Sponsor Reklam

Chrome Açığı ile Tüm Videolar Nasıl İndirilir

In Haberler

Gün geçmiyor ki yeni bir açık bulunmasın. Artık chrome’da bulunan açık sayesinde tüm videoları indirebiliyoruz. Üstelik telif hakkı olan videoların indirilmesi de bu yöntem sayesinde yapılabiliyor. Google’ın ortaya çıkartmış olduğu dünya çapında en çok kullanılan tarayıcı olan Google Chrome tarayıcısında keşfedilen bir açık sayesinde DRM korumalı içeriklerin dahi indirilmesi mümkün. Yakın zamanda telif şirketleri ile Google arasında büyük bir savaş başlayacaktır.

Google Chrome tarayıcısının ram tüketimi konusunda en çok eleştirilen tarayıcı olduğunu biliyoruz. Fakat durum böyle olsa da hala dünyanın en popüler internet tarayıcısı olma özelliğini taşıyor. Google Chrome hakkında zaman zaman güvenlik açıkları ortaya çıkmakta fakat yine de Google chrome güvenlik açıkları konusunda çokta kötü bir geçmişe sahip bir tarayıcı değildi. Fakat bu durum bu aralar değişebilir. Geçtiğimiz günler içerisinde yayılan bir video ile birlikte Google chrome’da bulunan bir açık hakkında bilgiler verildi. Bu açık sayesinde DRM korumalı içeriklerin dahi doğrudan indirilebileceği belirtiliyor.

DRM Nedir?

DRM’nin ne olduğu hakkında biraz bilgi verelim sizlere. DRM, telif haklarının korunmasına yardımcı olan bir şeydir. Çevrimiçi veya çevrimdışı içeriklere dahil edilen ve bu içeriklerin yasadışı kullanımlarına mani olmak için tercih edilen bir şifreleme sisteminin ismidir.

Bahsi geçen açık mayıs ayında keşfedilmiş ve google’a bildirilmiş bir açıktı fakat bu açık hakkında herhangi bir düzenleme yapılmadı. Yayınlanmış video ile birlikte daha büyük kitlelere ulaşan bu açık yankı uyandırmaya başladı. Yayınlanan bu videonun ses getirmesinin ardından Google açıklama yaptı ve yeni gelecek olan sürümde yapılacak düzenlemeler ile bu açığın kapatılacağı bildirilse de telif şirketleri ile başı derde girebilir

Bahsi geçen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Tags: #chrome video indirme #drm nedir #google chrome açıkları #google chrome video indirme

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "Chrome Açığı ile Tüm Videolar Nasıl İndirilir"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi