Sponsor Reklam

AKK’ye Son Verecek Fiber Şirket Kuruluyor

In Haberler

Adil kullanım kotası adı verilen bu illeti çözebilmek adına dev firmalar bugün bir araya geldiler. Adil kullanım kotası illeti bu girişim sayesinde tarih olmaya hazırlanıyor. Şimdi size adil kullanım kotası sorununu çözmesi beklenen fiber projesinin detaylarını anlatacağım.

İnternet kullananların hemen hemen hepsi bu adil kullanım kotası kısa ismi ile AKK belasından şikayetçiler durumdalar. İnternet sağlayıcı olarak adlandırılan firmalar bu kullanıcılara sınırsız adı altında hizmet satıyorlar fakat bu paketlerde adil kullanım kotası diye bir şey dahil ediyorlar. Tabi adil kullanım kotası olmadan verilen internet hizmetleri de bulunmakta yalnız bu hizmetin dahil olduğu paketler o kadar pahalı ki herkes gidip bu paketlere sahip olamıyor. Zaten pahalı olan internet bu tarz hizmetleri almaya kalktığımız zaman daha da pahalı bir hale gelmekte.

AKK sorununun çözümü için dev şirketler bir arada

Son zamanda internet kullanıcıların ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının girişimleri sayesinde ses getirmeye başlayan bu AKK olayı hakkında birçok haber yapmıştık. Bugün AKK sorununun çözümü ile ilgili dev şirketlerden bir çözüm önerisi geldi. Yapılan açıklamalarda Turkcell Superonline, Vodafone, Türksat ve buna benzer çeşitli operatörler yapılacak anlaşma ile yeni bir altyapı şirketinin temelleri attılar.

Telekomünikasyon Sektöründe Devrim

Telekomünikasyon sektörünün dönüm noktası olan bu hareket sayesinde Telekomünikasyon sektörünün öncülerinden olan turkcell Superonline, Vodafone, türksat, Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği üyesi olan şirketler altıkları bu karar neticesinde ortaklaşa bir altyapı şirketi kurabilmek adına çeşitli görüşmelere başladıklarını dile getirdiler. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen ve TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak’ın katılımları neticesinde düzenlenen bu toplantıda Telekomünikasyon sektörü adına tarihi adımlar atılmaya başlandı. Bu anlaşmadan çıkacak sonucun türkiyenin dünya ile rekabetinde önemli ölçüde rol oynayacağı da tahmin edilmekte.

Operatörler ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da desteklemekte olduğu ortak altyapı şirketi adı altında bir araya gelen şirketler bu projeyi başarı ile tamamlayabilirlerse o zaman AKK ileti tamamen ortadan kalkabilir. Ortak Altyapı Şirketi kurulum aşamasında Rekabet Kanunu ve Elektronik Haberleşme Kanununa dikkat ederek gerekli mevzuatlar göz önünde bulundurarak kurulacak. Daha önce hükümetin programlarında da yer bulmayı başaran hızlı internet hizmetleri daha uygun fiyatlara daha yaygın ve kaliteli bir şekilde kullanıcıya sunulacak. Bu oluşum sayesinde internet anlayışımız baştan sona tamamen değişecek.

Geliştirilen bu proje sayesinde fiber internet tamamen yaygınlaşacak ve bununla birlikte adil kullanım kotası konusunda kullanıcıya özel çözümlerin getirilmesi de hedefleniyor.

Tags: #adil kullanım kotası kaldırma #adil kullanım kotası kalkıyor #adil kullanım kotası ne zaman kalkacak #akk kaldırma #akk kalkıyor #akk ne zaman kalkacak

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "AKK’ye Son Verecek Fiber Şirket Kuruluyor"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi