Sponsor Reklam

Elveda Flash Player

In Haberler

rip flash playerGeçtiğimiz günlerde iki kara haber alan adobe flash player ilk darbeyi Google’dan yemişti ve takip eden günlerde gelen açıklama ile mozilla’da flash player’a tavrını koymuştu. Son olarak da geliştirici firma olan adobe firması flash player’a artık desteklemeyeceğini açıkladı. Yıllar boyu herkes tarafından kullanılan flash player’a bu vesile ile elveda deme vaktimiz de gelmiş bulunuyor.

Adobe flash player yavaş yavaş hayatımızdan çıkmaya başlamıştı. Google’dan da dün gelen bilgiler neticesinde flash tabanlı reklamları HTML5 e dönüştürmeye başladığı haberleri geldi. Tabi bu geçişteki en büyük etken ise flash desteği vermeyen mobil cihazlara da Google reklamlarını gösterebilmek. Bu sayede reklamcıların hedef kitlesine bir nebze olsun yeni kullanıcılar girmeye başlayacak. Mobil olarak internete giren kullanıcıların sayısı azımsanmayacak kadar az ve bazı cihazlar da flash desteği vermediği için flash tabanlı reklamlar çoğu kişide görüntülenemiyordu. Sonuç olarak Google’da flash player’a kapıya kadar eşlik etti ve ona elveda dedi. Mozilla cephesinde de durum aynı oldu ve mozillada flash player’ı kapı dışarı etti. Bu duruma içerleyen adobe’ta evladına yol verdi.flash player silme

Her şey iyi hoşta bugüne kadar içimizden biri olan flash player ne oldu da bu hallere geldi neden herkes dışladı. Öncelikli nedenin flash player’da bulunan güvenlik açıklarından kaynaklandığı ve bu açıkların kapatılmasında yaşanan problemlerden meydana geldiğini tahmin etmek hiç zor değil. Bunun ardından da abode’un flash player’ın miadını doldurduğunu belirtti. Bunun ardından da HTML5 ile alakalı olarak çalışmalara başlayacaklarını belirtti. Flash player’a veda edilmekte ki bir diğer haber tablet ve telefonlarda ısınma problemine sebep olduğu ve aşırı şekilde pil tükettiğinden dolayı mobil cihazlar flash player’a destek vermek istemiyorlardı. Sonuç olarak da bir devir kapandı ve adobe flash player artık aramızdan ayrıldı.

Flash Player nasıl kaldırılır? Flash player güvenli kaldırma.adobe flash player kaldırma

Adobe flash player’i pcden tamamen kaldırmak için yapmanız gereken şeyleri adım adım açıkladım. Aşağıdaki yazıyı takip ederek sizde kolayca flash player’ı evrenin derinliklerine gönderebilirsiniz.

  • Flash player’ı PC’den tamamen kaldırmak için öncelikle adobe’un internet sitesine giriyorsunuz.
  • Ardından site üzerinde bulunan Flash Player Help sekmesine tıklayarak oradan Unistall Flash player’ı seçiyorsunuz
  • Download the unistaller for flash player yazan yeri tıklıyor ve unistaller programını bilgisayarımıza indiriyoruz.
  • İndirdiğimiz programı çalıştırdığımız zaman Uninstall butonuna tıklıyoruz ve flash player’ı bilgisayarımızdan tamamen kaldırmış oluyoruz.
  • Tamamen veda ettiğimizden emin olabilmek adına çalıştır bölümüne giriyoruz ve oraya “C:\Windows\system32\Macromed\Flash” yazıp aratıyoruz.
  • Arama sonucunda herhangi bir sonuç çıkmıyorsa flash player pc’den tamamen kaldırılmış demektir. Birkaç klasör vs. bir şey bulursanız da onları el yordamı ile silebilirsiniz.

Tags: #adobe flash player #flash player kaldırma #flash player tamamen silme #html5

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "Elveda Flash Player"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi