Sponsor Reklam

Asus The Rog Strix GTX 1080 özellikleri, fiyatı, incelemesi

Asus tarafından oyuncular için özel seriler çıkartıldığı herkes tarafından bilinmekte. Oyuncular için tasarladıkları özel kartlar ve özel içerikleri bizlere sunmaya devam eden Asus bu sefer de Asus The Rog Strix GTX 1080 modeli ile karşımıza çıkıyor. Nvidia tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan amiral gemisi ekran kartına revizyon yaparak piyasaya sunan Asus The Rog Strix GTX 1080 özellikleri, Asus The Rog Strix GTX 1080 incelemesi ve diğer tüm detayları ile karşınızda.

Nvidia tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilmiş olan GTX 1080 modeli ve bununla birlikte tanıtılmış olan GTX 1070 modeli şu an için piyasaya sürülmüş durumda. Bununla birlikte de çeşitli markalar Nvidianın çıkartmış olduğu kartı alarak kendilerine göre çeşitli özellikler hız aşırtmalar yaparak tekrar piyasaya sürmeye başladılar. Markalar bu GPUları alarak kendilerine göre güçlendirerek oyun versiyonu şeklinde piyasaya sürmeye başlıyorlar.

Oyuncular için özel fiyatlar

Asus bu konuda oyunculara en çok destek veren markalar arasında yer alıyor oyun cumhuriyeti yani Republic Of Gamers serisi ekran kartlarını piyasaya sürüyorlar. Oyuncu dünyasında önemli bir yere sahip olan Asus, Asus The Rog Strix GTX 1080 modeli ile birlikte yeniden tasarladığı GPU’yu kısa süre sonra satşa çıkaracak. Asus The Rog Strix GTX 1080 fiyat konusunda oyunculara en düşük seviyeden bu ekran kartlarını sunmaya çalışıyor. ROG Strix serisine bağlı olarak çıkan yeni GTX 1080 fiyat konusunda çokta pahalı olmayan ama yine de birçok kişinin bütçesini bir hayli aşacak bir fiyatla piyasaya çıkacak.

Asus The Rog Strix GTX 1080 özellikleri

Asus The Rog Strix GTX 1080 özelliklerine baktığımız zaman 1759 MHz saat frekansı ile çalışacak daha önce ki Nvidia GTX 1080 Özellikleri Fiyatı İncelemesi haberimizde GTX 1080 özelliklerinden bahsetmiştik ve o kart 1607MHz saat frekansı ile çalışmaktaydı. Yani asus bu kartı daha da geliştirmiş durumda isteyen kişiler bu karta biraz daha hız aşırtma uygulayarak kartın çalışma frekansını 1936 MHz değerlerine rahatlıkla ulaştırabiliyor. Tabi bu overclock Asus The Rog Strix GTX 1080 üzerinde bulunan özel soğutma sayesinde rahatlıkla yapılabilmekte.

Asus The Rog Strix GTX 1080 üzerinde bütünleşik LED’ler bulunmakta. Bu LED’ler müziğin ritmi ile birlikte yanıp sönebiliyor ve LED renklerini de dilediğiniz gibi asus’un kendi arayüzü üzerinden ayarlayabiliyorsunuz. Eğer ki kart çok ısınırsa o zaman kartın üzerinde bulunan LED size uyarı veriyor ve kartınızın aşırı ısındığını buradan görebiliyorsunuz.

Asus The Rog Strix GTX 1080 çıkış tarihi olarak 4 haziranda anlaşmalı teknoloji marketlerde satışa çıkacak Asus The Rog Strix GTX 1080 normal sürümü avrupada 620 dolar fiyatlandırma ile çıkacakken overclocklu versiyonu üse 640 dolar gibi bir fiyattan piyasaya çıkacak. Fakat bu fiyatlar ülkemizde daha da yukarılara çıkacaktır.

Tags: #Asus The Rog Strix GTX 1080 fiyatı #Asus The Rog Strix GTX 1080 güç gereksinimi #Asus The Rog Strix GTX 1080 incelemesi #Asus The Rog Strix GTX 1080 özellikleri

author
Author: 
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Nikola Tesla ile ilgili olarak her geçen
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) araştırmacıları tarafından
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
Cep telefoınlarında olduğu gibi işlemci üreten firmaların
Snapdragon 830 Özellikleri
Snapdragon 830 Özellikleri
Qualcomm firması boş durmayı hiç sevmiyor. Yakında

Sponsor Reklam

Leave a reply "Asus The Rog Strix GTX 1080 özellikleri, fiyatı, incelemesi"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi