayfayı ziyaret etmiş olan diğer facebook kullanıcıları da doğrulanmış ve onaylanmış bir sayfada olduklarını ve güvenilir bir sayfaya girdiklerini anlıyorlar.

Facebook Sayfa Onaylatma Nasıl Yapılır?

İşte işler bu aşamaya geldiğiniz zaman karışıyor. Normalde çok basit bir yöntemle sayfalarını onaylatabiliyordunuz. Facebook sayfa onaylatma işlemi için facebook ’un yardım merkezine girmeniz yetiyordu ve bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için belli bir kitleye ulaşmanız gerekiyordu. Günlük olarak erişim istatistiklerinizin de yine belli kriterlere uyması gibi bir durum söz konusuydu fakat bir örnek vermek gerekirse çok az takipçilik olan Azer bülbül’ün sayfası zamanında facebook onaylı sayfa olmuş ve mavi tik almıştı.

Fakat ülkemizde facebook’un Nasıl Sayfamı Doğruları? Bölümüne tıkladığımız zaman burada “Şimdilik bulunduğunuz bölgede gri doğrulama kartı isteklerini kabul etmiyoruz.” Uyarısı ile karşılaşıyorsunuz. Yani bu da demek oluyor ki ülkemizde facebook’a direkt olarak başvuru yaparak sayfa onaylatma işlemleri gerçekleştirilememektedir. Ülkemizde ise oldukça fazla facebook sayfası bulunmakta ve bunların bir kısmı onaylanmış. Bu durum da facebook partneri olan yani facebook ile iş birliği yapan kişiler sayesinde veya sosyal medya ajansları aracılığı ile sayfa doğrulama işlemi yapabilirsiniz. Maalesef ülkemizde kendi başınıza facebook sayfa onaylatma işlemi gerçekleştiremiyorsunuz bu sadece yurt dışında açık olan bir hizmet. Yani bu gibi durumlarda bir partnerden veya sosyal medya ajanslarından destek almanız gerekiyor.

Tags: #facebook mavi tik #facebook onaylanmış sayfa #facebook sayfa onaylatma #facebook sayfa onaylatma türkiye #onaylanmış sayfa #sayfa onaylatma nasıl yapılır #türkiyede sayfa onaylatma

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "Facebook Sayfa Onaylatma Nasıl Yapılır?"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi