Sponsor Reklam

Apple TV Türkiye’de Satışa Çıktı

In Donanım

Apple tarafından üretilen Apple TV bugün yeni modeli ile Türkiye’de satışa çıktı. 4. Nesil apple TV olma özelliğine sahip olan bu cihaz bizlere ne gibi özellikler sunuyor. Apple TV fiyatı ne kadar?

apple tv özellikleriApple geçtiğimiz günlerde yapılan iphone 6s in tanıtım etkinliğinde 4. Nesil Apple TV’nin çıkacağı duyurusunu da yapmıştı. Ürünün ismi 4. Nesil apple TV olarak lanse edildi ve 26 Ekim itibari ile de Türkiye de satışa çıktı. Apple TV’lere apple store’a uğrayarak göz atabilir ve oradan satın alabilirsiniz. Apple tv’nin birçok multimedya özellikleri bulunuyor ve bunun yanında da oyun özellikleri de mevcut. 4. Nesil apple TV’de siri entegrasyonu mevcut bununla birlikte cihazda bir de dokunmatik bir paneli olan kumanda ile bizlere geliyor.

Apple TV Fiyatı

  1. nesil olan Apple TV nin iki farklı modeli bulunmakta. Bunlar 32 GB ve 64 GB’lik modelleri. Türkiye’de bulunan Apple Store’da satışa sunulan bu cihazın Türkiye satış fiyatı ise;

Apple TV 32 GB fiyatı: 629 TL

Apple TV 64 GB fiyatı: 829 TL

apple tv fiyatı

Eğer bir Apple TV alırsanız yanına birde HDMI kablo almanızı öneririz çünkü kutu içeriğinde HDMI kablo çıkmıyor. Kablo tercih ederken kaliteli bir şey almanız gerekir aksi taktirde görüntü ve ses kalitesinde istenilen sonucu alamayabilirsiniz. Kablo tercihlerinizi yaparken ucuza yapmamanızı öneririm. Apple store’dan apple TV alırken size zaten öneride bulunuyorlar eğer apple store’dan HDMI kablo almak isterseniz 69 TL ye sahip olabilirsiniz.

Apple TV teknik özellikleri

  1. nesil olan bu modelin teknik özelliklerine gelecek olursak. Öncelikle app store’dan indirebileceğiniz bazı oyunlar ve indirilebilir içerikler bulunmakta. Bu indirdiğiniz oyunları kumanda üzerinde bulunan dokunmatik panel yardımı ile oynayabiliyorsunuz. Apple TV ‘de WatchOS işletim sistemi bulunmaktadır. 64 Bit ile çalışan Apple A8 İşlemcide bulunuyor. Cihazın WiFi sinde ise Mimo teknolojisine sahip olan Wi-Fi 802.11 ac tercih edilmiş. Aynı zamanda Bluetooth 4.0 da mevcut.

 

Tags: #apple #apple store #apple tv fiyatı #apple tv özellikleri

author
Author: 
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Nikola Tesla ile ilgili olarak her geçen
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) araştırmacıları tarafından
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
Cep telefoınlarında olduğu gibi işlemci üreten firmaların
Snapdragon 830 Özellikleri
Snapdragon 830 Özellikleri
Qualcomm firması boş durmayı hiç sevmiyor. Yakında

Sponsor Reklam

  1. author

    Yasin Şaşmaz2 sene ago

    Apple tv kullananlar var ise bunun hakkın da yorumları alabilir miyiz ?

    Reply

Leave a reply "Apple TV Türkiye’de Satışa Çıktı"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi