Sponsor Reklam

AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu

In Haberler

AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş bilgisayarı odaklı olan 7. Nesil AMD Pro işlemcileri ile birlikte üst düzeyde bir performans ile birlikte verimlilik ve güvenlik vaat eden işlemcilerini duyurdu. Yeni gelecek olan AMD Pro işlemciler hakkında ki tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

AMD’nin bugün tanıtmış olduğu Bristol Ridge Pro olarak da adlandırılan 7. Nesil Pro APU’larını duyurmuş oldu. Peki, bu yeni gelecek olan işlemcilerin ne gibi özellikleri bulunuyor. AMD Yeni nesil işlemcileri ile birlikte özellikle iş bilgisayarlarına göz dikmiş durumda.

AMD Pro özellikleri

Hexus isimli ortamda yapılan haberlerden anladığımız kadarı ile AMD’nin 2014 yılından beridir Pro serisi işlemcilerinde kazanmış olduğu başarıları devam ettirmek istiyor ve bu nedenle de AMD Pro serisi işlemcileri sayesinde satışlarda %45lik bir artış görmüştü. Yeni gelecek olan AMD pro serisi işlemciler ile birlikte işlemcilerinde ilk defa kullanmış olduğu 65W hem de 35W APU ları kullanıyor olacak.

35W olarak adlandırılmakta olan APU’lar “E” takısıyla kolayca diğerlerinden ayrılabiliyor. Bu işlemcilerin son zamanlarda öne çıkmaya başlayan ultra küçük formda ki PC sistemleri için geliştirilmekte olduğunu da belirtelim. Bu işlemciler düşük güç tüketimini kullanıcılarına sunarken maksimum performans almayı da ihmal etmiyor. Bu performansta işlemci içerisinde bulunan bütünleşik GPU’nun da faydası olduğunu da belirtelim.

AMD şirketi, Pro A12-9800E ile Intel Core i5-6500T’yi kıyasladı ve ve PCMark 8 v2 Home’da AMD tabanlı sistemin 3461 puan, Intel tabanlı sistemin ise 2965 puan elde ettiğini bu testler sonucunda belirtti.amd-pro-islemci-ozellikleri

AM4 soketli A serisinin bundan önceki nesile nazaran daha da ilerilere taşıyan özellikler arasında şunlar bulunmaka. Düşük güç tüketimi ve maksimum verimlilik, DDR4 Bellek desteği, PCIe Gen 3, USB 3.1 Gen 2 Type-C, NVMe, SATA Express ile birlikte geliştirilmiş grafikler gibi bir çok deneyimi bizlere sunabiliyor. Bunun yanı sıra Pro serisi işlemcilerin iş bilgisayarlarına kullanılacak özellikleri arasında AMD Secure donanım tabanlı güvenlik, açık-standart DASH yönetilebilirliği, AMD-V sanallaştırma gibi özellikler ile birlikte garantisi yer almakta.

AMD’nin yeni nesil bu işlemcilerini içerisine dahil edecek olan ilk iş bilgisayarı da ortaya çıktı. HP Elitedesk 705 G3 serisi Pc AMD’nin bu yeni nesil işlemcilerini kullanacak ilk iş istasyonu olacak. İlerleyen günlerde daha da fazla iş istasyonunun AMD Pro APU’larını kullagını belirtelim ve önümüzdeki günlerde diğer iş ortakları da bu APU’ları kullanacakları sistemleri duyuracağı belirtiliyor.

 

Tags: #7. Nesil AMD Pro işlemci #amd #AMD Pro özellikleri #AMD Secure nedir #apu #gpu #Intel Core i5-6500T #Pro A12-9800E #USB 3.1 Gen 2 Type-C

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte
Netflix Türkiye fiyatında indirim
Netflix Türkiye fiyatında indirim
Geçtiğimiz aylarda haberini yaptığımız ve Türkiye’de hizmet

Sponsor Reklam

Leave a reply "AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu"

Must read×

Top

jigolositesi