Sponsor Reklam

Apple Kablosuz Klavyelere Dokunmatik OLED Ekran Geliyor

Kısa bir süredir Apple tarafından üretilmekte olan Macbook cihazlarda ikinci bir ekran olacağına dair söylentiler çıkmıştı. Bu kez ise Apple tarafından üretilmekte olan kablosuz klavyede dokunmatik OLED ekran olacağına yönelik bilgiler ortaya atıldı ve hemen ardından konsept çalışmalar yayınlanmaya başlandı.

Bildiğiniz gibi geçen haftalarda Apple yeni Macbook cihazlarda klavye üzerinden şarkıları ve macbookların çeşitli işlevlerini yönetebilme olanağına sahip olacağımız ikinci bir ekrana yer verileceği iddiaları ortaya atılmıştı. Bu sefer ortaya çıkan haberde ise yeni Macbooklarda dokunmatik OLED ekran dahili olarak yer alacak ve aynı zamanda da Apple’ın kablosuz klavyesi üzerine de bu dokunmatik OLED ekran dahil edileceği haberleri yayıldı.

Şu an için resmi bir açıklama gelmiş olmasa da Apple’a yakın bir kaynak tarafından hazırlanmış olan raporlara göre Apple’ın yeni nesil Macbook cihazlarında ve klavyelerinde dahili olarak kullanılacak olan dokunmatik OLED ekrana yer verileceği bilgileri paylaşıldı ve bu haberlerin ardından da hemen konsept tasarımlar ortaya atıldı. Kaynakların hazırladığı raporda Spotify’da şarkı kontrolünü apple kablosuz klavye üzerinde bulunan dokunmatik OLED ekran üzerinde örnek olarak sundular. Aynı zamanda Mac platformundan alıştığımız dock bölümünde de dokunmatik OLED ekran bulunacak ve buradan kontrol edilebileceği tahmin ediliyor.apple klavye oled ekran

Kullanıcılar tarafından uzun bir zamandır merakla beklenen yeni Macbook Pro ve Macbook Air serisine ait cihazlar kısa bir süre sonra iPhone 7 ile birlikte tanıtılacağı düşünülüyor. Amerika’da yayın yapan bazı kaynaklar ise yeni macbookların WWDC 16 etkinliğinde tanıtılacağına dair bilgileri ortaya atmıştı fakat Apple kendi geleneklerinden kopmayarak WWDC etkinliğinde sadece yazılım tarafında yaptıkları gelişmeler hakkında ki bilgileri paylaşmakla yetinmişti.

Tags: #apple dokunmatik kablosuz klavye #apple dokunmatik klavye #apple kablosuz klavye #apple klavye #Dokunmatik OLED Ekran

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "Apple Kablosuz Klavyelere Dokunmatik OLED Ekran Geliyor"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi