Sponsor Reklam

Corning Gorilla Glass 5 Tanıtıldı

In Haberler

Günümüzde piyasaya çıkmış olan hemen hemen bütün akıllı telefonlar ve tabletlerde bulunmakta olan Corning Gorilla Glass teknolojisi bizlere düşme ve çeşitli darbelere karşı cihazımızın ekranında koruma sağlayan bir teknoloji ve bu teknolojinin yeni sürümü olan Corning Gorilla Glass 5 bugün tanıtıldı.

Akıllı telefon ve tabletlerin ekranlarını koruma konusunda bizlerin yanında olan Corning Gorilla Glass yeni çıkacak olan sürümü olan Corning Gorilla Glass 5 ile bizlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Corning Gorilla Glass 5 sayesinde artık akıllı telefon ve tabletlerimiz düşmelere karşı daha da dayanıklı bir hale gelecek.

Firmanın yaptığı açıklamalara baktığımız zaman ekranlarımız eskisine göre %80 oranında daha da güvence altına alınmış oluyor. Corning firması tarafından geliştirilmiş olan ve dünyaca üne kavuşan Corning Gorilla Glass, bugün karşımıza en yeni sürümü olan 5. Nesil sürümü ile karşımıza çıkıyor. Corning Gorilla Glass ailesinin bundan önce ki piyasaya çıkmış olan dört versiyonundan çok daha farklı bir kimyasal altyapının kullanılacağı belirtildi ve bu sayede de eskisinden çok daha sağlan ve dayanıklı bir hal alarak karşımıza çıkacak. Ortaya atılan iddialara göre Corning Gorilla Glass 5 ekran koruma teknolojisi sayesinde bir buçuk metreden düşen cihazlarımızda dahi %80 üzerinde bir dayanıklılık imkanını bizlere tanıyor böylece ekran kırılmalarının önüne büyük ölçüde geçilebileceği tahmin ediliyor. Tabi %80 koruma sağlıyor diye telefonu çakıllık bir alanda düşürseniz o ekranın camlarını dahi göremezsiniz. Bu bahsedilen oranlar cihazınızın düşme açısı ile birlikte düştüğü zemine göre değişiklik gösterir. Yinede verilen bilgilere bakıldığı zaman ekranlarımızın artık daha da sağlam olacağını görebilmekteyiz.

Yapılan açıklamalarda Corning Gorilla Glass 5’in şu an için üretim sürecinde olduğunu fakat önümüzdeki aylar içerisinde piyasaya çıkacak olan akıllı telefon modellerinde karşımıza çıkmasının muhtemel olduğu belirtildi. Şimdiye kadar 4.5 milyar teknolojik aletin ekranlarını koruyan Corning Gorilla Glass firmasının üretmiş olduğu cam paneller otomotiv sektörü tarafından da dikkat çekmiş durumda. Büyük otomobil üreticilerinden olan Ford markası Corning Gorilla Glass üretimi camlarını otomobillerinde kullanmak için girişimlerde bulunmuş durumda.

Tags: #Corning Gorilla Glass 5 #Corning Gorilla Glass 5 özellikleri #Gorilla Glass

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "Corning Gorilla Glass 5 Tanıtıldı"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi