Sponsor Reklam

AMD AM4 Geliyor

In Haberler

AMD ‘nin kısa süre sonra çıkacak am4 cpu ve apuları hakkında teknik veriler ve çeşitli detaylar netleşti. Amd’nin dağıtıcı ortaklarından bir tanesinin veri tabanında çıkış tarihi verilerinin görüntülenmesi ile birlikte bazı detaylar kesinlik kazanmış oldu. Hangi adam girip oraları kurcaladı ve amacı neydi oda ayrı bir merak konusu tabi.

Zauba veritabanında görüntülenen bilgiler neticesinde Hindistan’da yer alan bir test merkezinden gelen veriler gözlemlendi. AMD’nin AM4 soket anakartı işlemcisi ve yeni nesil bir apu’su olduğu ortaya çıktı. AMD’nin yeni çıkartacağı ürünlerin fiyat bilgileri ve çıkış tarihleri birçok kesim tarafından dört gözle beklenen bilgiler arasında yer alıyordu ve bu sızdırılan bilgiler neticesinde merakların da giderilmiş olduğu görüldü. Sızdırılan bilgiler arasında en çok dikkat çeken ürünün ise 65 watt güç tüketimine sahip olan 4 çekirdekli bir yapıda olan apu prototipi dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Anakart tarafında ise MTRYLE isminde bir anakart göze çarpıyor. Bu kart ddr4 destekli bir anakart olacak.amd am4 apu

AMD 7. Nesil apu çıkış tarihi

Kısa bir süre önce bios güncellemesi yapılmıştı ve bu güncelleme ile birlikte AM4 APU ve CPU kullanacak bir anakartın geleceği görülmüştü. Bu gelen bios güncellemesi ile birlikte AMD’nin kod isimleri hakkında bilgiler de elimize geçti bu isimler Stoney ve Bristo Ridge olacağı düşünülüyor. Bu sayede 7. Nesil olarak bilinen apu’lar da ilk defa görüntülenmiş oldu. Kargo verilerini de kontrol eden bir takım insan AMD’nin mobil Carrizo çiplerinin de listede görüntülendiğini ve bu görüntülemeden tam 4 ay sonra teslimatın gerçekleştiği bilgilerine rastlandı. Amd yönünde gerçekleşen bu gelişmeler neticesinde AM4 platformunun tahminlere göre 2016 ilkbahar aylarında geleceği düşünülüyor. Hatta bazı kesimler tam tarih bile verebilecek kadar kendilerine güveniyor ve çıkış tarihi olarak 2016 mart ayında geleceğini belirtiyorlar.

Bristol Ridge, Stoney Ridge ve Summit Ridge geliyor

Amd mayıs ayı finansal analiz günü etkinliğinde Bristol Ridge ve Stoney Ridge kod adlı 7. Nesile ait apu dizilişinde yer alacak bileşenleri belirtmişlerdi. Summit Ridge ise amd’nin diğer bir kolu olan FX ailesinin bir ferdi olacağı ve daha yüksek seviye masasüstü bilgisayarlarda kullanmayı düşündükleri bir CPU tercihi olacak. Bununla birlikte summit ridge cpu’unun en göze çarpan özelliğinin cpu mimarisi denilince akıllara ilk gelen isim olan jim keller tarafından tasarlanmış olması. Summit Ridge İşlemcilerinde aynı platformlar kullanılmış olsa da diğer 14nm ve 16 nm teknolojileri ile üretilmiş olan FinFet işlemcilerine nazaran daha yüksek bir performans göstereceğine inanıyorlar. Bristol Ridge ve Stoney Ridge ise Carrizo Soc yapısına sahip olmaya devam edecek. Bu belirttiğimiz 3 farklı kod adına sahip teknolojiler am4 soket yapısı ile birlikte DDR4 desteğini de içerisinde barındıracak. Sonuç olarak Bristol Ridge yapısına sahip en hızlı işlemci 3.6 GHz hıza sahip olacak ve overclock ile 4 GHz hızına yükseltilebilecek. Asıl şaşırtıcı olan kısmı ise bu işlemcilerin 45 watt ve 65 watt güç tüketimine sahip olacağını belirtiyorlar. En düşük özelliklerde ki işlemcinin hızının ise 2.3 GHz olacağı ve overclock ile birlikte 3.2 GHz hızına çıkabilecek ve güç tüketimi ise 12 watt ile 15 watt şeklinde olacak.

Tags: #am4 apu #amd am4 #amd am4 soket işlemci #bios güncelleme #Bristo Ridge #Carrizo Soc #ddr 4 #FinFet #stoney ridge

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "AMD AM4 Geliyor"

Must read×

Top

jigolositesi